Давно хотів написати цей відгук про свою поїздку на потягу з Києва до Варшави, але все не було часу. Розпочнемо з перед історії моєї поїздки. Планував їхати взимку в Польщу автобусом, квиток був куплений, речі зібрані. В день поїздки прибув на вокзал і почалося цікаве. Через погоду багато автобусів було скасовано, мій автобус з не дуже незрозумілих причин не приїхав вчасно – при дзвінку перевізникові виразної відповіді я не отримував, мало того що не говорили чому його немає, так ще і трубку кидали. Звичайно підозрюю що можливо паливо замерзнуло із-за морозів або просто не завівся автобус, але ніхто конкретики не говорив. Довелося відмовитися від поїздки цим автобусом. Враховуючи, що я знаходився поряд з залізничним вокзалом, я вирішив придбати білет на потяг в міжнародній касі. По прибуттю на вокзал і відстоявши чергу дізнався дві головних інформації:

  • існує потяг 067К Київ-Варшава який вирушає в 18:48 по київському часу і прибуває у Варшаву в 10:50 на центральний залізничний вокзал, вартість квитка в один бік 1252,83 грн;
  • купити квиток в міжнародній касі можна тільки за готівку – що особисто для мене дивно.

Купити квиток, як вже було написано, можлива тільки за готівку, при цьому на самій касі вказано, що є можливість розрахунку банківськими картами, але не на цьому напрямі, якщо я правильно зрозумів касира, можна картою розрахуватися на інші потяги, але чомусь не на цей :( . Де логіка в цьому складно сказати, але віритимемо що вона є. Але все таки якщо так, то працівникам УкрЗалізниці не перешкодило б повісити оголошення про це, тому як довелося в швидкому темпі шукати де зняти грошей, при тому що на вокзалі (ШОК КОНТЕНТ) я не зміг знайти банкомату.

Тепер, щодо самого потягу 067К Київ-Варшава

Прийшовши на вокзал в призначений час я побачив потяг, це звичайні старі вагони, вагону ресторану тут немає.

потяг 067К Київ-Варшава
потяг 067К Київ-Варшава

Розмір оригіналу:   4160x2336
Тип: jpg   Дата:

Купе не звичайні – в 3 поверхи. Навіщо таке рішення? Напевно що б в звичайний вагон вмістилося більше людей. Місця мало, сумки поставити місця майже немає, а враховуючи що більшість їде з великими сумками, в купе немає місця навіть що б просто посидіти. Через те, що ліжка в 3 поверхи, якщо пасажир з середньої полиці захоче прилягти і розкладе своє "ліжко" ніхто знизу не зможе сидіти – банально бракує висоти. Ті у кого клаустрофобія приречені на страждання.

Як же без фото потягу

Декілька фото купе (вибачаюся за якість фото):

купе потягу Київ-Варшава
купе потягу Київ-Варшава

Розмір оригіналу:   4200x1865
Тип: jpg   Дата:

купе потягу Київ-Варшава
купе потягу Київ-Варшава

Розмір оригіналу:   4160x2336
Тип: jpg   Дата:

купе потягу Київ-Варшава
купе потягу Київ-Варшава

Розмір оригіналу:   4160x2336
Тип: jpg   Дата:

До плюсів купе можна віднести індикатор зайнятості туалету – горить зеленим коли вільно і червоним коли туалет зайнятий. Туалет окрема тема. Коридор виглядає ось так:

Коридор потягу Київ-Варшава
Коридор потягу Київ-Варшава

Розмір оригіналу:   2600x1528
Тип: jpg   Дата:

По фото видно, вагони не нові, відчувається їх старість. Враховуючи вартість квитка, чекаєш побачити щось  інше, тому як квиток дорожче ніж на автобус. Єдиний плюс, який міг би виправдовувати ціну квитка, це можливість поспати в дорозі, хоча з іншого боку за такі гроші більш ніж реально купити квиток на літак, особливо якщо завчасно.

Не мало важливий елемент потягу це його туалет. Туалет слабкий, знову таки, за ці гроші хотілося б щось трохи краще. Враховуючи що при поїздці зі Львова до Києва купейний вагон потягу був куди краще. Паперу мало, мило у кількості однієї штуки, при цьому немає рідкого мила (хоча бачок є), а ні для кого не секрет що це негігієнічно використовувати мило у формі бруска на велику кількість людей. Мило було в якомусь волоссі, боюся представити хто і що з ним робив.

туалет потягу Київ-Варшава
туалет потягу Київ-Варшава

Розмір оригіналу:   2500x1475
Тип: jpg   Дата:

туалет потягу Київ-Варшава
туалет потягу Київ-Варшава

Розмір оригіналу:   4160x2336
Тип: jpg   Дата:

туалет потягу Київ-Варшава
туалет потягу Київ-Варшава

Розмір оригіналу:   4160x2336
Тип: jpg   Дата:

Як видно по останньому фото, вода збирається в умивальнику, що не дуже добре. До речі туалет дуже гучний, а саме злив після використання унітазу.

Процедура паспортного\митного контролю звичайна як для міжнародних сполучень, окрім заміни колісної пари (чи як правильно назвати цей механізм?) не відрізняється від поїздки, наприклад в Білорусь.

Спочатку перед кордоном заходять наші прикордонники, першим йде митний контроль, запитують чи є щось до декларування і інші стандартні питання. Потім йде паспортний контроль, забирають паспорти і кудись йдуть з ними. Можна далі спати в очікуванні дива повернення паспорта. Після повернення паспортів усім пасажирам потяг їде далі. Загалом таке відчуття що він їде і під час перевірки, але не можу точно сказати – спав.

Заміна колісної пари займає 1-2 години, нічого не зрозуміло тому як темно і хочеться спати, але одно зрозуміле – щось відбувається – стукають, щось роблять. Головне результат.

У поляків схожа схема роботи, теж спочатку йде митний контроль, потім паспортний, з єдиною відмінністю – поляки перевіряють паспорт прямо на місці. Після усіх перевірок потяг їде далі.

У моєму випадку потяг запізнився на 10 хвилин, що в принципі не критично для потягу на шляху дотримання якого є кордон з паспортним і митним контролем.

потяг Київ-Варшава
потяг Київ-Варшава

Розмір оригіналу:   1040x780
Тип: jpg   Дата:

Окреме слово можна написати про пасажирів потягу. Якщо вам попадуться адекватні пасажири – поїздка буде нормальною, але в моєму випадку були якісь не дуже хороші люди. Палили частіше ніж дихали, дим постійно затягувало в коридор\купе. Шуміли і пили.

Резюмуючи

Білети в міжнародній касі краще не брати, доречно жд білети купити за допомогою інтернет-сервісу, таким чином у вас піде на це менше часу і ви зможете розрахуватися платіжною карткою, а не бігати і шукати банкомат на вокзалі. Іноді є сенс полетіти літаком, враховуючи що квиток авіакомпанії LOT в обидві сторони за акційною пропозицією може коштувати практично тіж самі гроші, але якщо вам потрібно прибути на конкретну дату, то акційну пропозицію ви можете не знайти. Білети однозначно краще брати через інтернет сервіс продажу квитків, особливо враховуючи ситуацію свідком якої я був на вокзалі. Дівчина втратила свій квиток, її потяг через 30 хвилин, вона звертається в касу, що б їй якось  допомогли, але при цьому їй говорять що єдиний спосіб це купувати новий квиток, а це їй обійшлося б знову ж таки на суму 1252,83 грн. У мене просто слів немає, як так, квитки продаються на конкретне ПІБ, невже у них там немає бази проданих квитків і вони не можуть видати квиток ще раз? Не знаю чим там закінчилась ця історія, банально не було часу дізнатися про результат, але якщо б вона купила жд квиток, наприклад на сайті proizd.ua, то могла б просто його ще раз роздрукувати і все. Загалом краще не зв'язуватися з міжнародними касами на вокзалі, тому як сервіс шкутильгає.

27 серпня 2019

Автор:

Досвід поїздки в Польщу на потягу Київ-Варшава Оцінка: 4.50 з 5
Всього оцінок: 4
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Коментарів (2)

 

  1. Валентина коментує:

    Їхала з Варшави в Київ, це був ЖАХ. Сидіти не було як, тісно, на кордоні стояли 4.5 год, а в ВАГОНІ БУЛО ТАК ЗИМНО, ЗОВСІМ НЕ ТОПИЛИ, за вікном було -2 , згадую з ЖАХІТТЯМ. Їхали 17.01.2024.

Залишити коментар або відгук