Прадавнє болгарське місто Перперикон, було засноване ще в четвертому, п'ятому столітті до н.е. Воно розташоване на скелястій вершині гірського масиву Родопі на висоті 1400 футів над рівнем моря. Багато тисяч років назад Перперикон був суцільною масивною скелею, не придатною для життя. Доісторичні племена уподобали ці місця для своїх релігійних ритуалів. Спочатку вони просто поклонялися каменям, що вселяли жах, з часом навчилися обробляти їх і використовувати для свого захисту і укриття.

болгарське місто Перперикон
болгарське місто Перперикон

Розмір оригіналу:   300x197
Тип: jpg   Дата:

Саме у кінці п'ятого тисячоліття настав повний розквіт Перперикона. Серед численних предметів старовини тут знайдено золоту маску, якій 2400лет, Римську бронзову чашу Орфея, що датується кінцем 1-го, початком 2-го тис. до нашої ери. Перперикон одне з трьох скельних міст знайдених у світі. Вважається що це саме старший з них. Колись культове місто, поступово перетворюється на велике античне місто.

Загадкові пророцтва

Багато авторів, серед яких римський письменник Светоій, відмічають, що в цьому колись містичному місті, в горах Родопі були зроблені важливі і фатальні пророцтва. Тут Олександр Македонський дізнався що йому призначено підкорити світ, саме тут, але за багато років до цього, римському імператорові Октавіану Августу було сказано, що його син узурпує владу  і побудує Велику Римську Імперію.

Мадерский вершник, висічений на прямовисній скелі на висоті 23м, єдиний в Європі, знайдений ще в середні віки наскальний рельєфний малюнок. Навколо нього розташовані три написи, де і уперше в історії згадуються болгари.

Пловдив-культурная столиця Болгарії

Болгарія славиться своєю древньою історією, там багато чудових історичних пам'ятників і одним з таких місць є місто Пловдив, воно вважається культурною столицею Болгарії. Це найдревнейше місто, знайдене після римської цивілізації і Афін. Сучасник Трої та Міккен.

У старій частині міста збереглися характерні, старовинні пам'ятники культури болгарського відродження епохи 18-19 століть. Це будиночки сімейств що займалися активною сільськогосподарською діяльністю, дуже унікальні в плані культурної спадщини.

Болгарські монастирі

Болгарські монастирі завжди були центром духовної і культурної спадщини країни. Їх багато і у кожного з них дуже багата історія. Найбільш відомі з них- Рильский і Бачковский монастирі. Упродовж багатьох століть, Рильский монастир, один з найвідоміших духовних і культурних центрів на Балканському півострові, був заснований на початку 10-го століття до н.е. ченцем-відлюдником Рильским, який згодом було канонізовано.

Найбільший монастирський комплекс, який і понині діє у Болгарії. Розташований на висоті 1140 метрів, серед величних Рильских гір. З самої своєї основи, він перетворюється на книжковий центр історії і просвітництва.

Сільський і екологічний туризм у Болгарії

Упродовж останніх років країна пропонує дуже цікаві туристичні маршрути в області сільського і екологічного туризму. Кожному любителеві подорожей завжди можна знайти у Болгарії привітних хазяїв, побувати в їх будинках, які зберегли древній вид, побут і традиції. Багато будинків були побудовані лише з каменю і дерева, а місця вибиралися на основі древніх таємничих знань.

Невипадково кожен будинок орієнтований так, щоб в нього проникало сонце і він був захищений від вітрів. Будувався біля джерела або якогось спеціального знаку. Будівельники були одними з самих шанованих людей і найкращих з них болгари називали шанобливим словом Майстер. Знаходяться ці поселення в екологічно чистих зонах і у безпосередній близькості від заповідників, де у будь-який момент можна помилуватися рідкісними видами тварин і рослин. Якщо ви провели ніч в товаристві добрих і милих хазяїв, якщо ви пройшли одним з маршрутів сільської стежини, що веде в найромантичніші місця невинної природи, ви повною мірою відчуєте усю привабливість і не забуваємість сільського туризму.

7 грудня 2013

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук