Всі з шкільної лави або навіть з дитячого саду знають про Сім чудес світу, хай і далеко не кожен може їх назвати по пам'яті. Принаймні, про піраміди в Гізі, які і до цього дня дивують туристів, чули усі. А оскільки вигляд інших шести чудес доводиться тільки реконструювати, то багатьох так і підмиває який-небудь існуючий сьогодні архітектурний шедевр оголосити Восьмим чудом світу. Деякі ж йдуть далі, і складають свої списки Нових семи чудес світу.

Найвідоміший був створений в першому десятилітті XXI століття, в 2001-2007 роках. Його складав спеціальний некомерційний фонд The New 7 Wonders of the world, який проводив голосування по інтернету і через телефон. Всього було зібрано 100 мільйонів голосів, але оскільки можна було голосувати кілька разів, то список у багатьох викликає сумнів. Як би то не було, тут ми представимо остаточні результати списку семи нових чудес, а також розповімо про кожне нове чудо світу більш детально.

Сім нових чудес світу
Сім нових чудес світу

Розмір оригіналу:   1633x919
Тип: jpg   Дата:

Відео: 7 Сучасних чудес світу

 1. Велика Китайська стіна

  Велика Китайська Стіна – це найбільш відомий пам'ятник Китаю, який самі китайці називають Довга стіна. Вона простягнулася майже на 9 тисяч кілометрів через увесь Північний Китай. Найпопулярніша серед туристів ділянка – Бадалін – знаходиться в 75 кілометрах від Пекіна. Її споруда почалася в IV – III вв. до н. е., коли окремі китайські держави вимушені були захищатися від набігів кочових народів Центральної Азії.

  Велика Китайська стіна
  Велика Китайська стіна

  Розмір оригіналу:   1920x897
  Тип: jpg   Дата:

  При зведенні Стіни були використані особливості ландшафту: вона проходить головним чином по гористих місцях, повторюючи вигини рельєфу і органічно вписуючись в навколишній пейзаж. 6260 км стіни складаються з цегляної кладки, 2232,5 км – з природного гірського масиву, а близько 360 км взагалі є не стіною, а заповненими водою ровами. Після об'єднання Китаю під владою династії Цінь в 221 р. до н.е. імператор Ши Хуанді наказав з'єднати ряд оборонних ліній в єдину стіну.

  Велика Китайська стіна
  Велика Китайська стіна

  Розмір оригіналу:   1199x670
  Тип: jpg   Дата:

  При подальшій династії – Хань будівельні роботи на Великій стіні тривали і були завершені в III ст. н.е. Нині у своїй західній частині Велика стіна зберігає первинну форму, в східній же частині сильно зруйнована і місцями представляє тільки земляний вал. Частини стіни, що збереглися, мають ширину біля основи близько 9 м, а на вершині близько 6 м, висота стіни досягає 10 м.

  Велика Китайська стіна
  Велика Китайська стіна

  Розмір оригіналу:   3839x2086
  Тип: jpg   Дата:

  Приблизно через кожні 200 м розташовуються чотирикутні сторожові вежі, а із зовнішнього боку стіни – високі оборонні зубці з отворами-амбразурами. Верхня площина стіни, замощена плитами, колись була широкою захищеною дорогою, по якій могли швидко пересуватися військові частини і обози. Нині деякі ділянки цієї площини заасфальтовані і використовуються як автомобільні дороги.

 2. Колізей

  Знакове місце Риму, його фірмовий силует, – античний Колізей, або Амфітеатр Флавієв. Його будівництво почалося в 72 році н.е. при імператорові Веспасіані між Есквілінським, Целійським і Палатинським пагорбами. Після закінчення довгого будівництва в Колізеї були влаштовані грандіозні ігри, що продовжилися 100 днів. У дійстві брали участь дві тисячі гладіаторів і п'ять тисяч диких звірів, спійманих в Африці.

  Колізей в Римі
  Колізей в Римі

  Розмір оригіналу:   1199x724
  Тип: jpg   Дата:

  Колізей мав форму еліпса заввишки 48,5 метрів з діаметрами 188 метрів і 156 метрів. Споруда, без сумніву, була дивом архітектурної думки тих часів. Глядачі потрапляли в амфітеатр через арки першого ярусу, звідки по сходах піднімалися до своїх місць. Місця концентричними кругами розходилися навколо арени. На нижньому ярусі розташовувалися ложі імператора і свити. На наступних двадцяти рядах розміщувалася міська влада, далі слідували 16 рядів, займаних римськими громадянами.

  На лави рядів, що піднімалися вище, саджалися глядачі з нижчих станів. Під час дощу або спеки над Колізеєм натягували величезні тенти з парусини. Тенти рухала команда матросів, що управлялася з величезними полотнищами за допомогою канатів і щогл.

  Колізей
  Колізей

  Розмір оригіналу:   1279x675
  Тип: jpg   Дата:

  В середні віки древня будова почала руйнуватися, і незабаром будова перетворилася на велетенську каменоломню. Фрагменти стін амфітеатру, що відвалилися самостійно, або виламані навмисно, жителі Риму використали для нових споруд. І тільки папа Бенедикт XIV проявив більше поваги до древнього пам'ятника. На честь безлічі убитих на арені християнських мучеників він наказав зробити з Колізею церкву, вівтарі якої зберігалися в амфітеатрі аж до 1874 року.

  Фото: Колізей
  Фото: Колізей

  Розмір оригіналу:   2447x1396
  Тип: jpg   Дата:

  19 липня 2000 року оновлений Амфітеатр Флавієв явив себе поглядам захопленої публіки. Сьогодні на його арені знову йдуть видовищні представлення – вже не гладіаторські бої, а барвисті театральні шоу. Колоритними декораціями до них стають древні стіни античного Колізею.

 3. Статуя Христа-Спасителя

  Головний символ Ріо-де-Жанейро, розташований на горі Корковадо на висоті 710 метрів, 38-метрова статуя Христа-Спасителя благословляє усе місто, простягаючи над ним руки. Монумент Христу, зведений в 1931 році в стилі арт-деко, і сьогодні виглядає дуже велично і сучасно. Ідея цієї споруди зародилася в 1922 році, коли святкувалося століття незалежності Бразилії.

  Статуя Христа-Спасителя
  Статуя Христа-Спасителя

  Розмір оригіналу:   1919x931
  Тип: jpg   Дата:

  Перед початком робіт архітектори, інженери і скульптори зустрілися в Парижі, щоб обговорити усі технічні проблеми установки статуї на вершині пагорба, де вона відкрита усім вітрам і схильна до інших метеорологічних впливів. Потім французький скульптор Поль Ландовський почав моделювати голову і руки, а інженери в цей час зайнялися розробкою каркасу. Грандіозність і масштаби завдання, що стояло перед ними, наочно демонструють наступні цифри: голова статуї важить 35,6 тонни, кисті рук – по 9 тонн, а розмах рук складає 23 метри.

  Статуя Христа-Спасителя
  Статуя Христа-Спасителя

  Розмір оригіналу:   1199x682
  Тип: jpg   Дата:

  Потім готова статуя була доставлена з Парижу в Ріо-де-Жанейро і встановлена на пагорбі Корковадо.

  12 жовтня 1931 року відбулося її перше урочисте відкриття і освячення. Вночі яскраво освітлена статуя видна практично з будь-якої частини міста, але самий кращий вид на неї відкривається з гори Пан-де-Асукар. 30-метрова Статуя Христа, по праву визнана одним з нових семи чудес світу, безумовно, вражає своїми велетенськими розмірами, але не менш сильне враження залишається від карколомних по красі видів на місто, що відкриваються згори!

  Фото: статуя Христа-Спасителя вночі
  Фото: статуя Христа-Спасителя вночі

  Розмір оригіналу:   1135x695
  Тип: jpg   Дата:

  З оглядових майданчиків Корковадо відкривається прекрасний вид на океан, заливи Гуанабара, лагуну Родріго-де-Фрейтас, гору Пан-де-Асукар, не менш оригінальні гори Два Брати, Камінь-череп – Pedra de Gavea, стадіон Маракана, місто-супутник Нітерой і на ряд найкрасивіших районів Ріо-де-Жанейро.

 4. Петра

  Петра – це древня столиця Ідумеї і Набатейського царства, що загубилася в йорданській пустелі і відкрита для європейців в XIX столітті швейцарським орієнталістом Йоганном Людвігом Буркхардом. Петра є древнім містом, розташованим в долині Ваді-Муса практично на півдорозі від Мертвого моря до затоки Акаба в Червоному морі.

  місто Петра
  місто Петра

  Розмір оригіналу:   1424x840
  Тип: jpg   Дата:

  У місто можна потрапити через декілька вузьких ущелин, найвідоміша з яких, ущелина Сік, знаходиться на сході і веде до висіченого в скелі з червоного піщанику "Мавзолею з урною", Хазне-ель-Фаруну, головній пам'ятці Петри. Також не менш знаменитий монастир Ель-Дейр, схожий своїм наскальним фасадом на Ель-Хазне, який раніше був язичницьким храмом. Саме ж місто включає численні руїни будівель і, зокрема, римський театр і храми, залишки візантійської церкви і т. д.

  Сьогодні Петра, що досить непогано збереглася, є місцем паломництва величезного числа туристів.

  місто Петра
  місто Петра

  Розмір оригіналу:   1136x664
  Тип: jpg   Дата:

  Хазне-ель-Фарун переводиться як "Скарбниця фараона", оскільки бедуїни вважали, що в куполі храму знаходяться ті самі багатства фараона, яких, втім, ніхто не бачив. Археологи у результаті виявили в мавзолеї похоронну камеру, яка належить, швидше за все, одному з набатейських царів. Висічений в скелі фасад не втомлюється вражати уяву. Древні будівельники просто ліквідовували частину скелі. Що стосується монастиря Ель-Дейр, то ця велична споруда, видовбана в кручі, має завширшки 50 і у висоту 45 метрів.

  місто Петра
  місто Петра

  Розмір оригіналу:   1184x659
  Тип: jpg   Дата:

  Перші згадки Петри відносяться до другої половини II тисячоліття до нашої ери, хоча місця навколо Петри були заселені набагато раніше. Спочатку в Петрі жили мідіанитяне, пастушачі племена Північної Аравії, проте відносно народностей Петри є деяка історична чехарда. Тут жили хорреї, і едоміти, і іудеї, поки в VII – VI віках місто не виявилося під владою набатеїв, які у свою чергу незабаром були скорені Ассірійським царством.

  Місто, незважаючи на це, активно розвивалося, оскільки знаходилося на перетині шляхів торгових караванів. У I столітті до н.е. Петра попадає під вплив Риму, а потім і зовсім стає його частиною. У IV столітті Петра стає християнською, і тут обґрунтовується свій єпископ, проте в VII столітті ослаблене та втративше своє буле значення місто стає частиною мусульманських територій, а землетрус 747 року, мабуть, остаточно згубив місто.

  Остання згадка до відкриття Петри Буркхардом датується 1276 роком, а саме відкриття швейцарця відбулося в 1812 році.

 5. Тадж-Махал

  Найзнаменитіша споруда на території Індії, Тадж-Махал розташований в місті Агра і був зведений в XVII столітті на березі ріки Джамна. Тадж-Махал – це прекрасний мавзолей, побудований нащадком Тамерлана Шах-Джаханом на згадку про свою третю дружину Мумтаз-Махал, що померла при пологах. Так що сьогодні Тадж-Махал вважається не просто історичним пам'ятником, але ще і символом любові. Мавзолей є найдивовижнішим пам'ятником мусульманської архітектури на території Індії, що відноситься до епохи царювання Великих Моголів.

  Тадж-Махал
  Тадж-Махал

  Розмір оригіналу:   1196x689
  Тип: jpg   Дата:

  Будівництво мавзолею почалося в 1632 році і тривало понад 20 років, остаточно завершившись в 1653 році. Всього в зведенні мармурового комплексу було зайнято більше 20000 чоловік. Що ж до конкретних імен, то їх в історії мавзолею досить багато, так що точно невідомо, хто грав першу скрипку в проектуванні і будівництві Тадж-Махала. Усередині мавзолею знаходяться могили подружжя Шах-Джахана і його коханої Мумтаз-Махал. У висоту мавзолей досягає 74 метрів, по його боках знаходяться мінарети.

  Тадж-Махал
  Тадж-Махал

  Розмір оригіналу:   1196x689
  Тип: jpg   Дата:

  Над усім комплексом домінує величезний, але при цьому не виглядаючий ваговитим купол мавзолею, з чотирьох сторін оточений чотирма куполами поменше. Стіни викладені з мармуру, інкрустованого самоцвітами – бірюзою, агатом, малахітом і т. д. Територія навкруги є розкішним і величним парком. З боків мавзолею розташовані дві ідентичні один одному мечеті з червоного піщанику. Сьогодні комплекс Тадж-Махал щорічно відвідує декілька мільйонів туристів, чималу частину яких складають іноземці.

  Тадж-Махал
  Тадж-Махал

  Розмір оригіналу:   1757x1036
  Тип: jpg   Дата:

 6. Мачу-Пікчу

  Одне з самих легендарних міст, Мачу-Пікчу є руїнами резиденції імператора інків Пачакутека, яка була побудована ним приблизно в 1440 році, тобто за століття до приходу конкістадорів. Місто знаходиться на висоті 2450 метрів над рівнем моря, височіючи над долиною річки Урубамби. Із-за великих висот місто часто оточене хмарами, що створює абсолютно приголомшливу картину.

  Мачу-Пікчу
  Мачу-Пікчу

  Розмір оригіналу:   1184x689
  Тип: jpg   Дата:

  Вважається, що місто було імператорською резиденцією, тому не може похвалитися великими розмірами. За оцінками істориків, в Мачу-Пікчу мешкало дещо більше 1000 чоловік, а коли починалися дощі-то усього пару сотень. При цьому в місті було багато будівель громадського значення, а його тераси використовувалися для сільського господарства. Чітко структуроване місто мало свій палац, храми, житлові квартали і інші будівлі, проте так і незрозуміло, навіщо конкретно місто було побудоване. Швидше за все, в релігійних цілях.

  Найцікавіше, що іспанці до Мачу-Пікчу так і не дісталися, але населення міста зникло в 1532 році з невідомих причин, можливо, із-за якої-небудь епідемії.

  Мачу-Пікчу
  Мачу-Пікчу

  Розмір оригіналу:   1552x877
  Тип: jpg   Дата:

  Місто було відкрите трохи більше століття тому – в 1911 році його виявив професор Йєльського університету Хайрем Бінгем, ряд книг, присвячених загубленому місту інків, він випустив згодом. Мачу-Пікчу було і являється важкодоступним містом, що натякає на прагнення інків його всіляко зберегти від сторонніх очей. Особливий інтерес тут викликають залишки храмів, в першу чергу, храму Сонця, прекрасно відповідного для астрономічних спостережень, які грали особливу роль в інкській культурі.

  Мачу-Пікчу
  Мачу-Пікчу

  Розмір оригіналу:   2384x1636
  Тип: jpg   Дата:

  Центром міста можна назвати Священну площу, в східній частині якої розташований Храм трьох вікон, призначення якого досі залишається загадкою. Від площі через тераси проходить дорога ведуча до святилища інків Інтіуатану, посеред якого розташований ритуальний камінь, що виконував функцію сонячного годинника. Мачу-Пікчу добре зберігся, що ще раз говорить про майстерність інкських будівельників. Крім того, до наших днів дійшла і стежка інків, що веде в місто уздовж річки Урубамба.

  Сьогодні місто є одним з найпопулярніших туристичних напрямів в Перу – сюди щодня прибувають близько 2 тисяч чоловік.

 7. Чічен-Іца

  Одне з нових чудес світу розташоване на півночі півострова Юкатан, і йдеться, природно, про знаменитий комплекс пірамід майя Чічен-Іца, що включають декілька приголомшливих по красі храмів. Чічен-Іца розташована в 120 кілометрах на схід від столиці півострова міста Меріда, недалеко від шосе, що сполучає це місто і Канкун. Як вважають історики, Чічен-Іца, що в перекладі означає "Гирло колодязя племені Іца", була заснована плем'ям майя в другій половині першого тисячоліття, приблизно в VI – VII повіках н.е. Комплекс був релігійним і політичним центром життя племені майя.

  Чічен-Іца
  Чічен-Іца

  Розмір оригіналу:   1499x818
  Тип: jpg   Дата:

  Проте вже в X столітті ці місця були захоплені тольтеками і стали частиною їх держави. На рубежі XII – XIII віків місто було захоплене військами міста Майпаяна під проводом Хунака Кеєля, проте за деякими відомостями Чічен-Іца ще до посилення Майпаяни помітно ослабіла. А до часу іспанського пришестя місто вже було незаселене. Проте популярність цього місця зросла в XIX столітті після виходу декількох книг про Юкатан, так що згодом культура майя стала предметом активних досліджень учених.

  Серед найзнаменитіших будівель Чічен-Іци – храм Кукулькана, храм Воїнів, обсерваторія Караколь і стадіон для майянської гри в м'яч.

  Храм Кукулькана є 9-ярусним храмом заввишки 30 метрів з чотирма сторонами, на кожній з яких є свої сходи з 91 сходинкою. Ця цифра неспроста – якщо скласти усі східці храму і додати до неї головну платформу храму, то вийде цифра 365.

  храм Кукулькан. Чічен-Іца
  храм Кукулькан. Чічен-Іца

  Розмір оригіналу:   1535x905
  Тип: jpg   Дата:

  Храм воїнів в Чічен-Іце – це 4-ступінчаста піраміда, з передньої частини і з боків оточена рядами 3-метрових колон, які зображують воїнів-тольтеків. На вершині сходів знаходиться прекрасна статуя Чак Моола, яка була знайдена усередині храму.

  Чічен-Іца
  Чічен-Іца

  Розмір оригіналу:   2084x834
  Тип: jpg   Дата:

  Обсерваторія Караколь – це кругла будівля на квадратній кам'яній основі, хоча круглі будівлі у майя є рідкістю. Оскільки в життя майя астрономічні спостереження відігравали важливу роль, то і обсерваторія була в Чічен-Іце просто потрібна. Що ж до так званого стадіону, то він є ігровим полем завдовжки 150 метрів і шириною близько сорока, оточений 8-метровими стінами. У стінах є кам'яні кільця, куди потрібно було потрапити 2-х кілограмовим каучуковим м'ячем, використовуючи лікті, коліна або стегна.

  Доля програвших була незавидна – вони ставали ритуальними жертвами і обезголовлювалися. Так що стимул перемогти в цій грі був непоганий.

  Сьогодні в Чічен-Іце ніхто в такі речі не грає, проте сюди щороку стікається близько 2 мільйонів туристів, прагнучих подивитися на шедеври, що залишилися від загадкової цивілізації майя, що канула в лету.

13 вересня 2019

Автор:

Сім нових чудес світу Оцінка: 4.88 з 5
Всього оцінок: 8
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук