З прадавніх часів людство намагається розгадати таємниці єгипетських пірамід. На даний момент їх в Єгипті виявлено більше 100, але найбільший інтерес представляють споруди, зведені на плато Гізи – монументи Хеопса, Хефрена і Мікеріна. Строго кажучи, пірамід в Гізі зовсім не три, а дев’ять, але саме три перелічені вище викликають непідробний інтерес у ентузіастів всього світу в останні 100 років, і про них, власне, піде мова в статті.
загадки пірамід Гизи
загадки пірамід Гизи

Розмір оригіналу:   670x400
Тип: jpg   Дата:

У пошуках відповідей на загадки пірамід, давайте спочатку проведемо короткий екскурс в історію, і подивимося, що говорить офіційна наука про єгипетські піраміди в Гізі.
Ортодоксальні археологи стверджують, що найбільше із споруд на плато, гробниця Хеопса (Хуфу), була зведена 4,5 тисячі років назад. Вапнякові блоки, з яких вона складається, мають вагу від 2 до 15 тонн, а усього було укладено близько 2,3 мільйонів таких блоків. Вони добувалися в каменоломнях, розташованих на протилежному від місцерозташування пірамід берегу Ніла, там же на місці оброблялися каменотесами і шліфувалися, після чого вантажилися на туру і транспортувалися на інший берег.
Далі, як оповідає Геродот у своїй знаменитій праці, вапнякові блоки по похилому насипу робітники затягували вгору і встановлювали в потрібне положення, потім насип розрівнювався. Облицювання поверхні робилося білими плитами вапняку, який добувався в каменоломнях вище за течією Нілу. (реконструкцію зовнішнього вигляду пірамід можна побачити на фотографії).
реконструкція зовнішнього вигляду пірамід
реконструкція зовнішнього вигляду пірамід

Розмір оригіналу:   670x434
Тип: jpg   Дата:

Всього процес будівництва, разом з підготовчими роботами, зайняв близько 30 років, і в ньому було постійно задіяно до 100 000 чоловік.
Ось приблизно таке цікаве оповідання про піраміди Гізи можна зараз знайти в підручниках з історії стародавнього світу. А тепер давайте звернемося до фактів, зібраних з різного роду відкритих джерел.

Кожна з чотирьох сторін піраміди практично ідеально орієнтована по сторонах світу, середня погрішність не перевищує двох хвилин (до речі, прадавній мегаліт Стоунхендж також має строгу орієнтацію в просторі). Кожен з чотирьох кутів має самі незначні відхилення від кута в 90 градусів. Довжини сторін біля основи мають погрішність максимум 20 см, або в 0,1%. Чи не правда, видатні показники точності для будівельників, що не мають досконалого геодезичного і монтажного устаткування?
Як вже говорилося, піраміда Хеопса була покрита облицюванням. Всього для обробки поверхні знадобилося 115 тисяч масивних плит вагою по 10 тон. При цьому кожна з плит так підігнана до сусідньої, що проміжок між ними складає не більше 0,2 мм, тобто в такий проміжок не просунути навіть лезо ножа! У правдивості цього факту можна переконається просто поглянувши на фото нижче.
поверхня єгипетської піраміди
поверхня єгипетської піраміди

Розмір оригіналу:   670x503
Тип: jpg   Дата:

На даний момент єгиптологи не можуть дати відповіді на ці загадки пірамід: як, і для яких цілей древні будівельники з такою точністю і скрупульозністю зводили величні піраміди в Гізі.
Окрім перерахованих конструкційних особливостей, є у споруд і ще одна таємниця: повна відсутність на поверхні їх галерей, камер і коридорів яких-небудь написів або малюнків. Якщо виходити з того, що ці монументи були останнім притулком фараонів, що втілюються з богами, а також зважаючи на наявність розписів в гробницях Долини Царів, незрозуміло, чому усередині єгипетських пірамід немає жодного ієрогліфа про почилого богоподібного правителя.
Існує і інша точка зору, грунтована на тому, що, ні в одній з трьох споруд на плато Гізи не вдалося виявити муміфікованих останків фараонів, хоча саркофаги в камерах Царів є присутніми. Так може бути піраміди Хеопса, Хефрена і Мікеріна зовсім і не є гробницями монархів?
Щоб відповісти на це питання, треба звернутися до досліджень французького археолога кінця 19 віків Огюста Марієта. При розкопках храму богині Ісіди, їм була виявлена стела, що увійшла до історії як “Інвентарна стела” або стела опису (її фотографія на малюнку нижче).
Інвентарна стела
Інвентарна стела

Розмір оригіналу:   900x700
Тип: jpg   Дата:

Переклад ієрогліфів, висічених на її поверхні, показав, що будови на плато Гізи були зведені набагато раніше за той час, як фараон Хуфу зійшов на престол. Більше того, в тексті богиня Ісіда згадується як “хазяйка піраміди”, даючи основу вважати, що ця монументальна будова була побудована саме для богині чаклунства, і ніяк не для Хуфу, втім, як і великий Сфінкс.
І остання загадка. У Єгипті з давніх часів існувала писемність, і в першу чергу придворні писарі увічнювали у своїх записах факти з життя правителів. Так є описи проведення вдалих військових кампаній, зведення храмів і інших примітних діянь. Але і досі не виявлено жодного опису, що оповідає про будівництво древніх пірамід. Адже такі монументальні споруди напевно б на віки вписали імена фараонів в історію. Чому немає таких згадок?
Чи не тому, що задовго до початку правління фараонів четвертої династії Великі Піраміди вже були побудовані?
Наостанок хочу акцентувати вашу увагу на відео в дуже хорошій якості. Не звертайте уваги на туристів, подивіться як щільно підігнані величезні блоки один до одного:
Усі перераховані факти і нестикування сучасна наука ніяк не коментує, дотримуючись ортодоксальної точки зору, адже інакше доведеться переглянути багато речей. У подальших статтях я постараюся аргументувати деякі теорії і припущення із приводу вище викладеного. А доки цікаво було б почути вашу думку, шановані читачі, з приводу загадок єгипетських пірамід. Що ви думаєте із цього приводу?

5 вересня 2015

Автор:

Загадки пірамід Гізи Оцінка: 4.86 з 5
Всього оцінок: 7
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук