Є країна на карті світу, яка оточена океаном, названим в її честь Індійським. Є країна, яка формою нагадує серце, і про неї ходить багато небилиць і фантастичних легенд. Гості цієї країни приходять в захват від її величних гір, що підпирають небо, і древніх прекрасних храмів, але ці ж люди сумують, коли бачать бідняків або маленьких дітей, які просять милостиню прямо край дороги. Друга у світі за чисельністю населення, тисячі років багатої і різноманітної культури, прекрасний клімат і довгі морські узбережжя – це усе Індія, древня і юна, знайома нам по барвистих фільмах і наших дитячих мріях.

Карта Індії
Карта Індії

Розмір оригіналу:   449x546
Тип: jpg   Дата:

Туристи зазвичай відвідують Гоа – католицьке узбережжя Індії, яке раніше було португальською колонією. На Гоа ви отримаєте комфортний пляжний відпочинок і в той же час відмінну екскурсійну програму углиб країни, якщо захочете. Вас чекають феєричні враження від найстрокатішої і теплішої східної країни світу. Яскраві квіти, світанки над океаном, казковий Джайпур, дискотеки прямо на морському березі в Гоа, аюрведичний масаж в Керале, тисячі фарб і мільйони осіб – така сучасна Індія.

 

ГЕОГРАФІЯ

Узбережжя Індії
Узбережжя Індії

Розмір оригіналу:   296x296
Тип: jpg   Дата:

Велика частина Індії знаходиться на півострові Індостан, але до складу цієї країни входять також Андаманскі, Нікобарські та Лаккадівські острови. Ця країна має довгу берегову лінію, частина межі з морем доводиться на острови.

Індія граничить з багатьма державами регіону – з Пакістаном і Китаєм на півночі, з Непалом і з Бутаном на північному сході, з М'янмою і з Бангладешем в східній частині країни. Морські межі Індія розділяє з такими країнами, як Шри-Ланка, Індонезія і острови Мальдів.

На півночі Індії тягнуться величні Гімалаї з найвищою точкою країни горою Канченджунгою. Тут розташовані льодовики, які живлять собою витоки великих індійських річок, таких як Ганг і Брахмапутра. Ці річки повноводні увесь рік і впадають у Бенгальську затоку. Інші великі річки – це Годаварі і Кавері, а так само припливи Ганги – Ямуна і Коши. Природа Індії різноманітна і відповідає різним кліматичним зонам.

КЛІМАТ

Клімат Індії обумовлений двома чинниками. Перший чинник – це високі Гімалаї, які не пускають холодне повітря Арктики і вітер з Середньої Азії на територію Індостану. Тому в Індії завжди набагато тепліше, ніж в інших країнах, розташованих на тій же широті. Другий погодний чинник – пустеля Тар, яка своїми вітрами притягує в Індію мусони – сильні сезонні зливи. Мусони іноді забезпечують близько 80 % опадів в рік.

У Гоа, найвідомішому індійському курорті, клімат субтропічний, м'який. Середня температура складає +27-35°С впродовж усього року, період мусонів короткий, в червні-серпні, що сприяє комфортному відпочинку практично круглий рік.

КРАЇНА СЬОГОДНІ

Туристичні місця Індії
Туристичні місця Індії

Розмір оригіналу:   296x296
Тип: jpg   Дата:

Індія сьогодні має одну з економік світу, що найдинамічніше розвиваються, це країна з величезним населенням і унікальною культурою, що йде в глибину тисячоліть.

Культурні пам'ятники Індії входять у світову скарбницю і притягають численних туристів. Культура Індії – це химерна мозаїка самих різних національних традицій . Древні індуїстські храми, прекрасний білосніжний Тадж Махал, палаци епохи Великих Моголів і колоніальні будівлі англійців створюють незвичайну різноманітність.

Потік туристів в Індію росте з кожним роком і зараз складає близько 5 мільйонів чоловік. Це не дивно, адже багатьох тягне не лише райська природа, та пам'ятники культури, а так само духовна і матеріальна різноманітність. Відпочинок в Індії можна організувати із зухвалою розкішшю або ж в простих умовах, а так само можна познайомитися з традиціями індуїзму, ісламу, буддизму, і навіть зороастризму.

ІСТОРІЯ

Історія Індії почалася в прадавні часи з поселень в долині річки Інд. Через Індостан упродовж віків прокатувалися хвилі завоювань. Армії, які об'єдналися з місцевим населенням – дравидами, заснували ведичну культуру древньої Індії. Тут розбивав свої похідні шатри Олександр Македонський, Індією правили Великі Моголи, ця країна знала як періоди роздробленості на маленькі князівства, так і періоди імперського об'єднання і процвітання. У 1947 р. Індія позбавилася від англійської колонізації.

РЕЛІГІЯ

Більшість жителів Індії сповідують індуїзм – це близько 80% населення. Мусульман в країні близько 13 %. Близько 2 % християн в основному католики, інша частина – буддисти і джайни. Атеїстів практично немає. Індія – це країна усіх релігій і терпима до будь-якого образу думок і вірувань. Міжрелігійні конфлікти в цій країні найчастіше результат політичних маніпуляцій, люди ж дуже толерантні.

МОВА

Державною мовою в Індії є мова хінді. Ця мова належить до індоєвропейської групи мов і на ній говорить півмільярда чоловік. Другою державною мовою є англійська. У курортній зоні багато жителів дуже добре говорять по-англійськи, а ті, що не говорять англійською, можуть досить добре розуміти прості англійські фрази та не складні речення.

ФЕСТИВАЛІ

Більшість індійців дотримуються древніх традицій, і тому народні свята і релігійні фестивалі грають величезну роль в їх життя. Ці свята в Індії супроводжуються барвистими ходами і ритуалами. Індійці під час свят переносяться з буденної повсякденності в міфічну країну богів і героїв, і ця дивна країна індійської культури повна релігійних звичаїв, танців і музики. Ось список найосновніших індійських свят :

Індійські фестивалі
Індійські фестивалі

Розмір оригіналу:   296x296
Тип: jpg   Дата:

1 січня
Новий рік, який відмічають в основному індійські християни і туристи.

14 січня
Свято урожаю Понгал, яке відмічають після зимового сонцестояння.

26 січня
День Республіки в Індії. Державне свято. Вихідний день.

12 лютого
Маха Шиваратрі – ніч весілля Шиви і Парваті. Служби в храмах, ходи.

26 лютого
Різдво Пророка Мухаммеда.

1 березня
Холі – свято фарб, святкується усіма, хто живе в Індії. Вогнища, пісні і танці прямо на вулицях. Вас обов'язково засиплять різнокольоровими порошками, проте Ви теж можете купити кольоровий порошок та обсипати їм будь-кого, хто трапиться на вашому шляху, ніхто на це зовсім не буде ображатися.

16 березня
Васанта Наваратрі – свято на честь богинь індійського пантеону, триває 9 ночей.

Індійські свята
Індійські свята

Розмір оригіналу:   296x296
Тип: jpg   Дата:

2 квітня-4 квітня
Католицька Пристрасна П'ятниця і Пасха

27 травня
День народження Будди

13 липня
Ратха Ятра, свято Колісниць. Барвисті вуличні процесії.

15 серпня
День Незалежності Індії, державне свято і вихідний.

2 вересня
Крішна Джанмаштамі – день явища Крішни. Прикраси храмів, ходи, загальнонародне свято.

2 жовтня
Ганді Джаянти – день народження Махатмі Ганді. Державне свято.

5 листопада
Дівалі, свято вогнів. Присвячене любові і благополуччю і богині Лакшмі. Свято прикрашають вогнями і фейєрверками.

14 листопада
День Дітей і день народження Джавахарлала Неру.

17 листопада
Курбан Байрам

25 грудня
Католицьке різдво

ПІВНІЧНА ІНДІЯ

Січень: 26 Січня, день Республіки (Делі).
Лютий-березень: Свято кольорів і весни – Холі.
Липень-серпень: Барвисте свято Тідж (Джайпур). 15 Серпня, день незалежності (Делі).
Вересень-жовтень: Видовищні свята Дівалі і Дашехера.
Листопад: Пушкарський пустинний ярмарок (Пушкар).

ЗАХІДНА ІНДІЯ

Лютий-березень: Неповторний Марді Грас (Гоа)
Березень: Танцювальний фестиваль (Каджурахо)
Липень-серпень: Свято тисячоголової змії Нагпанчамі, свято Ракша Бандхан
Серпень-вересень: Видовищні свята, присвячені богам Крішні і Ганешу. (Бомбей)
Грудень: Різдво в Гоа

ПІВДЕННА ІНДІЯ

Січень: Фестиваль Понгал, триденне тамілське свято урожаю. Водне свято в Мадураї. Великий слоновий похід.
Лютий: Велике джайнистське свято, яке відзначається кожні 12-14 років. (Шраванбелагола).
Квітень-травень: Пурамський парад слонів (Тричур).
Серпень-вересень: Свято Онам; перегони на змієподібних човнах в Кералі і загальнонаціональне свято Дівалі, індуїстський новий рік.
Жовтень: Десятиденне свято-карнавал Дашехера. (Майсор).

СХІДНА ІНДІЯ

Лютий-березень: Шиваратрі – присвячене богові Шива.
Червень-липень: видовищне Свято колісниць, найбільше релігійне свято Індії (Пурі).
Жовтень: "Садаранг" – музичний фестиваль (Калькутта).
Листопад-грудень: Конарський танцювальний фестиваль. (Конарак).

ВІЗА

Для відвідування Індії необхідно отримати в посольстві індійську візу. Термін виготовлення туристичної візи – 4-5 робочих днів, при цьому закордонний паспорт заявника має бути дійсний впродовж шести і більше місяців з дати подачі заяви.

МИТНИЙ КОНТРОЛЬ

Слід задекларувати готівкову валюту на суму понад 5.000 доларів США і усю суму, включаючи дорожні чеки, на суму понад 10.000 доларів США.

Ви маєте право безкоштовно ввозити в Індію не більше 200 сигарет, 50 сигар, 250 грам тютюну, 2-х літрів алкоголю.

Декларуванню підлягають наступні товари, що ввозяться в Індію :

  • зброя і боєприпаси;
  • живі птахи і тварини, включаючи домашніх тварин;
  • рослини, включаючи їх насіння і плоди;
  • будь-які товари, що імпортуються в комерційних цілях( комп'ютери, мобільні телефони, камери, спортивне устаткування і побутова техніка числом більше за одну штуку на людину);
  • радіопередавачі;
  • золото і срібло, за винятком особистих прикрас.

ТЕЛЕФОННИЙ ЗВ'ЯЗОК

Індія – це країна, в якій телефонія і Інтернет бурхливо розвиваються. Мобільна мережа охоплює практично усю країну. У Індії легко настроїти мобільний доступ в інтернет, або ж знайти інтернет-кафе. Зателефонувати в іншу країну зовсім не складно – треба знайти телефонний кіоск з написом ISD(International Subscriber Dialling). Там сидить продавець і горить табло, на якому видно ціна поточної розмови. Вам видадуть чек. Вартість міжнародного телефонного зв'язку в Індії дуже вигідна. У великих містах і в туристичних зонах Індії можна знайти міжнародні телефони-автомати.

ЕКСТРЕНІ ТЕЛЕФОНИ ТА АДРЕСИ

Карта посольства в Індії
Карта посольства в Індії

Розмір оригіналу:   1282x600
Тип: jpg   Дата:

Посольство України в Республіці Індія

Адреса: E-1/8, Васант Віхар, Нью-Делі – 110 057, Індія.

Телефон з консульських питань: 00-9111 2614 6041, 2614 5093

Екстренний телефон: +91 844 737 9 434 (застосовувати виключно у разі загрози життю чи у разі загибелі громадян України)

Номер факсу: 00-9111 2614 6043

Електронна пошта: emb_in@mfa.gov.ua

ОДЯГ

Якщо ви відправитеся на північ країни, вам можуть знадобитися теплі светри і куртки. На півдні Індії найприйнятніше носити одяг з тонких і легких натуральних тканин – з бавовни і шовку.
Скромний і охайний європейський одяг як у жінок, так і у чоловіків, ніколи не викличе нарікань і неприємностей. Жінкам треба носити одяг хоч би по коліна, і обов'язково уникати декольте, одягу без рукавів, зайвої відкритості.
При відвідуванні храму слід роззутися і покривати голову. Треба ходити в головному уборі на сонці, користуватися сонцезахисними кремами і берегтися від опіків і перегрівання.

ТРАНСПОРТ

Велорикши Індії
Велорикши Індії

Розмір оригіналу:   296x296
Тип: jpg   Дата:

Кращий спосіб дістатися до потрібного місця – узяти таксі, велорикшу або авторикшу. Брати автомобіль в оренду не варто, оскільки рух на індійських дорогах занадто хаотичний для європейця.

Таксі з кондиціонером – це найзручніший і дорожчий вид транспорту. Але торгуватися про ціну поїздки треба до її початку, а платити – у кінці поїздки. Таксі без кондиціонера коштує дешевше.

Рикша – це найзручніший вид транспорту для поїздки на невелику відстань. Більше екзотики і нижче ціна.

Оренда скутера – непогане рішення транспортної проблеми.

 ЧАС

Індійський час випереджає на 3,5 часа київський час.

ЕЛЕКТРИКА

Напруга мережі 220 вольт.

НАЦІОНАЛЬНА ВАЛЮТА

Індійська валюта. Рупії
Індійська валюта. Рупії

Розмір оригіналу:   296x296
Тип: jpg   Дата:

Національна валюта Індії – індійська рупія. Умовне позначення рупії в Індії – Rs.  1 рупія дорівнює 100 пайсам.

Рупії випускаються у вигляді купюр і монет. Паперові банкноти бувають гідністю в 1000 рупій, 500 рупій, 100 рупій, 50 рупій, 20 рупій, 10 рупій, 5 рупій, 2 рупії і 1 рупія. Монети мають цінність 5 рупій, 2 рупії, 1 рупія, 50 пайсов, 20 пайсов, 10 пайсов і 5 пайсов. Приблизний курс індійської рупії – 42 рупії за 1 долар США.

У Індії закон не дозволяє розплачуватися іноземною валютою, тому вам краще мати при собі запас рупій, оскільки обмінні пункти є не скрізь. У великому банку вам поміняють будь-яку валюту, а в звичайних банках і в точках по обміну- долари та євро.

ГОДИНИ РОБОТИ БАНКІВ І МАГАЗИНІВ

Індійські банки працюють з понеділка по суботу з 10 до 14-16 годин (у суботу – до полудня). Можна міняти валюту в спеціальних обмінних пунктах. Такі пункти часто є в готелях, в магазинчиках, в турагентствах і тому подібне. Візьміть собі квитанцію про обмін і намагайтеся не брати зовсім пошарпані купюри, оскільки їх можуть у вас не прийняти.

Магазини в Індії працюють з 9-10 ранку до 8-9 вечора без вихідних, іноді закриваються раніше, в 6-7 вечора. Супермаркети у великих містах або магазинчики в туристичних зонах працюють допізна або цілодобово.

ПОКУПКИ

Килими, вироби з дерева, чай, спеції, сувеніри – це прекрасний вибір для подарунків собі і рідним. Де б ви не здійснювали купівлю, намагайтеся поторговуватися – вам напевно поступляться в ціні.

Якщо вам сподобалося обслуговування, ви можете запропонувати працівникові чайові в розмірі від 20 до 50 рупій, в ресторані чайові дають з розрахунку 10-15% від рахунку.

ПИТНА ВОДА

У Індії не можна пити водопровідну воду. Обов'язково мийте руки з милом перед їдою і пийте тільки бутильовану воду в завареній заводській упаковці. Не купуйте воду у вуличних торговців. Не пийте напоїв з льодом у вуличних кафе або в готелях маленьких міст.

КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ

Сімейні узи для індійця є священними.

Не прийнято говорити про секс, обніматися і цілуватися на людях, не можна без причини звертатися до молодої індійської дівчини, а тим більше торкатися до неї.

У будь-якій ситуації не прийнято кричати, а тим більше розпускати руки. Це може привести до плачевних наслідків.

Бережіться злодюжок! Зберігайте дорогі речі в сейфі готелю, стежте за своїми грошима і апаратурою. Не залишайте речі без нагляду на пляжі.

Якщо ви жінка і подорожуєте наодинці, одягайтеся скромно: прикривайте плечі, руки до ліктів і коліна.

При вході в храм роззуйтеся, голову краще прикрити.

Бережіться тропічного сонця – ходіть в головному уборі. Користуйтеся засобами захисту від сонця.

Не вказуйте пальцем на людей або на святині в храмах.

Відео про Індію

Ще одне двуххвилинне відео про Індію:

27 січня 2014

Автор:

Індія. Характеристика та презентація Індії Оцінка: 4.89 з 5
Всього оцінок: 9
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук