У Єгипті побудують ще один мега-курорт, розширивши Шарм-ель-Шейх, кошти на спорудження курорту виділять інвестори з арабських країн, причому не лише ОАЕ, також вірогідна присутність Саудівської Аравії і Катару. Крім того вірогідне освоєння ними територій і на іншому березі Червоного моря, з боку Хургади.

Шарм-ель-Шейх планують розширити
Шарм-ель-Шейх планують розширити

Розмір оригіналу:   1200x640
Тип: jpg   Дата:

Як повідомляють в єгипетських ЗМІ, Єгипет підписав з консорціумом ОАЕ угоду на туристичні інвестиції в Рас-Ель-Хекмі (курорті на Середземному морі) на 24 мільярди доларів. На даний момент планується укласти аналогічну угоду для розвитку ще одного курорту – цього разу в лагуні Рас-Гаміла на Південному Сінаї. Згідно інформації в ЗМІ, 24 мільярдів доларів інвестицій, які планують здійснити ОАЕ, 13 мільярдів доларів будуть вкладено в розвиток курортної зони, а 11 мільярдів доларів – в інші проекти. Орієнтовно консорціум ОАЕ також претендує і на інвестування в управління єгипетськими аеропортами.

Що стосується розширення Шарм-ель-Шейху, то, за інформацією місцевої преси, туристична зона, яка буде будуватися, буде порівнянна по розмірах з Шарм-ель-Шейхом і її будівництво займе 5 років. Орієнтовно курорт буде відкритий і для інших іноземних інвесторів – зокрема, зацікавленість в цьому виразили саудівські і катарські інвестори. Перші – оскільки планований курорт розташований дуже близько до NEOM, який саудівці будують як "місто майбутнього".

Як і у випадку з середземноморським курортом, проект виник далеко не на порожньому місці. Перший договір про будівництво готельного комплексу Рас-Гаміла, розташованого на півночі курортного міста Шарм-ель-Шейх, був підписаний з інвесторами в 2015 році – на площі 800 тисяч квадратних метрів планувалося побудувати комплекс, що складається з 3, 4 і 5-зіркових готелів, басейнів, ресторанів і магазинів. Але у результаті проект був зупинений.

У пресі також заявлено, що в "новому" Шармі цього разу планується побудувати 5-6 ультра-розкішних туристичних об'єктів, включаючи аквапарки, торгові центри і тематичні парки. Цільова аудиторія регіону – заможні люди Близького Сходу і Європи.

Єгипет таким чином сподівається на багатомільярдні валютні надходження, які повинні дозволити єгипетській владі покрити дефіцит платіжного балансу і стабілізувати курс національної валюти. Проте при цьому вже відомо, що 35% доходів, отриманих в середземноморському туристичному регіоні Рас-Ель-Хекма, залишаться в Єгипті, інша частина – піде компаніям ОАЕ.  Нагадаємо, цей проект припускає будівництво на Середземному морі за фактом нового курорту з усією інфраструктурою – готелями, житловими будинками, розважальними центрами і т. д. Очікується, що новий курорт притягатиме до 8 млн туристів щорічно.

2 березня 2024

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук