Президент Єгипту Абдель Фатта Аль-Сісі під час зустрічі з прем’єр-міністром Франції розповів про плани будівництва трьох нових міст в Єгипті і стані фінансування цих проектів. Один з них – запланована нова столиця Єгипту, з досить дивною робочою назвою “Каїр-столиця”. Друге – місто Аламін на узбережжі Середземного моря. Третій особливо зацікавить приватних і корпоративних інвесторів. Це – місто Галяла на березі Червоного моря.
нове туристичне місто на Червоному морі
нове туристичне місто на Червоному морі

Розмір оригіналу:   640x340
Тип: jpg   Дата:

Галяла запланована як місто, розраховане на туристів і інвесторів з нерухомістю вищого і середнього класу. Проект міста розробляється з розрахунком на широке застосування “зелених технологій” – використання енергії сонця, вітру, опріснення підземної і морської води, тотального озеленення.
Проект реалізується саудівськими інвесторами і є черговим “приватним” містом на узбережжі Червоного моря. Декілька таких проектів вже показали свою відносну живучість. Містом володітиме організація Galalah Touristic Investments, яка займається розвитком подібних проектів. Міста будуються за єдиним архітектурним планом, з широким застосуванням геоінженерних робіт. Міняється лінія берега, планується рельєф. Міста виходять багаті і акуратні, як показує приклад Ель-Гуни, що знаходиться поряд з Хургадою, але їх обслуговування досить дороге. У зв’язку з цим комунальна плата і збори, вартість електрики і води значно перевищує загальнодержавний і навіть туристичний рівень. Якоюсь мірою саме цей чинник забезпечує необхідну однорідність населення.
Аін-Сохна - також приклад успішного туристичного міста *З нуля*
Аін-Сохна - також приклад успішного туристичного міста *З нуля*

Розмір оригіналу:   640x340
Тип: jpg   Дата:

Назва “Галяла” – з арабського “вищість”. Це звернення, прийняте по відношенню до арабських королів. Місто присвячується королеві Саудівської Аравії Абдалла бен Абдулазізу аль-Сауду. Така ось тонка форма преклоніння.
Місто Аламін на березі Середземного моря також розраховане як частково туристичне. У відмінності від європейців арабські жителі дуже цінують прохолодне Середземне море і на літо прагнуть поїхати в Марс Матрух. Аламін повинен підстебнути цей інтерес і дещо розвантажити перенаселену долину Нілу. Окрім туристичної і курортної зони в Аламіні буде і промислова. Вартість міста оцінюється в чверть мільярда доларів, а будівництво почнеться через декілька тижнів, проінформував президент.
У Єгипті люблять будувати міста і не люблять вирішувати проблеми міст вже побудованих. Це цілком з’ясовно: одно справа полагодити старе (погане) місто, інше – створити нове (хороше). Безліч міст-супутників Каїра і районів Каїра так і залишилися незаселеними, оскільки не був забезпечений транспорт і інфраструктурні вкладення. У існуючих містах є цілі райони недобудов, окремі недобудови вже придатні в якості археологічних пам’ятників. Зрозуміло, що сірі громади відлякують інших інвесторів: ніхто не хоче жити поряд з бетонним лісом.

31 жовтня 2015

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук