Традиційний звичай залишати чайові в якості вдячності офіціантам за хорошу роботу може бути сприйнятий абсолютно по-іншому в країнах з відмінним від нашого менталітетом, і наївний турист може за це поплатитися. Про це потенційних мандрівників попереджає видання The Sun. Примітне те, що чайові осуджуються не лише на Сході, але і в деяких англомовних країнах, хоча з цим там є свої нюанси.

В деяких країнах чайові осуджуються
В деяких країнах чайові осуджуються

Розмір оригіналу:   1200x550
Тип: jpg   Дата:

Наприклад, в Китаї не прийнято залишати чайові в звичайних ресторанах на материку, розповідає журнал. Перед тим, як відвідати заклад, туристам рекомендують ознайомитися з політикою кафе або ресторану, оскільки багато хто з них забороняє приймати (і давати) чайові. Замість цього експерти пропонують щиро подякувати персоналу або навіть написати їм записку, якщо їх робота дійсно викликала у вас вдячність. Проте водіям таксі, гідам і носильникам поступово давати чайові стає усе більш прийнятним.

У Японії також не прийнято залишати чайові, і за спробу це зробити вас можуть прийняти за хама. "У кращому разі персонал подумає, що ви забули здачу і спробує зупинити вас, а в гіршому – зв'яжеться з вами пізніше, щоб повернути гроші", – відмічають експерти. Проте дякувати персоналу словами і поводитися чемно, на думку японців, буде як не можна правильнішим.

У Новій Зеландії і Австралії також не чекають чайових від туристів. Хоча ніхто і не обурюватиметься, велика компанія може рахувати чайові у розмірі 10% від рахунку приємним бонусом. Проте офіціанти в цих країнах не покладаються на чайові як на основне джерело доходу.

Таким чином, перед від'їздом за кордон важливо ознайомитися з місцевими особливостями, щоб уникнути непорозумінь і незручних ситуацій.

21 лютого 2024

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук