Подорож в Піднебесну слідами Марко Поло
Китай, відомий усім як “Фабрика Світу”, це не лише величезна держава з тисячами заводів і перенаселеними містами і загальним населенням більше мільярда чоловік, але також один з найцікавіших і різноманітніших туристичних центрів. Займаючи 3-е місце по площі території (після Росії і Канади), тут є усе, що тільки може бути цікаве іноземцеві: архітектурні пам’ятники прадавніх цивілізацій, національні парки з різним кліматом і природою, сучасні мегаполіси і невеликі провінційні городки з самобутньою культурою, що збереглася, дивовижні піщані пляжі і недосяжні білосніжні гірські вершини.
Турист на Великій Китайській стіні, Китай
Турист на Великій Китайській стіні, Китай

Розмір оригіналу:   600x350
Тип: jpg   Дата:

За останні 30 років приплив туристів виріс в десятки разів і сьогодні Китай займає 6-е місце у світі по кількості туристів. Проте, до цього Піднебесна була однією з самих закритих для туристів держав. Тільки у кінці 1970-х років ситуація істотно змінилася, і керівництво країни пішло навіть на кардинальні заходи. Так, наприклад, в 1988 році острів Хайнань на півдні країни отримав статус провінції, а пріоритетною галуззю його економіки став туризм; заводи з узбережжя були перенесені в інші регіони, а пляжі перетворені на райські куточки. Сьогодні Китай продовжує роботу по залученню туристів, відбуваються реформи в питаннях візового режиму і так далі.
Екскурсія по Гонконгу
Екскурсія по Гонконгу

Розмір оригіналу:   600x350
Тип: jpg   Дата:

Лідируюче місце у сфері туризму Китаю, як і у багатьох країнах, займає культурний туризм. У країні, чия історія налічує не одну тисячу років, є велика кількість пам’ятників різних династій, які правили ще до нашої ери, місця паломництва буддизму і інших релігій з колосальними скульптурами і храмами, і звичайно одна з візитних карток Китаю – Велика Китайська Стіна. Причому залежно від регіону архітектура і культурні особливості значно відрізняються один від одного.
Туристка, подорожуюча на човні по річці в Китаї
Туристка, подорожуюча на човні по річці в Китаї

Розмір оригіналу:   600x350
Тип: jpg   Дата:

Невід’ємною частиною культурного туризму в Китаї є і етнічний туризм. Країну населяють десятки народностей, які мають свій національний одяг, звичаї, кухню і навіть мови. І хоча самі китайці складають 93% населення країни, навіть вони розрізняються від провінції до провінції. Туристи зможуть познайомитися тут не лише з культурою і побутом жителів Китаю, але і з їх унікальною життєвою філософією, яка так відрізняється від культури Заходу.
Туристи на Великій Китайській стіні, Китай
Туристи на Великій Китайській стіні, Китай

Розмір оригіналу:   600x350
Тип: jpg   Дата:

Також як і менталітет Сходу і Заходу, китайська народна медицина відрізняється і від західної. Це викликає особливий інтерес до оздоровчого туризму в Китаї. Знання, накопичені китайськими лікарями за тисячоліття, і сьогодні допомагають десяткам тисячам людей, які страждають від гострих і хронічних захворювань. Лікарські трави, цілющі джерела, різні види масажу і багато що інше стоїть на озброєнні китайських лікарів. Крім того, в санаторіях Китаю можна просто підняти імунітет і підняти життєвий тонус.
Туристка фотографує місцеві пам’ятки, Китай
Туристка фотографує місцеві пам’ятки, Китай

Розмір оригіналу:   600x350
Тип: jpg   Дата:

Окрім цього в Китаї, який не можна назвати екологічно стабільною державою із-за великої кількості заводів і електростанцій, є національні парки, де зберігається унікальна природа. Флора і фауна Піднебесної відрізняється від інших частин світу, і тут можна познайомитися з різними природними зонами і дивними тваринами. Деякі види тварин знаходяться на особливому контролі: чи варто говорити, що панда є одним національних символів Китаю.
Туристки позують на тлі місцевих пам’яток, Китай
Туристки позують на тлі місцевих пам’яток, Китай

Розмір оригіналу:   600x350
Тип: jpg   Дата:

Разом з цим екологічний туризм відмінно поєднується в Китаї з активним туризмом. Одним з популярних туристичних місць став Національний парк Чжанцзяцзе, де вертикальні скелі гір йдуть в небо. Тут можна отримати заряд адреналіну, прогулявшись по скляній стежці, що йде уздовж прямовисних стін гори Тяньмень, або на схожій вузькій дерев’яній стежці на священній горі Хуашань.
Для тих же, хто хоче подорожувати серед снігових гір – відкрита дорога в Тібет. Причому з недавнього часу в столицю регіону Лхасу налагоджено залізничне з’єднання з Пекіном. І тепер подорож до найвищих вершин світу стала значно простіша.
Окрему увагу варто приділити внутрішньому туризму в Китаї. Оскільки більшість робочого населення країни не мають вільного графіку відпусток, уряд організував систему святкових канікул, коли громадяни можуть подорожувати по країні. Три періоди під час року стали іменуватися “золотими тижнями” і доводяться на Китайський Новий Рік, 1 травня (День Праці) і 1 жовтня (День утворення КНР). В цей час ціни на авіаквитки і готелі підвищуються у декілька разів, і культурні історичні центри наповнюються місцевими туристами. Іноземним туристам слід враховувати ці чинники при плануванні поїздки в Китай.
І наприкінці, не варто забувати про можливості шоппінг-туризму в Китаї. Усім відомо, що велика частина продуктів і товарів у світі має маркіровку “Made in China”, і, звичайно, в країні-виробнику усі ці товари стоять на порядок дешевше. І дійсно, у великих містах Китаю, наповнених бутиками і торговими центрами можна знайти речі по самому кращому співвідношенню ціни і якості. Окрім цього, тут представлений великий асортимент сувенірної продукції на будь-який смак: предмети інтер’єру в китайському стилі, різні вази і скульптури, дрібнички, аксесуари і багато що інше, що можна придбати на згадку про поїздку в Піднебесну. В деякому розумінні, Китай можна назвати “меккою” для шопоголіків.
Туризм в Китаї: найпопулярніші туристичні місця
Китай занадто велика країна, щоб вивчити її за 1-2 тижні. Покладаючись на рекомендації туроператорів і власні переваги можна вибрати самі різні маршрути подорожі по Піднебесній. Найрозвиненіші туристичні напрями можна розділити на дві частини: це центральний регіон, що включає історичні пам’ятки і сучасні мегаполіси Пекін і Шанхай, і навколишні провінції, в яких мандрівник може познайомитися з природою Китаю, – від живописних національних парків до доглянутих пляжів на березі Південно-китайського моря.
Туристи насолоджуються пам’ятками древнього міста Ліодай, Китай
Туристи насолоджуються пам’ятками древнього міста Ліодай, Китай

Розмір оригіналу:   600x350
Тип: jpg   Дата:

Проте окрім популярних напрямів можна вибрати подорож в Тібет або в північно-західні провінції, через які колись проходив Великий Шовковий Шлях.
Туризм в Китаї: Від витоків Великого Шовкового шляху
Дуже давно перші мандрівники відвідали Китай і проходили по дорогах Великого Шовкового шляху. До цього між Піднебесною і древніми царствами Центральної Азії лежали, здавалося б, непереборні гори і безкрайні пустелі. Але, завдяки випадку, був налагоджений зв’язок між країнами і зав’язалися торгові стосунки. Упродовж тисячоліть з Китаю везли шовк, секрет якого зберігався як найбільша таємниця країни, а із заходу завозили різні товари, такі як бавовну, насіння і навіть слонову кістку, здобуту в Африці.
Фотографуючі живописну красу, яка відкривається з Великої Китайської стіни
Фотографуючі живописну красу, яка відкривається з Великої Китайської стіни

Розмір оригіналу:   600x350
Тип: jpg   Дата:

Так китайські провінції Сінцзянь, Ганьсу і Шеньсі стали просочуватися культурою Центральної Азії і дальших держав. Сьогодні це дивні краї, де змішалися китайська і туркестанська культури, а особливий антураж додають самі різні народності, що проживають тут. Цей регіон значно відрізняється від інших провінцій Китаю.
Здійснюючи велику подорож по Азії, кращим варіантом буде представити себе в ролі Марко Поло нашого часу, і повторити його маршрут із заходу на схід через Туркменістан, Узбекистан і Киргизію в одну з найкрасивіших і загадковіших країн світу.

14 листопада 2015

Автор:

Туризм в Китаї Оцінка: 5.00 з 5
Всього оцінок: 1
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук