Греція – країна міфів і легенд; країна – з множиною архітектурних пам’ятників античної і середньовічної культури; країна – з дивовижними пісочними пляжами, чистісіньким морем. Тут можна насолоджуватися їжею і вином, морем і полуденною спекою, спілкуванням з місцевими жителями і природою. Тому, не випадково Греція –  має такий великий попит у туристів і любителів древньої історії.
Греція
Греція

Розмір оригіналу:   593x367
Тип: jpg   Дата:

Грецька природа вражає уяву. Погляду відкриваються живописні гірські пейзажі, що поєднуються з барвистими квітучими долинами, а прямовисні скелі несподівано переходять в затишні морські бухти. Здається, що природа спеціально створила усе так, щоб відпочинок в Греції виявився для вас ідеальним.
Афіни – столиця Греції, яку прагне відвідати кожний, хто відправляється в Грецію. Головний туристичний об’єкт міста – Акрополь. “Перлина” Греції – Акрополь, який по праву вважається шедевром світової значущості. Парфенон і Ерехтейон, церква Св. Елевферія, Св. Феодори, храм Діви Афіни, покровительки міста, велично височіє над містом і добре є видимим з будь-якої його точки. Театр Діоніса, розташований на південному схилі Акрополя, був частиною святилища Діоніса. Датований він V століттям до нашої ери. Саме тут уперше прозвучали праці знаменитих грецьких драматургів Есхіла, Софокла, Еврипіда і Арістофана.
Афіни
Афіни

Розмір оригіналу:   670x368
Тип: jpg   Дата:

Не меншою популярністю користується в Афінах і Храм Зевса Олімпійського. Свого часу він був спорудою з 104 колон. Правда, до наших днів збереглися всього 15, кожна по 17 метрів у висоту.
Не менш важливими пам’ятниками Афін вважаються Керамікос, де покоїться прах відомих афінян, і Лікавітос, одягнений в соснові ліси пагорб в центрі міста з живописною церквою св. Георгія на вершині. Ліхтар Діогена, Вежа вітрів, Арка Адріана – ось малий перелік того, що можна подивитися в Афінах.
Сучасні Афіни – шумне і темпераментне, як і його жителі, місто. Контрасти грецької столиці лише підкреслюють її чарівність.
Острів Кріт – найбільший грецький острів, колиска цивілізації Мінойської – однієї з прадавніх на землі. Це острів – земля контрастів і приголомшливої природи. Неприступні скелясті береги змінюють широкі піщані пляжі, а високим горам і ущелинам на зміну приходять потопаючі в зелені долини. Маленькі відокремлені села, розвалини древніх храмів і палаців, і сучасні готелі дивним чином гармонійно переплелися в одно ціле.
Острів Кріт
Острів Кріт

Розмір оригіналу:   601x364
Тип: jpg   Дата:

За переказами, саме тут жив Дедал, який збудував лабіринт і пізніше в ньому був заточений Мінотавр. Відвідуючи Кноський палац, багато туристів вірять, що тут збереглися останки цього лабіринту.
До наших днів збереглися розвалини пам’ятника тієї епохи Кноського палацу так само відомого як Лабіринт Мінотавра. Відвідуючи столицю Кріта – Іракліон (свою назву місто отримало від імені легендарного Геракла), обов’язково слід відвідати Археологічний музей, експонати якого розповідають про історію острова. Це найбільше місто острова має в розпорядженні морський порт і міжнародний аеропорт.
Відпочинок на Кріті має усі умови для чудового релакса – спокійне блакитне море, піщані пляжі, тепле сонце, першокласні готелі, високий рівень сервісу і безліч пам’ятників історії.
Острів Родос – один найцікавіших островів Греції. Саме тут на початку III ст. до н.е. був споруджений Колос Родос, одне з семи чудес світу. Сам острів невеликий, але напрочуд насичений враженнями. До нашого часу статуя не збереглася, проте зображення Колосу (атлетичний складений юнак з луком за спиною і чашею у високо піднятій руці) на острові можна побачити буквально всюди: на листівках, марках, старовинних гравюрах, в сувенірних крамницях.
острів Родос
острів Родос

Розмір оригіналу:   569x396
Тип: jpg   Дата:

 
Згідно з міфом Піндара, коли Зевс переміг гігантів і став володарем Землі, він вирішив розділити її між богами Олімпу. Під час розділу був відсутній бог сонця Геліос, який поскаржився, що його забули, і зажадав у Зевса дати йому землю, що виходить з моря. Дійсно, в цей час з глибини блакитного моря став підніматися повільно острів, який був нічим іншим, як Родос. Так щасливий Геліос обдав його своїм світлом і зробив його найкрасивішим островом Егейського моря, островом Сонця. Своєю назвою острів зобов’язаний красуні-німфі Родос. Геліос, як свідчить міф, був зачарований спокусником, і вона стала його дружиною.
Чарівна природа, живописні ландшафти, старе місто, що знаходиться під охороною ЮНЕСКО і пов’язаний з історією мальтійського ордену до вигнання рицарів-іоаннітов турками на Мальту. Середньовічне місто Родоса добре збережене, більше того, воно є однією з небагатьох старовинних фортець у світі, де серед численних пам’ятників продовжує кипіти життя.
Палац Великого Магістра, вулиця Лицарів, безліч церков, Адміралтейство – тут є що подивитися! На східному узбережжі Родоса, де розташовані готелі Paradise Mare і Paradise Village, море спокійне, це місце чудово підходить для пляжного відпочинку – на відміну від бурхливого західного узбережжя, ідеального для серфінгу і чемпіонатів по цьому виду спорту.
У містечку Петалурдес розташована Долина метеликів, заворожуюча відвідувачів незвичайною красою комах.
Родос розташований на південь від інших грецьких островів, у зв’язку з чим клімат  на острові сприятливий і м’який для відпочинку. На узбережжі Родоса є безліч живописних бухт і лагун, оточених горами і пагорбами.
Півострів Пелопонес – гористий півострів що лежить на півдні Греції, є одним з центрів грецької цивілізації, “батьківщиною” багатьох міфів і сучасним курортним районом.
півострів Пелопонес
півострів Пелопонес

Розмір оригіналу:   670x404
Тип: jpg   Дата:

Його по праву можна назвати батьківщиною Олімпійських ігор. До наших часів збереглися останки стадіону, на якому змагалися старогрецькі атлети. Також туристи можуть відвідати Пританеон, де проходило нагородження переможців, Храм Доричний, присвячений богині Гері.
Корфу (Керкира) – найпівнічніший острів Іонічного моря, розташований на захід від центральної частини материкової Греції. Поєднання гір і рівнин, відокремлених бухт і протяжних пляжів, пам’ятників старини і сучасної архітектури створюють неповторний ландшафт острова.
острів Корфу
острів Корфу

Розмір оригіналу:   670x405
Тип: jpg   Дата:

Острів потопає в зелені і знаменитий своїми маслиновими гаями і цитрусовими садами. Вишукана краса острова притягувала у всі часи багатьох завойовників і надихала діячів культури, що відбили і оспівали чарівність Корфу в численних музичних і літературних творах, картинах, гравюрах і скульптурах.
Дивовижні зарості кипарисів, акцій і платанів, приємний м’який клімат, піщані пляжі і порізана берегова лінія з найкрасивішими затоками зробили цей райський куточок улюбленим місцем відпочинку європейських туристів.
Схили гір на півночі острова круглий рік прикрашають прекрасні квіти. Морська вода смарагдового кольору, густа рослинність і італійська чарівність надають острову романтичний характер, що притягає сюди щорічно величезну кількість туристів з різних куточків світу.
Острів тісно пов’язаний з міфологією: за переказами тут знайшли свій притулок Ясон і аргонавти, що поверталися з походу за Золотим Руном. Будучи перехрестям Сходу і Заходу біля входу в Адріатику, острів постійно привертав до себе пильну увагу. По його землі пройшли римляни і нормани, готти і венеціанці, турки і французи, англійці і росіяни.
Венеціанські будинки, пам’ятники і еспланади, візантійські церкви і фортеці, палаци Мон Репо і Св. Михайла і Георгія, знаменита площа Спіанад, церква Св. Спіридона, католицький кафедральний собор Св. Христофора і інші пам’ятки.
Півострів Халкідікі - величний півострів у вигляді тризубця (три півострови Кассандра, Ситонія, Афон), розташований на північно-східному узбережжі Егейського моря (на південний схід від міста Салоніков).
Халкідікі
Халкідікі

Розмір оригіналу:   670x337
Тип: jpg   Дата:

Халкідікі славиться горою Афон, на якій набули спокою православні ченці. Правда, гора є єдиною у світі православною чернечою республікою, яку населяють виключно чоловіки. Відвідати Афон може далеко не кожен: чоловіки повинні перед екскурсією отримати спеціальний дозвіл, жінок же на гору не пускають ні за яких обставин. Подейкують, що на Афоні навіть усі тварини – чоловічої статі, за винятком курочок, яйця яких місцеві ченці використовують для малювання ікон.
Халкідікі один з самих екологічно чистих регіонів Греції, який по праву вважається великим центром туризму в Егейському морі. Відпочинок на Халкідіках умиротворяє і спокійно, гармонійно поєднує зелень прибережних сосен і морську синьову.
Халкідікі – найбільший туристичний центр, що притягає туристів зі всього світу прекрасними готелями, нескінченними пляжами і чистісінькою водою Егейського моря. Тут панує умиротвореність і спокій, що охороняється сосновими гаями. Місцевий пейзаж доповнюють печера Петралонів, археологічний заповідник Олінтос, маленький острівець Амуліані, ліси Холомонти і монастирі Святого Афона, де віки вже б’ється серце Православ’я.
Аттіка – півострівна територія, що становить південно-східний край материкової Греції. Аттіку відрізняє м’який, сухий середземноморський клімат, а аттічне небо, сонце і море не даремно були оспівані поетами. У Аттіці є прекрасна можливість поєднати відпочинок на морі і безпосередньо зіткнутися з великим минулим Греції.
Атіка
Атіка

Розмір оригіналу:   559x368
Тип: jpg   Дата:

Кос – третій за величиною острів Додеканеса. Кіс – перлина Егейського моря. Тут древня історія гармоніює зі світським способом життя, а кристально чисті пляжі нежатся під ласкавим грецьким сонцем.
Кос
Кос

Розмір оригіналу:   670x431
Тип: jpg   Дата:

Закінтос (Закінф) – найпівденніший з семи островів Іонічного архіпелагу. Це один з найкрасивіших грецьких островів : живописні бухти в скелях, гори, опоясані мантією соснових лісів, маслинові і мигдалеві гаї, кристально чисте море, золоті пляжі, затишні грецькі села і старовинні монастирі. Місцевими пейзажами можна милуватися до безкінечності. Білі скелі, із заворожливими своєю красою гротами і печерами, куди можна заплисти на невеликих човнах. Клімат на Закінфі м’який, середземноморський, сухий, з малою хмарністю і рідкісними дощами.
Закінтос
Закінтос

Розмір оригіналу:   670x469
Тип: jpg   Дата:

Салоніки (Фессалоніки) – столиця Македонії і друге за величиною місто Греції. Салоніки – мабуть, саме європейське з грецьких міст. Тільки тут вулиці обсаджені деревами і обрамлені широкими тротуарами, а площі оточені продуманими архітектурними ансамблями, є парки і прогулочна набережна.
Місто Салоніки відразу виникло як велике місто і не переставало ним бути у всі часи. Салоніки називають другою столицею. Місцеві жителі говорять: “Афіни – столиця Греції, Салоніки – столиця Балкан”.
Дійсно, Салоніки – для усіх балканських країн – головний порт Егейського моря. Вважається, що жителі Салоніків краще одягнені і виховані, виглядають стильніше. Університет ім. Арістотеля в Салоніках вважається кращим в Греції. Якщо Афіни – місто античних пам’ятників, то Салоніки – місто візантійських пам’ятників (друге після Стамбулу).
Більше, ніж двадцять три століття, місто Салоніки (Фессалоніки) носить жіноче ім’я, ім’я дружини засновника міста, дочки Філіпа II. Цікава історія походження цього імені : перемога македонського війська над фессалійцями співпала з народженням дочки у Філіпа II, якому прийшла ідея назвати її Фессалоніки, що в перекладі з грецького означає “перемога над Фессалією”. У 315 р. до н.е. македонський цар Кассандр об’єднує двадцять шість населених пунктів, розташованих у Термейскої затоки, з метою заснувати нову столицю Македонії і називає її ім’ям своїй дружини Фессалоніки, єдинокровної сестри Олександра Македонського.
До наших днів збереглися римська тріумфальна арка Галерія (Камара, 300 р. н. э.), театр з трибунами і мозаїчні підлоги римських вілл, побудована на місці древнього храму Кавиро римська Ротонда, сама згодом перебудована в християнський храм Св. Георгія (IV ст. н. э.), базиліка святого покровителя міста – Св. Димитрія (V ст. н. е., знову відбудована в 1949 р.), храм Ахіропіітос (Нерукотворний, V – VI вв.), купольна базиліка Св. Софії (V – VIII вв.), храми Ілії Профітиса (Пророка, 1360 р.), Св. Катерини (XIII ст.), Святих Апостолів (XIV ст.), побудований на місці древнього храму Гефеста храм Пресвятої Богоматері Халкеон (V ст. н. э.), монастир Влатадов (1351-1371 рр.) та ін. Символом міста вважається Лефкос-Піргос (Біла вежа) – колишня моторошна турецька в’язниця, що заслужила навіть назву “Кривава вежа”.
Якщо південь Греції все ще зберігає міфологічну спадщину, то північ – цілком у владі християнської історії, і особливо – візантійського її періоду. Тут можна побачити численні церкви V – XIV віків, а археологи, на радість історикам і туристам, раз у раз знаходять нові пам’ятники.
Салоніки зараз – це сучасне місто з процвітаючою торгівлею і промисловістю. Вулиці, просторі площі, кафе на тротуарах, вишукані ресторани – запрошують гостей розслабитися після відвідування археологічних місць, модних магазинів і комерційних центрів. Маса дивних церков, візантійський музей, Біла вежа, археологічний музей є визнаними пам’ятками міста.

22 грудня 2013

Автор:

Греція – країна міфів і легенд Оцінка: 4.67 з 5
Всього оцінок: 3
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук