Скільки залишати чайових?
Скільки залишати чайових?

Розмір оригіналу:   576x367
Тип: jpg   Дата:

Знаходячись у відпустці в чужій країні, гріх не спробувати традиційні блюда в одному з місцевих ресторанів. Проте при оплаті рахунку за смачну вечерю частенько виникає питання, а скільки ж грошей залишити на чай офіціантові, щоб його не образити? У різних країнах є певні норми і звичаї, які регулюють розмір чайових. Ми вирішили скласти невелике керівництво про те де і скільки давати чайових.
Дуже цікаві традиції чайових в Іспанії. У невеликих ресторанах давати чайові офіціантам і барменам не прийнято, проте ресторан активно пропонує спеціальне обслуговування групі туристів (в основному американців), за яких їм виставляється певна сума. Надалі ж виручка за обслуговування розподіляється між працівниками закладу. Виняток становлять розкішні ресторани, де залишати чайові вважається нормою, але тільки після плати рахунку за їжу.
Португальці і іспанці багато в чому схожі, але в той же час між цими народами багато і відмінностей. До недавнього часу Португалія вважалася досить бідною країною, ресторани і бари не так багато заробляють, тому їх співробітникам було дозволено брати чайові. Економічна ситуація в країні покращилась, але практика чайових залишилася, і на сьогодні в Португалії прийнято залишати чайові, розмір яких складає приблизно 10% від рахунку.
Залишати чайові в Нідерландах не прийнято, тому що вони відповідно до вимог місцевих законів включаються в спільний рахунок клієнтів. Проте, якщо Ви дуже щедрі і Вам сподобалося обслуговування можете залишити до 10% чайових, це нікого не образить.
У Туреччині немає певних правил для чайових, усе залежить від регіону і закладу в якому ми вирішили поїсти. У невеликих кафе і барах чайові, як правило, не прийняті, а в хороших ресторанах беруть від 10 до 15% чайових. Зрідка, чайові включаються в спільний рахунок ресторану.
У Франції немає ніяких правил відносно чайових, але проте більшість клієнтів залишають близько 5% за хороше обслуговування. Варто відмітити, що тут ситуація дуже сильно відрізняється від регіону. У великих містах чайові вважають нормою, в провінції ж усе не так принципово.
Чайові в Італії згідно з офіційним законом включаються в рахунок за їжу. Вони оформляються як “сервісний платіж” і складають 3 євро з людини. Втім, клієнти можуть залишати і додаткові чайові, для дорого ресторану сума чайових зазвичай складає близько 10 євро.
Чайові в Греції складають 16% від остаточного рахунку, і з кожним роком ця сума збільшується. Як правило, інформація про чайові вказана на останній сторінці меню ресторану.
У Німеччині офіційно чайові складають 15%, проте і це не усе. Більшість ресторанів округлюють остаточний рахунок (звичайно ж, у велику сторону), що додає ще 3-5% чайових.
Як правило, працівники ресторанів і барів в США, отримують дуже скромну зарплату, тому вимушені поповнювати свій бюджет чайовими. Хороший бармен зазвичай отримує близько 2$ за напій або 20% від спільного рахунку. Чайові офіціантові ресторану складають 10-20% від спільного рахунку. У багатьох закладах чайові включені в спільний рахунок, проте якщо клієнт не задоволений обслуговуванням він може зажадати викреслити чайові з рахунку.
Якщо ж Ви вирушаєте в Японію, то пам’ятаєте, що залишати чайові в цій країні є проявом неповаги. Ймовірно тому, у багатьох заклади рахунок оплачується на касі, а не у офіціанта.

14 лютого 2014

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук