поради туристу
поради туристу

Розмір оригіналу:   300x225
Тип: jpg   Дата:

Кожна країна індивідуальна, відрізняється своїми устоями, звичаями і традиціями, про які ми іноді не знаємо. Щоб Ваше перебування за кордоном виявилося цікавим, комфортним, без різного роду подій слід знати деякі корисні дрібниці.
Відпочинок в Тунісі
У Тунісі не варто пити воду з-під крану.
У країні не можна фотографувати військові об’єкти, людей у військовій формі, президентський палац.
Тунісців, а особливо тунісців, можна фотографувати, тільки отримавши їх дозвіл.
У Тунісі немає строгих обмежень до норм поведінки для іноземців і продажу алкогольної продукції.
При відвідуванні старих мусульманських кварталів краще вибрати скромний наряд і утриматися від вживання алкогольних напоїв.
Відпочинок в Таїланді
Ніколи не доторкайтеся до голови тайца, не гладьте і не зачіпайте її. Голова – це вмістище духу і ваш дотик може образити обох (і тайца, і його дух ). Такі події траплялися безліч разів, із-за непідготовленості туристів, і частенько перетікали в розгляд в поліції.
Якомога менше махайте ногами даремно. Нога вважається почесною частиною тіла у тайландцев, і якщо ви їй вказуватимете на людину або предмет, означає ви виражатимете крайню неповагу.
Якщо ви витягніть ноги у напрямі статуї будди або зображення королівської сім’ї – дуже погано – ця дія вважається злочином і вам знадобиться адвокат.
Кричати і підвищувати тон в Тайланде не прийнято так, що “посміхаємося і махаємо”, спокійним голосом справи буде вирішити простіше.
При виникненні проблем сміливо звертайтеся до поліцейських – тайські поліцейські доброзичливі люди і допоможуть, так само є спец. загони туристичного призначення – ці копи знають англійський і так само раді завжди допомогти.
Якщо ви грубитимете або підвищуватимете голос на вартових порядку, то це обійдеться вам дорого, тайські поліцейські або допоможуть на усе 100% або (при належному відношенні до них) зроблять зворотне.
Нудизм в Тайланде не прийнятий і навіть більше каратиметься. Бажання поваляться топлес на пляжі може обійтися вам в кругленьку суму, або в довгий і нудний розгляд.
Курс обміну валюти – різний і залежить від гідності купюр, і максимальний – за 100 доларових банкнотів. Краще не міняти в готелях і аеропортах, тут курс украй невигідний і ви можете втратити аж до 10%. Краще для обміну йти у банк або обмінника – працюють до поздна.
При ввезенні багажу більш ніж на 10 тис. доларів – обов’язково треба декларувати, що б назад вивезти без проблем.
Чайові в Тайланде не високі. За дрібні послуги, типо носильника речей треба дати папірець в 20 бат оскільки монети давати не прийнято. У ресторані навпаки, можна дати офіціантові дрібницю, оскільки він у будь-якому випадку вже нагрівся на вас і не образиться. Таксистові можна дати 20 бат згори, а можна тільки по факту за проїзд.
Аеродромний збір – нехороше Тайландское правило. Береться збір з усіх і за користування внутрішнім аерофлотом 30 бат, а за виліт з країни 250 бат.
Відпочинок в Італії
Труднощі в спілкуванні з – за мовного бар’єру. По-англійськи можна порозуміється лише з молоддю, які вивчають його в школі. З людьми більше старшого віку спробуйте говорити по-італійськи, використовуючи російсько-італійського розмовника. Це буде у будь-якому випадку краще, ніж вас ніхто не зрозуміє, оскільки англійська мова в Італії поширена украй погано і лише у великих туристичних містах. Якщо ви не знаєте ніякої мови, окрім росіянина, в магазинах, аптеках, кіосках можна спробувати поясниться на пальцях і жестами. Італійці дуже чуйні і привітні.
Якщо ви бронюєте готель в Італії самостійно, обов’язково заздалегідь уточните, чи входить у вартість сніданок. Інакше при виселенні вам можуть виставити, несподіваний для вас, рахунок за сніданки. Напої, горішки, чіпси, які будуть знаходиться у вашому міні-барі, не включені у вартість номера, і скориставшись ними, вам треба буде сплатити рахунок на ресепшен при від’їзді.
Врахуйте, телефонні дзвінки, зроблені вами з готелю, будуть платні. Це стосується міжнародних, міжміських і дзвінків по місту. Безкоштовні дзвінки тільки в межах готелю.
Цінні речі, паспорти, гроші і інше радимо зберігати в сейфі в номері або на ресепшн. За цінні речі, не здані в сейф готелю, адміністрація готелю відповідальності не несе.
Багато медичних установ, зокрема стоматологічні кабінети не працюють по воскресіннях. У разі екстреного зубного болю радимо скористатися знеболюючими, але і не усі види таких пігулок дозволені на продаж в аптеках без рецепту.
У Італії прийнято давати чайові 10-15%, тільки якщо обслуговування вже спочатку не входить у вартість. При обслуговуванні біля стійки чайові давати не обов’язково.
Сама відомий сезон розпродажів в Італії з 7 січня по 1 березня. Одяг можна придбати із скидкою до 70%.
Церкви відкриті з ранку до 12.00, потім вони закриваються на пару годин і знову відкриваються до 19.00. Основні собори і базилики відкриті весь день. Оглядати церкви під час релігійних церемоній не рекомендується. Щоб запалити електричну свічку, вам знадобляться монети.
У великих містах Італії зручні лінії метро. Щоб купити квиток на проїзд, треба скористатися автоматом. У автобусах і трамваях треба прокомпостувати заздалегідь куплений в касах або газетних рундуках La Stampa талончик. Талони усередині трамваїв і автобусів не продаються!
Щоб скористатися таксі, вам треба знайти спеціальні стоянки таксі, які позначені відповідним знаком і розміткою. Упіймати машину за допомогою помаху руки в Італії не прийнято і доставить вам труднощі. В таксі встановлені лічильники і оплата йде по них.
У Італії добре розвинена система залізничного транспорту. Діє система скидок для студентів і дітей. Перед тим, як увійти до вагону потягу, обов’язково прокомпостуйте квиток на пероні в спеціальному автоматі.
У Італії при купівлі товарів можна скористатися системою Тax Free – повернення податків на товари, куплені не жителями Європейської спільноти, яких вони вивозять у своєму багажі. Обов’язково звертайте увагу, чи працює магазин по такій системі. Для оформлення Tax Free необхідно купити товарів в одному магазині на суму не менше 100 євро. Продавець вам дасть чек з описом купівлі і сумою, яка має бути вам повернена.
При виїзді з країн ЄС пред’явите чек Tax Free на митниці або пограничному пункті разом з придбаними і не використаними товарами. Митник поставити штамп про вивезення товарів на чеки Tax Free. Потім Ви пред’являєте чек Tax Free разом з касовим чеком магазину у будь-який пункт “Tax Free cash Refund” (повернення готівки Tax Free). У багатьох аеропортах вони розміщені в магазинах Duty Free або поряд з ними.

9 лютого 2014

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук