Луцьк – одне з прадавніх міст Західної України: перша письмова згадка про це місто датується ще 1085 роком. Представляєте, скільки старовинних храмів і пам’ятників архітектури ви зможете тут зустріти! А я вам допоможу в цьому.
Знайомство з містом треба розпочати з огляду головних храмів і монастирів, тому що багато з них досі є обличчям Луцька. Треба відвідати Троїцький собор, побудований в XVIII ст. як костьол монастиря бернардинців. Далі маленькими, старовинними вуличками пройдіть до ще одного храму – Петропавловского костьолу. Цей костьол – гордість жителів Луцька і є однією з архітектурних пам’ятників, що входить до числа найзначніших католицьких святинь Волині.
Троїцький собор у Луцьку
Троїцький собор у Луцьку

Розмір оригіналу:   1024x768
Тип: jpg   Дата:

Зовсім поряд знаходиться ще один храм – Лютеранська кирха (побудована в XVII – XVIII вв.), а всього в декількох метрах знаходиться Покровська церква – старий діючий православний храм Луцька, який, крім того, ніколи не призупиняв своєї діяльності. Ймовірно, храм заснований був ще в XIII ст. онуками київського князя Володимира Великого. Далі пройдіть до оборонної синагоги, яку прозвали “Малим замком” за те, що вона входила в систему укріплень Обхідного замку древнього Луцька. Синагога споруджена в 1622-29 рр.
Синагога у Луцьку
Синагога у Луцьку

Розмір оригіналу:   1280x850
Тип: jpg   Дата:

Але знайомство з містом буде неповним, якщо Ви не відвідаєте легендарний Луцький замок князя Любарта – одну з щонайпотужніших фортець Волині. Верхній замок існував на вершині пагорба ще за часів Рюриковичів, проте у свій нинішній вигляд типового європейського середньовічного феодального замку був перебудований в середині XIV віку литовсько-руським князем Любартом.
Луцький замок князя Любарта
Луцький замок князя Любарта

Розмір оригіналу:   4288x2864
Тип: jpg   Дата:

Біля замку ви можете приєднатися до екскурсійної групи і екскурсовод вам розповість не просто історичні факти, але і поділиться міськими легендами. Також ви зможете загадати заповітні бажання в таємному місці – і вони обов’язково збудуться.
Гуляючи по місту, зайдіть перекусити в кафе. Таким чином у вас буде можливість спробувати місцеву волинську кухню. За бажанням, зробіть невелику фотосесію. У вас залишаться на пам’ять яскраві фотознімки про перебування в древньому Луцьку.

31 жовтня 2015

Автор:

Що відвідати в Луцьку Оцінка: 4.50 з 5
Всього оцінок: 2
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук