Європа – це не тільки вузькі середньовічні вулички, ресторани, кафе і відмінні музеї, а й ще й десятки найкрасивіших місць, які є еталонними навіть для досвідчених екотуристів.

Статистика неухильна: найбільше екологічний туризм в Європі популярний серед англійців, німців, швейцарців. Звичайно, питання охорони власних заповідних куточків принципове. Це є частиною державної політики в області туризму майже у всіх країнах Старого світу.

Екологічний туризм в Європі
Екологічний туризм в Європі

Розмір оригіналу:   640x432
Тип: jpg   Дата:

Типовий любитель екотуризму в Європі – це підготовлений мандрівник з палаючим поглядом, озброєний фотокамерою. На першому місці – екологічна відповідальність. Мінімум синтетики, пріоритет органічних продуктів місцевого виробництва, акцент на поновлювані джерела енергії. Та й чи потрібні машини, коли є відмінні траси для трекінгу і піших прогулянок?

Варіантів екологічної подорожі в Європі маса: це може бути зелена Швеція, озерна Фінляндія, гірська Австрія, «велосипедна» Німеччина, колоритна сільська Італія, космічна Ісландія, романтична Словенія, або маловивчена Словаччина. А є ще й Норвегія, Великобританія, Франція. Тобто екологічний туризм в Європі має доволі широку географію.

Може видатись дивним, але екологічний туризм народився саме в країнах Європи, адже тут досить рано почали розвиватись технології і їх негативний вплив відчули місцеві люди. Саме тому європейці почали першими бити на сполох про не дуже хороши вплив на людину та на оточуюче середовище. Безпосередньо в цей час з’являються перші ентузіасти, які почали виступати за відпочинок, який не буде нести шкоди для живої природи.

Пропонуємо вашій увазі найбільш популярні варіанти ековідпочинку, тобто, який екологічний туризм в Європі обирають в різних країнах.

Італія

Варто зауважити, що екологічний туризм в Європі почався саме з Італії. Жителі півострова зуміли зберегти не тільки дух старовини, але і куточки первозданної середземноморської природи.

Екологічний туризм в Італії
Екологічний туризм в Італії

Розмір оригіналу:   640x432
Тип: jpg   Дата:

На архіпелазі Ла Маддалена поблизу узбережжя Сардинії знаходиться центр дослідження дельфінів. Учасникам туру пропонується спільно з науковими співробітниками виходити в море і збирати інформацію про життя дельфінів у Середземному морі, про їх кількість, переміщених, впливі на їхнє життя змін екології моря і т.д.

Іспанія

Сусідка Італії – Іспанія – заманює в основному агротуристів, які із задоволенням поселяються в маленьких садибах, оточених оливковими гаями, займаються ремеслами і землеробством. Один з найбільш привабливих екотурів по Іспанії пов’язаний не з мирним сільським життям, а з драконовими печерами на Майорці.

Екологічний туризм в Іспанії
Екологічний туризм в Іспанії

Розмір оригіналу:   640x432
Тип: jpg   Дата:

Австрія

Екологічний туризм в Європі особливо проявився в Австрії. Саме тут розташоване велике диво природи – Айсрізенвельт – найбільша в світі система крижаних печер, що знаходяться в 40 км від Зальцбурга.

Екологічний туризм в Австрії
Екологічний туризм в Австрії

Розмір оригіналу:   640x432
Тип: jpg   Дата:

Ірландія

З підземних надр піднімемося до поверхні землі та заодно перемістимося на північ – до Ірландії. Тут є місце, де змикається земна і морська стихії, а межа являє собою невимовної краси скелі висотою більше двохсот метрів. Кам’яні стрімчаки носять ім’я Мохер і дуже популярні серед мандрівників.

Екологічний туризм в Ірландії
Екологічний туризм в Ірландії

Розмір оригіналу:   640x432
Тип: jpg   Дата:

Норвегія

Помилувавшись тисячолітніми кручами, вирушаємо ще далі на північ, углиб чудесній Норвегії. Тут знаходяться практично не зворушені людьми великі території дикої природи з різноманітними пейзажами і процвітаючою фауною. Норвегія славиться не тільки своїми фіордами, а й водоспадами, захованими в глушині незайманих лісів. Саме заради водних красот був прокладений маршрут ЕкоТур, основним пунктом якого став водоспад Ворінгфоссен.

Екологічний туризм в Норвегії
Екологічний туризм в Норвегії

Розмір оригіналу:   640x432
Тип: jpg   Дата:

Зі всього написаного можна зробити висновок, що екологічний туризм в Європі дуже різноманітний і дуже поширений. Він може служити еталоном, на нього треба рівнятись та розвивати свій український екотуризм, тим більше, що в Україні дуже багато цікавих місць живої природи, особливо в Карпатах.

9 березня 2024

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук