аптечка в дорогу
аптечка в дорогу

Розмір оригіналу:   412x450
Тип: jpg   Дата:

Ви зібралися поїхати в подорож? Хочете провести відпустку на морі? Зрозуміло, що треба бути готовим до будь-яких несподіванок. Ніхто не планує того, що захворіє на відпочинку або те, що в дорозі може знадобитися медична допомога. Але випадки бувають різні і треба бути готовим до усього. Чого тільки з нами не було в дорозі або під час відпочинку. Деякі ситуації було легко передбачити, щось ми впізнали на власному досвіді, яким я і хочу поділитися з Вами.
Тепер ми ніколи не від’їжджаємо з будинку, не узявши з собою мінімального набору медикаментів. Подібну аптечку в дорогу я раджу зібрати заздалегідь, задовго до того, як призначений день виїзду. Тому як в останню мить  усього необхідного може і не виявитися в аптеці біля Вас. Щоб був час докупити те, чого не вистачатиме.
Одного разу перед відпусткою в аптечці не виявилося бактерицидного пластиру (видно за попередні поїздки увесь витратили) і виявили ми це лише коли укладали речі, і черга дійшла до дорожньої аптечки. Бігти в найближчу аптеку, що б купити необхідне, вже не було часу – поїхали так. Про що дуже пошкодували, коли збилися з ніг в селищі Вітязево, поки шукали аптеку для покупки пластиру. Можна було купити на кожному кутку усе що завгодно, крім того, що дійсно треба. Це зайвий раз підтвердило, що варто витратити трохи часу до поїздки і купити усе спокійно, ніж пізніше з цим мучитися на відпочинку.
Стандартна аптечка в дорогу повинна містити:
 1. Парацетамол (бажано і розчинний, і звичайний) або Німесил від болю середньої інтенсивності (такої, як головний або зубний біль), а так само в якості жарознижуючого або протизапального засобу.
 2. Бактерицидний пластир.
 3. Бинт.
 4. Вата.
 5. Перекис водню.
 6. Ранозагоювальна мазь (Рятувальник, Швидка допомога, Бепантен Плюс).
 7. Засіб для поліпшення травлення (Фестал, Мезим).
 8. Засоби при кишкових інфекціях (Фталазол, Імодіум).
 9. Активоване вугілля.
 10. Антигістамінні засоби (Супрастин, Тавегіл, Еріус).
Це мінімальний список того, що я б порадила узяти з собою. Думаєте щось зайве? Давайте подивимося.
Головний або зубний біль може наздогнати будь-кого в самий непідходящий момент. Розчинні пігулки дозволять набагато швидше відчути полегшення. Але, як показує досвід, розчинні пігулки хоч і зручніше, але не завжди в дорозі є можливість їх розвести. Може виявитися, що немає посуду, або рідини бракує, звичайна пігулка в даному випадку прийнятніше – проковтнув і ковтком води запив. Жарознижуючий засіб потрібний не лише коли Ви підхопили якусь інфекцію, але і при сонячних опіках. До речі, при сонячних опіках знеболення так само згодиться.
Пункти з другого по п’ятий потрібні на випадок порізів або садин. Якщо з вами їдуть діти, ці засоби тим більше потрібні. Знезаразити рани, зупинити кров, а потім накласти пластир або пов’язку необхідно чим швидше тим краще. Навіщо Вам бігати в потрібний момент і запитувати хто зможе Вас виручити в такій ситуації? Вказані мазі так само допоможуть і при опіках.
Небагато про пластири. Виходячи з нашого досвіду, в потрібний момент ніколи не знаходиться ножиць що б відрізувати шматок пластиру необхідного розміру. Тому або кладіть в аптечку ножиці, або як я беріть той пластир, який в невеликих пластинках продається, – його, як правило, різати не доводитися. Але тут вже варто враховувати, що треба узяти пластир різного розміру для різних потреб.
В дорозі харчування сильно відрізняється від домашнього. Так само як і на місці Вашого відпочинку. Може знадобитися препарати, що покращують травлення, або для боротьби з кишковими інфекціями. Будь-яка з цих ситуацій здатна отруїти будь-який відпочинок, неважливо як довго Ви до нього готувалися і скільки витратили засобів. Допоможіть шлунку або кишковику впоратися з навантаженням, і вони будуть Вам за це вдячні.
У позаминулому році ми їхали в потягу на південь компанією. Їли усі одне і те ж саме, але у однієї дівчини захворів спочатку шлунок, а потім почався сильний розлад ШКТ. Шкода, що вона відразу не попросила у нас необхідні препарати, а мовчки соромилася і мучилася. Добре, що я помітила і запропонувала їй допомогу сама. Враховуючи, що на кожній зупинці туалет замикали, їй припало ох як несолодко. Ось що б не було таких ситуацій, простіше узяти в дорогу усе своє.
Не варто думати, що протиалергічні засоби потрібні тільки хронічним алергікам. Може статися так, що необхідно прийняти антигістамінний засіб при укусі комахи або при алергії, що з’явилася, на сонці, що буває набагато частіше на куротах півдня, ніж Ви думаєте.
Дуже давно, коли дерева були великими, а цукерки смачними, я їздила в подорожі з мамою. Добре пам’ятаю, що завжди у нас був з собою дорожній набір медикаментів. І я не розуміла навіщо? Адже ми не хворіємо, навіщо везти з собою зайвий вантаж. Потім я підросла і стала подорожувати самостійно. Упродовж останніх років я дуже часто мандрую по різним країнам світу. А іноді просто вириваюся на пару днів за місто. Навчена на своїх помилках (про які я розповім нижче) я кожного разу поповнюю список того, що лежить у мене в дорожній аптечці. Тепер я, збираючись у подорож довше, ніж на 2-3 дні, а скажемо, на тиждень, до вищепереліченого мінімуму в аптечку обов’язково кладу:
 1. Вушні краплі (Отіпакс).
 2. Засіб від опіків (Пантенол).
 3. Сироп від кашлю (Гіделікс, Доктор Мом)
 4. Спрей для горла (Пропосол)
 5. Регідрон
 6. Звичні для кожного члена сім’ї медикаменти (а якщо у Вас хронічне захворювання, то цей пункт повинен стати одним з основних).
Здається багато усього, але зовсім не це зайве.
Вушні краплі не така зайва річ як здається на перший погляд. Вода, що потрапила під час купання на морі, або сильний вітер може спровокувати запалення вуха.
Роки чотири назад ми відпочивали в невеликому селищі під Геленджиком. При купанні в морі під час сильних хвиль мені у вуха потрапила вода. Та так якісно, що спочатку просто заклало вуха, а потім почався отит. Враховуючи, що в цьому селищі немає постійно діючої аптеки, а аптечний кіоск “на колесах” приїжджає раз на тиждень, мені припало ой як несолодко. Відтоді вушні краплі завжди зі мною в дорожній аптечці.
Не знаю, що б я робила на морі без спрея “Пантенол”. Він не лише знімає почервоніння, допомагаючи шкірі впоратися із стресом, але і має болезаспокійливі властивості. Зрозуміло, що отримати опік можна не лише на березі моря, але і в сусідньому лісі, при приготуванні їжі на костриці. Тому розумно брати спрей від опіків не лише коли їдете на південь, але і у будь-які інші поїздки.
Три роки тому я примудрилася згоріти на сонечку в останній день моєї відпустки на острові Кріт. Так старанно оберігала свою шкіру упродовж усього відпочинку і ось згоріла в передостанній день. Було дуже образливо, але ще більше мене лякала перспектива їхати з Києва в задушливому потягу з плечима, які палали ніби вогонь. Увечері моя подруга рясно “обприскала” мене Пантенолом, і я так заснула. А на ранок я вже змогла без сильних больових відчуттів одягнутися. Здається, що такого не може бути, але це правда.
Не варто так само забувати, збираючи аптечку у відпустку, і засоби на випадок простудних захворювань. Кашель або біль в горлі може наздогнати не лише якщо Ви п’єте холодне пиво на жарі. Елементарно при зміні клімату організм відчуває сильний стрес. У цей момент для того, що б підхопити застуду навіть дорослому, не кажучи вже про дитину, може вистачити невеликий протяг. Простигнути в поїздці, повірте, дуже легко і краще бути до цього готовим заздалегідь. А “Пропосол” допоможе не лише при болях в горлі, але так само і при різних стоматитах і генгивітах.
Регідрон врятує від обезводнення при несподіваній блювоті або отруєннях і відновить необхідний запас рідини.
Останній пункт про хронічні захворювання і Ваші особисті особливості, сподіваюся, навіть не варто розшифровувати.
Ще раз дозволю собі повторитися, що список нашої дорожньої аптечки постійно доповнюється і сказати, що це – остаточна версія, не можна. Усе це зручно скласти в спеціальну сумочку або як це роблю я  - в косметичку. У косметичках частіше всього декілька відділів, куди зручно буде розсортувати усе необхідне. Зібрана в дорогу аптечка займе не так багато місця, як здається, але з нею Вам буде набагато спокійніше і комфортніше відпочивати.
Не варто сподіватися на те, що по приїзду усе можна буде купити при необхідності. Тому як щось може знадобитися і в самій дорозі, а чогось не виявиться в наявності.
Ця стаття вийшла більше як ради тим, хто збирається їхати відпочивати на море, або просто у відпустку. Але аптечка в дорогу може знадобитися і в інших ситуаціях. Наприклад, при відпочинку в лісі або при занятті активними видами спорту. Наприклад, Страйкболом.
Спокійного відпочинку Вам. І бажаю, що б аптечка служила лише гарантом Вашого спокою, а її вміст залишився цілим до наступної поїздки.

15 липня 2014

Автор:

Аптечка в дорогу Оцінка: 4.50 з 5
Всього оцінок: 2
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук