оформлення вантажів на митниці
оформлення вантажів на митниці

Розмір оригіналу:   300x225
Тип: jpg   Дата:

Деякі люди при поїздці за кордон стикаються з ситуацією, коли вони самі вилітають в потрібну країну на літаку, а свій вантаж відправляють поїздом, морським транспортом або автотранспортом. В цьому випадку їм треба знати порядок митного оформлення вантажів.
Так або інакше, при транспортуванні вантажу через межі різних країн робиться не відмінна процедура митного оформлення вантажу. Уся відповідальність при перетині товару через митницю покладається на хазяїна вантажу. У більшості випадків, представники замовника без особливого бажання самостійно готують і оформляють потрібні папери з цілком відомих причин. Тільки справжній професіонал знає усі тонкощі і хитрощі ведення справ з митними органами. Тому у більшості випадків правильніше буде підписати угоду з фірмою, яка має великий досвід в цій сфері і робить послуги митного оформлення, адже фахівці цієї організації, володіють знаннями за законами і іншими нормативними документами, як країни відправника, так і держави, в яку ввозиться вантаж. Як правило, організацією оформлення документів при перетині кордону товаром займається представник компанії що відправляє вантаж, а обов’язки по розмитненню товару лягають на сторону, яка приймає вантаж.
Для процедури митного оформлення товару можна виділити наступні етапи:
  • 1-й етап митного оформлення вантажу в розмовному жаргоні професіоналів звучить, як “затаможка”. Він охоплює отримання потрібних паперів на вивезення вантажу з держави, що виготовила товар. До цих документів можна віднести: договори купівлі-продажу, квитанції по оплаті різних мит, сертифікати на виготовлення товару і його безпеку.
  • 2-ий етап – транспортування вантажу через пограничну лінію. На цьому етапі товар підлягає упаковці і опломбуванню митним органом, який дав дозвіл на експорт вантажу.
  • 3-ій етап – вступ вантажу на митну службу держави вантажоодержувача. У цей момент настає процес по розмитненню вантажу. Ця процедура потрібна для отримання права на імпорт вантажу в країну призначення. Для виконання цієї процедури треба заповнити митну декларацію, а також надати квитанції про оплату усіх зборів і мит. Виконати обов’язки по виконанню процедури розмитнення товару може представник фірми замовника, або його уповноважена особа (експедитор або митний брокер).
Усі ці етапи так просто виглядають тільки до тих пір, поки не зіткнешся з ними впритул. А ось коли справа підходить до практики, а не до теорії з’являється купа підводних каменів, які іноді грають не останню роль. Через ці проблеми товар може не прибути вчасно в точку призначення, зіпсуватися на митниці(торкається продуктів харчування і товару, що псується), або ви довго бігатимете по оформленню потрібних паперів і зрештою ще і переплатите при усіх цих незручностях. Тільки професіонал в митних питаннях знає точно, наявність яких документів по міжнародному перевезенню забезпечить своєчасне і правильне провезення товару через кордон. Завдяки фірмам, які займаються митним оформленням вантажу, ви зможете уникнути штрафних санкцій, конфіскації або затримки товару на митниці, що позитивно позначиться на обох сторонах-участниц міжнародного перевезення.

16 вересня 2014

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук