Австралійці – принаймні, більшість з них – нащадки каторжників. Проте ніщо в їх життєрадісній, добродушній і дуже відкритій натурі не нагадує про похмуре минуле. Ще не так давно вони уникали говорити про своїх предків тепер багато хто з гордістю підкреслює родинні зв'язки з первопоселенцами: життя довело що в кайдани часто прикували і невинних.

трохи про Австралію
трохи про Австралію

Розмір оригіналу:   1280x905
Тип: jpg   Дата:

Нащадки арештантів поводяться як джентльмени, мало хто-небудь міг подумати, що "ув'язнені" створять країну самобутньої культури, з традиціями що відкидають насильство. Видно у ізгоїв був вагомий козир – працьовитість, що допомогла їм вижити в нелегких умовах.

І ще одно важлива якість властиво австралійцям – любов до історії, у будь-якому невеликому містечку є свій музеї, а наприклад, музей в Гулгонге, де всього дві тисячі жителів, просто приголомшує своєю найбагатшою колекцією предметів історії, одягу книг, грамплатівок, колясок і екіпажів. Варто згадати і думку письменника Крэга Макгрегора який пише, що у світі немає іншої країни, народ якої був би такий упевнений в перевазі свого способу життя, в майбутній національній величі своєї держави.

Патріотизм – риса австралійців, яку вони не випинають, але і не приховують.

Поїздка по Австралії, навіть коротка, відкриває чарівність цієї надзвичайної країни з унікальним природним середовищем, що практично збереглося. Мальовничі Блакитні гори, де люблять у вихідні дні відпочивати сиднейцы, ловити в прилеглих озерах рибу. Прекрасні зелені рівнинні простори, безбережні поля, розділені легкими загорожами на величезні прямокутники, де пасуться овечі отари, стада корів, табуни коней. На багато кілометрів тягнуться доглянуті виноградні плантації, поля пшениці.

І за усім цим бачиться велика творча діяльність працелюбного народу, що любить і оберігає свою країну, зумів багато чого добитися, забезпечити собі гідне життя.

Місто світла і моря

Сідней – місто світла, моря і просторів. 340 днів в році над ним сяє сонце. Блакить океану зачаровує безбережжям, а російська людина в затоці Порт-Джексон, вдивляючись в синю далечінь з виступу берега, який колись називався Російським мисом, згадує, що саме тут погойдувалися на рейді шлюпи "Схід" і "Мирний", якими командували Ф.Ф.Беллинсгаузен, М Л Лазарєв і інші наші першовідкривачі Тихого океану.

На березі скелястого мису на тлі висотних прямокутних будівель красується оперний театр, з моря його дах з п'яти білосніжних раковин-зведень здається вітрилами океанської шхуни. Споруджували цей архітектурний шедевр на надходження від лотерей, використавши таку рису австралійця, як азартність.

Сідней

Сідней – найбільше місто країни – справляє враження благополуччя безтурботності. Вдень і увечері по центральних вулицях тече людський потік, в житлових кварталах і передмістях – тиша та благодать. Вітрини магазинів тішать око достатком продуктів і товарів. У ювелірних – світяться фарбами опали, що переливаються. Будь-яку книгу можна купити в книжкових магазинах. Готелів, готелів, банків, ресторанів, магазинів в центрі Сіднея так багато, що може виникнути думка про їх доцільність.

Немало музеїв з великими зборами художніх цінностей і історичних експонатів. До речі, очевидний контраст між кварталами, де мешкають заможні австралійці, і районами Редферн і Вулумулу – житлом людей із скромним достатком, але таке положення в усіх країнах світу.

Загальне прагнення сиднейцев – бажання мати свій дім. Пригнічуюча частина будівель в місті і передмістях – одно-двоповерхові особняки. Кожен з них з індивідуальною особою, і, вглядівшись, дивуєшся з винахідливості і невичерпної фантазії архітекторів. Її реалізація, прямо скажемо, не для усіх виявляється легкою справою. Кожна сім'я прагне мати свій дім, жити з батьками не прийнято. Після того, що одружується молода пара насамперед займається пошуком житла.

Спочатку вона орендує будинок, вибираючи дешевше, часто в неблизьких передмістях, а потім бере позику у банку, купує ділянку і береться за будівництво.

Сідней – щасливе місто, екологічна обстановка в порівнянні зі світовими стандартами досить благополучна; споруджені нові очисні установки, модернізована каналізаційна система, менше забруднюють середовище промислові підприємства.

Трохи про парламент

У приміщенні палати представників австралійського парламенту, перше відчуття – затишок. Невеликий зал в зелено-сірих тонах. На підвищенні – місце спікера, по суті справи, головуючого. Навпаки – прямокутний, не дуже великий стіл, за яким займають місця члени уряду, – праворуч від спікера – і діячі "тіньового кабінету" опозиції – ліворуч, коли вони виступають з розмовами. З боків столу – довгі лави, де зазвичай сидять ті ж офіційні особи, знову-таки справа – представники уряду, ліворуч – опозиції.

А за лавами починаються ряди крісел для парламентарів. Прекрасно чутно кожен оратор, у тому числі і публіці, якою відведений балкон майже по усьому периметру залу.

Парламент Австралії

Засідань парламенту по телебаченню не транслюють. Деякі запевняють, що з міркувань моральності: не дай бог, молодь підпаде під вплив парламентських устоїв і мови – занадто вільно іноді поводяться оратори.

У палаті представників, якщо Ви потрапили на "сесію питань і відповідей", то це може виявитися яскраве видовище.

5 березня 2018

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук