автомобільна лебідка
автомобільна лебідка

Розмір оригіналу:   350x195
Тип: jpg   Дата:

Багато водіїв, близьких до стилю оффроад, стикалися з ситуацією, коли позашляховик застряє в якій-небудь глушині, допомоги чекати не доводиться, а самостійно витягнути машину нереально. У таких ось випадках просто незамінною є автомобільна лебідка.
Існують ручні, електричні, механічні і гідравлічні лебідки. Кожному з видів характерні свої переваги і недоліки. Наприклад, механічна лебідка працює швидко, але не дозволяє управляти кермом і крутити колеса. Ручна лебідка займає у багажнику мінімум місця і здатна витягнути машину на рівне місце при невеликому зусиллі. Електрична лебідка може працювати і при вимкненому двигуні, але її робота припускає наявність великого запасу енергії бортової мережі, а це означає, що потрібні потужні акумуляторні батареї. Ну а лебідки гідравлічного типу відрізняються високою ефективністю і продуктивністю, а також низькою швидкістю змотування троса.
Крім того, розрізняють два типи лебідок за способом кріплення до автомобіля: спереду і ззаду. Власне, ця обставина визначає, як здійснюватиметься процес витягування застряглого автомобіля і сторону об’єкту, до якого буде прикріплений вільний кінець лебідки.
Вибираючи автомобільну лебідку необхідно враховувати один з найважливіших її параметрів – вантажопідйомність, тобто максимальне зусилля, що створюється нею при тязі вантажу горизонтально. Якщо ваш транспортний засіб відноситься до легкого класу, то оптимальним буде варіант лебідки з індексом вантажопідйомності 6000. Автомобілям середнього класу сгодятся пристрої показником в 8000-9500. Для машин, що належать до важкого класу, слід купувати лебідку з вантажопідйомністю 9500-12000.
Знаєте, що об’єднує автомобільні лебідки з вантажопідйомністю в діапазоні 8000-12000? Те, що абсолютна більшість з них оснащена ідентичними двигунами. Уся різниця полягає в передавальному числі редукторів. Зниженим редуктором створюється велике тягове зусилля, а мотор споживає трохи енергії при великих навантаженнях. Швидкість намотування троса у такому разі буде повільніша при середніх і незначних навантаженнях, і, відповідно, швидше – при великих.
Пам’ятайте, що вказане на лебідці тягове зусилля відповідає лише першому ряду намотування троса. Частенько в останньому ряду намотування троса значення тягового зусилля у декілька разів знижується.
При виборі лебідки для автомобіля треба враховувати характеристики блоку, що дозволяє збільшити тягове зусилля лебідки у декілька разів. Вам треба орієнтуватися в першу чергу по параметрах свого транспортного засобу.
Для кожної групи двигунів існують відповідні лебідки. Наприклад, для автомобілів, використовуваних лише для рідкісних вилазок на пікнік або поїздки на дачу, оптимальним вибором буде лебідка з невеликою вантажопідйомністю. А якщо автомобіль експлуатується в екстремальних умовах, то треба вибирати серед моделей з великим тяговим зусиллям і потужністю.
Ще один момент, що вимагає уваги при виборі автомобільної лебідки – вага транспортного засобу. По цьому показнику автомобілі підрозділяють на три категорії: легкою, середньою і важкою. У разі періодичного використання машини, самим відповідним варіантом буде лебідка з тяговим зусиллям, що перевищує споряджену масу машини в півтора рази. Під поняттям “Споряджена маса машини” мається на увазі автомобіль з людьми, вантажем і додатковим устаткуванням.
Якщо ж автомобіль – ваш незамінний друг і покірний слуга використовується постійно, вам знадобиться лебідка, тягове зусилля якої перевищує масу автомобіля в повному спорядженні в 2-3 рази.
На вибір автомобільної лебідки впливає і такий параметр як діаметр коліс машини. Думаю, усім зрозуміло, що при великому діаметрі коліс треба вибирати потужнішу лебідку, ніж при стандартних 16 дюймах. Якщо ваша машина “озута” в стандартну гуму, рекомендується лебідка з індексом вантажопідйомності більше 9500.
Ми розповіли вам основні критерії вибору автомобільної лебідки, і тепер ви можете придбати автомобільну лебідку, потрібну саме для ваших потреб, наприклад, тут http://www.bezdor4x4.com.ua/lebedki/. Там же можна придбати і комплектуючі для лебідок і кевларовий трос.

23 жовтня 2015

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук