Реклама, як частина комунікацій маркетингу, є важливою складовою для успіху тієї або іншої фірми по реалізації своїх товарів і послуг. БТЛ реклама – нестандартні промо акції, впливають на потенційного споживача, інформують його, дозволяють орієнтуватися у сфері послуг і товарів, формують інтерес.
БТЛ реклама
БТЛ реклама

Розмір оригіналу:   670x300
Тип: jpg   Дата:

Залежно від типу потенційного споживача кожна рекламна акція має свої відмінності, особливості і трюки. Психологи виділяють декілька типів споживачів реклами:
- просунутий споживач: способи впливу на цю категорію споживачів рекламники вважають одними з найпростіших. Просунутий споживач завжди у пошуках новинок, тому рекламні слогани типу “найновіший”, “найкращий”, “ультрасучасний” – улюблені прийоми рекламників.
Такий споживач не братиме до уваги якість самого продукту – досить одягнути його в нову упаковку, переконати, що це остання інновація – і клієнт ваш. Просунутий споживач завжди прагне крокувати в ногу з часом, і усе нове діє на нього, як червона ганчірка на бика. Великий вплив на цього споживача роблять ЗМІ і представники мас медіа або кіно. Так що для успіху треба, тільки щоб товар прорекламувала яка-небудь відома людина – актор або музикант.
Просунутий споживач не може встояти перед такою авторитетною думкою.
- традиціоналісти: з цією категорією людей також працювати досить просто, стверджують фахівці з реклами. Досить переконати їх, що цим видом товарів користуються все, що називається, “споконвіку”, ця якість, перевірена часом, і призначено воно для таких же простих людей, як ми з вами.
Такі хитрощі можна часто помітити в рекламних піар-компаніях політичних діячів, які хочуть представити себе як людей із звичайним способом життя. “Просто я такий же, як і ви”! – стверджував герой актора Василь Уткина, кандидат в губернатори, в знаменитій комедії “День виборів”.
Для реклами тієї або іншої продукції, призначеної для дії на споживача – традиціоналіста, підходять ті образи, які потенційний споживач зможе співвіднести з собою, своїм побутом і потребами.
- тупий споживач: вид споживачів, вибір яких цілком визначає яскрава кричуща реклама. Головне – щоб букви було більше, актори повідоміші, і етикетки пояскравіші.
Тупий споживач – пряма жертва реклами, він споживає те, що телевізор оголосив сьогодні модним і потрібним, не розбираючись у функціональності і корисності товару, що придбавався. Для спеців від реклами така категорія є самою малоцікавою, зважаючи на відсутність складних схем дії на такого споживача. Все те, що на слуху – змітатиметься тупими споживачами з полиць магазинів і супермаркетів, тобто головне питання у кількості реклами навколо нього.
Якість товару при цьому не має значення – раз рекламують і усі беруть, значить, і я не гірший. Покоряючись стадному інстинкту, тупий споживач згрібає все на своєму шляху.
- любителі “обнаженки”: ці витончені естети і поціновувачі жіночої краси і голої натури значно полегшують роботу рекламників. Цьому споживачеві можна “втюхать” все що завгодно, на тлі голих принад юних осіб. Для дії на цей тип споживача на зйомки реклами запрошують карколомних напівоголених моделей – і це вагомий аргумент для купівлі чого б то не було.

- усі інші споживачі:
Сама нечисленна і психологічно стійка група споживачів – страшний сон рекламіста. Дарма йому ні яскраві назви, ні настирливість реклами, ні відомі особи на білбордах і в телеекранах. Цей споживач сам знає, що йому треба і якої якості. Для такого стійкого споживача потрібна, передусім, вичерпна інформація, і меленький текст на етикетці матиме більшу дію, ніж яскрава величезна фасадна реклама. Вибираючи товар, споживач все поторкає, перемацає, почитає, і тільки тоді визначиться з вибором.

Для них величезну роль грають конкретні цифри і факти. Саме для них, проявляючи чудеса фантазії і креативності, рекламники вигадують всякі “розумні мікрогранули”, “рівні чистоти”, “міри сяйва”, “категорії здоров’я”.
Співвідносивши себе з певним типом споживачів реклами, не варто забувати, що одна людина може належати відразу до декількох груп. Одні товари він вибирає, керуючись здоровим глуздом, а інші під впливом реклами. Як би ми не опиралися, сьогодні дуже складно бути “стійкими олов’яними солдатиками” і не реагувати на рекламу. Рекламники з кожним днем придумують тисячі трюків і рекламних ходів, здатних збити з пантелику “найміцніші горішки”.
Не варто себе лаяти за куплену непотрібну річ під впливом реклами, краще прочитайте “99 франків” Фридерика Бегбедера, і ви зрозумієте, що протистояти рекламній сфері дуже складно.

28 червня 2015

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук