Єдиний болгарин з пересадженими серцем і брунькою – Георгій Пеєв, вчинив сходження на гірську вершину Мусала (2995 м над рівнем моря), в ім'я донорства і рятування людського життя.

Успішна операція по пересадці серця була зроблена Пеєву шість років тому.

"Моя історія виключно показова і може статися з будь-якою молодою людиною. Після перенесеної літом вірусної інфекції у мене виникли проблеми з бруньками, а потім – і з серцем. Мені повезло, що знайшовся донор і мені була проведена операція по трансплантації серця, а потім і бруньки. Зараз я живу практично повноцінним життям, беру участь в змаганнях за участю людей, які перенесли подібні операції", – розповів Пеев в телеінтерв'ю.

Болгарин вчинив сходження на гірську вершину
Болгарин вчинив сходження на гірську вершину

Розмір оригіналу:   829x466
Тип: jpg   Дата:

Свою акцію Пеєв провів на підтримку донорства. Він переконаний в тому, що органи людей, загиблих при аваріях і катастрофах, можуть врятувати інше людське життя.

У Болгарії донорство стикається з численними проблемами, у тому числі на рівні законодавства. Донорів бракує, і багато людей, яким медики могли б допомогти, не доживають до рятівної операції.

Мінохоронздоров'я Болгарії розробило національну програму, яка покликана розв'язати проблему нестачі донорів. Зокрема, передбачається створити Національну координаційну раду, яка триматиме під контролем ситуацію з донорами в різних регіонах країни і вирішувати проблеми, з якими стикаються медики. Передбачені додаткові заходи по навчанню і підготовці спеціалізованих лікарських бригад, а також масована інформаційна кампанія, мета якої – переконати співгромадян в необхідності дарування органів і тканин.

24 серпня 2019

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук