У топографії вершиною називають точку на поверхні землі, яка має найвищу висоту над рівнем моря. Найчастіше це поняття застосовують до певної гори або гірського масиву. На сьогодні у світі існує чотирнадцять піків, висота яких перевищує 8 тисяч метрів, а десять з них розташувалися в Гімалаях. Альпіністи говорять, що складно відшукати на землі більш відлюдне місце, ніж гірська вершина.

Яка найвища гора у світі?

Еверест (Джомолунгма)
Еверест (Джомолунгма)

Розмір оригіналу:   670x424
Тип: jpg   Дата:

На це питання не можна дати однозначну відповідь. Якщо рахувати висоту по відмітці піку над рівнем моря, то найвищою горою планети є Джомолунгма (Еверест). А якщо рахувати висоту від підніжжя до вершини, то найвищою горою є вулкан Мауна-Кеа. У цій статті поговоримо про найвищі гори, що вважалися ще зовсім нещодавно недоступними. Але на сьогодні найвищі точки і найбільші гори скорені, а деякі і не один раз, відважними і сміливими альпіністами.

Найвищі гори нашої планети:

Мayна-Кеа (4 207 м. над рівнем моря)

Мayна- Кеа, що розкинулася біля Гавайських островів по праву носить титул найбільша гора світу. Згаслий вулкан знаходиться в Тихому океані, і на 6 тисяч метрів занурений в морські глибини. Людина ж може споглядати надводну частину, що йде в небо на висоту 4 205 метрів над водною поверхнею. Таким чином, від підніжжя до вершини висота вулкану складає 10 200 метрів, що є найбільшою висотою гори на Землі. Найбільша гора світу, на думку фахівців, сформувалася близько мільйона років назад.

гора Мayна- Кеа
гора Мayна- Кеа

Розмір оригіналу:   670x424
Тип: jpg   Дата:

"Біла гора", як переводиться назва цього гіганта з гавайської мови, вважається священною і відвідувати її можуть лише вожді племені. Природно, що з такими розмірами Мауна-Кеа входить в наш список найбільших вулканів планети.

11 Гaшеpбрyм (8 080 м)

Почнемо з гори, що лежить за межами Гімалаїв в гірській системі Каракорумі. Висота цього піку 8 080 метрів. Перше сходження на Хідден-пік вчинили американські альпіністи в 1958 році. Дві спроби, що робилися до цього, закінчилися невдачами. По заявах очевидців, з піку відкриваються прекрасні пейзажі, що укриваються білосніжними снігами.

гора Гaшеpбрyм
гора Гaшеpбрyм

Розмір оригіналу:   670x424
Тип: jpg   Дата:

10 Аннапурна (8 091 м)

Ця висока вершина в Азії стала першим восьми тисячником у світі, яка підкорилася людині. У 1950 році французькі альпіністи зійшли на Аннапурну, висота якої 8 091 метр.

Аннапурна
Аннапурна

Розмір оригіналу:   670x372
Тип: jpg   Дата:

Назва гірського масиву, що простягнувся на 55 кілометрів, переводиться з давно забутого санскриту "Богиня Родючості". Сходження на 9 вершин, з яких складається цей гірський масив, таїть в собі немало небезпек. На одну з них, Мачапучаре, із-за релігійного "табу" ще не піднімалася жодна людина планети.

9 Нанга-Парбат (8 125 м)

Найвища точка – гора Нанга-Парбат, є частиною масиву, що розташувався на північному заході Гімалаїв. Вершина знаходиться на висоті 8 125 метрів над рівнем моря.

Нанга-Парбат
Нанга-Парбат

Розмір оригіналу:   670x424
Тип: jpg   Дата:

Європейці дізналися про незвичайний гірський масив ще у кінці XIX століття, але перше вдале сходження відбулося в 1953 році. Вершина входить в трійку найнебезпечніших восьми тисячників світу. Після багатьох невдалих сходжень цю гору називають "Вбивцею". А ось на місцевому говорі вона має не такі страшні, а швидше, романтичні найменування – "Гола Гора", "Гора Богів".

8 Манаслу (8 156 м)

Цю гірську вершину в Гімалаях, заввишки 8 156 метрів, ще називають Кутанг. А ось "Манаслоу" з санскриту переводиться як "Гора Духів".

гора Манаслу
гора Манаслу

Розмір оригіналу:   670x424
Тип: jpg   Дата:

Гірський хребет має три вершини, які увійшли до складу Національного парку. Для туристів і мандрівників по схилах Манаслу прокладений піший маршрут. Здолавши його за 14 днів, можна піднятися на висоту 5 200 метрів, з якою відкриваються мальовничі і невимовні по красі пейзажі центральних Гімалаїв.

7 Дхаулагірі (8 167)

Укрита льодовиками і снігом гора, заввишки 8 167 метрів, отримала прекрасне ім'я "Біла гора". Загалом масив в межиріччі гірських річок Маянгді та Калі-Гандакі складається з 11 вершин, висота яких перевищує сім тисяч метрів.

Дхаулагірі
Дхаулагірі

Розмір оригіналу:   670x424
Тип: jpg   Дата:

Цей багатовершинний гірський масив Непалу дуже складений для сходжень, і підкорити його вдалося лише в 1960 році. А ось перше зимове сходження вдалося вчинити в 1982 році японським альпіністам.

6 Чо-Ойю (8 201 м)

На кордоні Непалу і Китаю розташувалася найкрасивіша Чо-Ойю, висота якої 8 201 метр. З 1952 року, коли вдалося уперше підкорити гірську вершину, проклали 15 альпіністських маршрутів. Біля основи Чо-Ойю лежить укритий льодами перевал Нангпа-Ла. Через нього прокладені маршрути, а в давнину його використали як торговий шлях.

Чо-Ойю
Чо-Ойю

Розмір оригіналу:   670x424
Тип: jpg   Дата:

Вважається, що ця гірська вершина одна з найлегших для сходження. Вона підкорилася навіть 16-річному американському альпіністові Метт’ю Моніцу.

5 Макалу (8 485 м)

Гору, які місцеві жителі шанобливо і з деяким страхом називають "Чорний велетень". Розташована вона в самому центрі Гімалаїв, і має висоту 8 485 метрів. Унікальний масив складається з двох вершин, і вважається одним з найскладніших для сходження. Лише небагатьом сміливцям, що зважилися на сходження по схилах Макалу, вдається дістатися до вершини.

Макалу
Макалу

Розмір оригіналу:   670x424
Тип: jpg   Дата:

На сьогодні по схилах прокладені 17 маршрутів, але успіху досягають тільки 30% експедицій.

4 Лхоцзе (8 516 м)

Дивовижна гора, заввишки 8 516 метрів, входить до складу національного парку Сагарматха на території Непалу. Лхоцзе, розташована усього лише в 3 кілометрах від Евересту, має незвичайну форму у вигляді тригранної піраміди. З усіх гірських вершин Гімалаїв на Лхоцзе прокладено найменше число маршрутів, а ось зійти по її схилах, було зроблено понад 250 спроб. У 1996 році на вершину зійшла перша жінка, француженка Шанталь Модюі.

Лхоцзе
Лхоцзе

Розмір оригіналу:   670x424
Тип: jpg   Дата:

3 Канченджанга (8 585 м)

Індію і Непал ділять між собою дивовижний і прекрасний гірський масив. У нього входить і найвища Канченджанга. Учені розрахували її висоту в 8 585 метрів. Всього ж масив, що розкинувся в Гімалаях, складають п'ять вершин. На думку редакції блогу про подорожі, це одна з найкрасивіших гір у світі. Неповторні по красі і величі п'ять вершин і далечінь назва масиву – "П'ять скарбів великих снігів". По праву більш романтичне і мальовниче місце на землі важко відшукати.

Канченджанга
Канченджанга

Розмір оригіналу:   670x424
Тип: jpg   Дата:

Своєю красою і пишністю Канченджанга підкорила серце філософа і художника Миколи Реріха, який переніс красу природи на полотна своїх картин.

2 Чогорі (8 614 м)

На мові балти назва "Чогорі" так і переводиться – "Висока гора". Після її виявлення в 1856 році, гору, заввишки 8 614 метри, назвали К-2, це ім'я отримало широке поширення і тільки зовсім нещодавно її стали називати "Чогорі".

Чогорі
Чогорі

Розмір оригіналу:   670x424
Тип: jpg   Дата:

Усі фахівці відмічають, що схили цього найпівнічнішого восьми тисячника дуже важкі для сходження, і, на жаль, 66 чоловік так і не досягнувши меті, загинули, здійснюючи сходження.

1 Еверест (8 848 м)

Величний і неповторний Еверест найвища гора світу. Ще в середині XIX століття індійський математик визначив її висоту в 8 848 метрів. Тібетське населення називає її на честь боннської богині Джомолунгма, і відповідно відноситься до гори, як до божества.

Не передати її красот і величі, а кожен альпініст світу мріє зійти на Еверест, і спроби сходження робляться мало не щороку. З моменту першого сходження, в далекому 1953, радісне почуття перемоги випробувало більше 9 тисяч альпіністів. Найвища гора, з крутими схилами, покрита льодом і снігами, дуже складна і таїть в собі безліч небезпек при сходженні. І більше 300 чоловік загинули при спробах підкорити вершину цієї гори. Кожне нове сходження світові альпіністи присвячують пам'яті своїх загиблих колег.

гора Еверест
гора Еверест

Розмір оригіналу:   670x424
Тип: jpg   Дата:

Закінчення

Як бачимо, найвищі гірські піки знаходяться в Гімалаях. Найвища гірська система Землі вже більше 150 років залучає до себе фахівців і мандрівників всього світу. Розкинувшись на поверхні трьома східцями ці гори, окрім альпінізму, зробили великий вплив на розвиток мистецтва і релігійний світогляд місцевого населення. А ось найвища гора України Говерла, заввишки всього 2061 метри, і не дотягує до азіатських велетнів, але також унікальна і неповторювана.

І звичайно, усі альпіністи Землі наслідують заповіти перших підкорювачів гір, і намагаються пройти маршрути усіх вершини світу. На цьому ми прощаємося з вами. Блог «Записки про подорожі та туризм» чекає ваших коментарів та відгуків!

16 серпня 2019

Автор:

Найвищі гори Землі Оцінка: 5.00 з 5
Всього оцінок: 2
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук