Албанію називають, останньою загадкою Європи, оскільки, не так вже давно ця балканська країна була закрита для туристів. До поїздки, ми знали про неї зовсім небагато, але побувавши – Албанія відкрилася для нас в усій красі. Це країна довгих пустинних пляжів, древніх античних поселень, східних базарів, сучасних міст і древніх сіл, де нерідко можна зустріти жителів, одягнених в національні костюми. У статті розповім, що варто подивитися і які популярні екскурсії відвідати.

Популярні екскурсії Албанії

Нижче я склала перелік, найпопулярніших екскурсій в Албанії, на мій погляд. І почну я, із столиці Тірани.

Тірана – столиця Албанії

Тірана – це найбільше місто Албанії, розташоване в прекрасному місці : з одного боку її обрамляє гора Дайті, з іншої – прибережна рівнина. Згадки про Тірану як місто відносяться до 1614 року, коли турки на честь перемоги над Персією вирішили заснувати тут місто. Столицею Албанії Тирана була проголошена тільки в 1920 році. В ході екскурсії варто піднятися по сучасній канатній дорозі на гору Дайті, а після відвідати один з торгових центрів Тирани і здійснити покупки. Популярні пам'ятки Тирани, які варто подивитися: головний бульвар, площу Скандербегу, головні адміністративні будівлі, президентство, піраміду і Національний історичний музей Албанії.

Тірана
Тірана

Розмір оригіналу:   907x543
Тип: jpg   Дата:

Гірокастра

Гірокастра, що також називається "кам'яним містом" з дахами кам'яних будинків, з сильним впливом будівель і архітектури в стилі Османа. Ця унікальність архітектурного стилю внесла її в список об'єктів всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО з 2005 року. Гірокастра поєднує в собі албанську історію, культуру і традиції. У Гирокастрі варто побачити замок Аргіро, прогулятися по булижниках Старого базару і відвідати один з традиційних будинків-музеїв, який занурить в минуле.

Гірокастра
Гірокастра

Розмір оригіналу:   907x552
Тип: jpg   Дата:

Круя

Круя – місто з дуже багатою історією, яка зачаровує. Це одна з популярних пам'яток Албанії. Тут розкинувся замок Сканденбергу, піднімаючись до якого, розташований один з кращих базарів в Албанії, де можна придбати безліч традиційних албанських сувенірів. Чим ближче наближалися ми до замку, тим види ставали все яскравіше. Від краси гір навкруги, і еталонного фотогенічного пейзажу із замком Скандербегу, отримуєш неймовірне задоволення. Круя (алб. Kruje) в перекладі означає "весна". Це місто дійсно можна назвати весною албанського народу, адже саме вона була першою столицею Арберії (стара назва Албанії) в 1190 році.

Круя
Круя

Розмір оригіналу:   896x538
Тип: jpg   Дата:

Берат – "Місто тисячі вікон"

Місто Берат одне з найпопулярніших місць Албанії. Туристи приїжджають сюди не лише подивитися на пам'ятки, а і перейнятися атмосферою міста. Берат – місто-музей в Албанії, включений в організацію ЮНЕСКО. Вважається одним з найдревніших міст Албанії. Він, розташований в мальовничій місцевості в 120 км на південь від Тірани, якщо їхати по трасі. Місто розкинулося на річці Осуми. Вона розділяє Берат на дві частини: Горіца (Gorica) біля правого берега річки – християнський квартал і Мангалем (Mangalem) зліва від берега Осуми – мусульманський квартал. У зв'язку з цим тут зустрічаються як старовинні мечеті, так і церкви візантійського часу, датовані 13 століттям.

Берат - *Місто тисячі вікон*
Берат - *Місто тисячі вікон*

Розмір оригіналу:   907x544
Тип: jpg   Дата:

Саранда і Блакитне око

Екскурсію у Блакитний грот варто почати з Саранди. Місто розташоване на узбережжі в південній частині Албанії. Саранда була названа на честь візантійського монастиря Агії Саранди (Сорока мучеників Севастійських). Деякі інші назви цього міста були Санта-Куаранта у венеціанців або "Порто Едда" у італійців на честь дочок Муссоліні. Приблизно у годині їзди через албанську сільську місцевість розташовано джерело Блакитне око. Це прекрасне природне диво води, яке кружляє та спускається на незвідані глибини.

Саранда і Блакитне око
Саранда і Блакитне око

Розмір оригіналу:   896x537
Тип: jpg   Дата:

Місто Шкодер і Скадарське озеро

На цій екскурсії ви відкриєте для себе місто "Північну столицю" Албанії, місто Шкодер. Місто розташоване між прісноводими болотами Шкодерського або Скадарського озера. Найбільше озеро на Балканах. У передгір'ях Албанських Альп на схід. Три річки утворюють межі на сході, заході і півдні. У цьому районі стояло багато інших фортець, але домінує замок Розафу, що зберігся з часів іллірійців. Під час прогулянки по замку захочеться згадати знамениту легенду про трьох братів, які його побудували. Прогулюючись по центру Шкодри, можна насолодитися поєднанням старовинних будинків, вузьких вуличок, кам'яних стін і сучасних будівель. П’яча, головний центр міста, включає статую Матері Терези (вважається албанською спадщиною). При нагоді відвідайте Венеціанську фабрику художніх масок і відкрийте для себе художників і їх шедеври ручної роботи, які продаються по всьому світу. Відгуки про Фабрику стверджують, що виготовлені тут маски не поступаються венеціанським. У них більше 1700 моделей і щорічно робиться більше 30 000 масок, кожна з яких проходить 12 – або 13-етапний процес.

Скадарське озеро
Скадарське озеро

Розмір оригіналу:   896x549
Тип: jpg   Дата:

Північна Македонія і озеро Охрид (екскурсія Святого Наума)

Екскурсія "Святого Наума" здійснюється з Охриду. На ній досліджуються частини Північної Македонії і Охридського озера. Крім того, вона включає прогулянку на човні за джерелами і відвідуванням монастиря Святого Наума. Храм розташований на високому скелястому виступі над озером, над густими лісами і цілющими джерелами річки Дрін. Монастирський комплекс і церква Святого Наума були побудовані спочатку на рубежі десятого століття однойменним ченцем. Македонці вірять, що досі можна почути биття серця святого, якщо прикласти вухо до його кам'яної труни усередині церкви.

озеро Охрид (церква Святого Наума)
озеро Охрид (церква Святого Наума)

Розмір оригіналу:   896x531
Тип: jpg   Дата:

Озеро Коман

Озеро Коман, розташоване в північній частині Албанії, недалеко від Шкодера і всього в двох кроках від вражаючого національного парку долини Вальбона, насправді є штучним озером (водосховищем). Воно було створене при будівництві ГЕС в 1980-х роках на річці Дрін з 115-метровою греблею з одного боку, недалеко від села Комані (звідси і назва озера). Озеро Коман відокремлене і дике, і в околицях не відчувається, що його торкнулася рука людини (за винятком декількох випадкових сіл по дорозі). Смарагдова вода, настільки прозора, що здається нереальною, звивається упродовж більше 70 кілометрів по горах, в найвужчому місці, оточеному вертикальними стінами каньйону, шириною всього 50 метрів (звичайні близько 400 метрів). Окрім подорожей усередині країни, з Албанії, а саме з Саранди можна відправитися поромом на грецький острів Корфу. Крім того, поряд з Албанією розташовані дві не менш красиві країни Македонія та Чорногорія.

Озеро Коман
Озеро Коман

Розмір оригіналу:   896x538
Тип: jpg   Дата:

Відгук. Популярні екскурсії Албанії розкриють країну в усій красі. Екскурсії можна здійснити самостійно або придбати онлайн або за місцем. Мій перелік для того, щоб ви могли визначитися з вибором. На мій погляд, в Албанії треба вчинити декілька обов'язкових дій: зануритися в серце албанської культури в столиці Тірані, знайти хоч один бункер (а їх, на хвилиночку близько 300), відправитися в Крую за сувенірами і насолодитися видами навколо фортеці Сканденбергу, скуштувати традиційні блюда і місцеве вино, випити чашку кави із склянкою води, відвідати "Місто тисячі вікон" і заглянути хоч би в одне з них, вивчити слово "Фалеміндеріт"!, що означає "Спасибі", тим самим порадувати місцевих. Звичайно ж, за 7-8 днів побачити усі пам'ятки не вийде, тому розставляйте пріоритети і вперед!

17 лютого 2024

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук