Ізраїль – це особливий напрям. Він ніколи не був масовим, і, на мій погляд, для поїздки в цю країну людина повинна дозріти. Якщо говорити про Ізраїль як про альтернативу Єгипту, то по багатьох позиціях ізраїльський Ейлат відрізняється від того ж єгипетського Шарм-ель-Шейху. Будемо відверті, Ізраїль – це країна з вищим рівнем життя, з якіснішим обслуговуванням, з демократичнішою атмосферою. Неможливо зіставити Єгипет і Ізраїль і по ціновому рівню: відпочинок в Ізраїлі все-таки коштує дорожче.
Ізраїльський курорт Ейлат
Ізраїльський курорт Ейлат

Розмір оригіналу:   1024x768
Тип: jpg   Дата:

Минулого року землю обітовану в якості організованих туристів відвідало близько двох тисяч українців. Це не рахуючи тих, хто їздив в Ізраїль до родичів або з діловими цілями. Цього року кількість туристичних подорожей з України може ще значно вирости. Адже саме Ізраїль називають в якості однієї з альтернатив відпочинку в революційному Єгипті. Про ізраїльський напрям і особливості відпочинку в цій країні ми поговорили з фахівцем компанії Fantasy Tours Ярославою Шуліка.
- Осінь – це високий сезон для Ізраїлю?
- Так, кращим періодом для поїздки в цю країну традиційно вважається жовтень-листопад, а також квітень-травень. Саме в цей час температури повітря і води досягають свого самого хорошого співвідношення. Влітку в Ізраїлі зазвичай дуже жарко і не зовсім комфортно, а взимку, незважаючи на відносно приємну температуру повітря (+ 17,+18), можуть йти дощі. Взагалі, Ізраїль – це особливий напрям. Він ніколи не був масовим, і, на мій погляд, для поїздки в Ізраїль людина повинна, так би мовити, дозріти. Зазвичай тур в цю країну має на увазі відразу декілька цілей.
Це класичний пляжний відпочинок на морі: влітку і осінню – на Середземному, взимку і весною – на Червоному. І відвідування численних екскурсій, без яких поїздку в Ізраїль просто неможливо представити. Практично усі без виключення туристи хочуть побачити Єрусалим, Віфлеєм, побувати на Мертвому морі, познайомитися з іншими знаковими місцями Ізраїлю. Нам приємно, що з кожним новим роком до нас в агентство приходять усе більш підготовлені туристи. Все частіше клієнти самі знають, що вони хочуть побачити. Нам залишається тільки підібрати проживання і забронювати авіапереліт.
- Одній з альтернатив Єгипту, що закрився для туристів, називають Ізраїль – чи коректно порівнювати ці країни?
- Ні, по багатьох позиціях ізраїльський Ейлат кардинально відрізняється від, наприклад, єгипетського Шарм-ель-Шейху. У Єгипті туристи відпочивають виключно на території готелю. Усі готелі працюють по системі “Усе включено” і забезпечують своїх клієнтів не лише цілодобовим харчуванням, але і анімаційною програмою, якимсь набором розваг. Усе це, без сумніву, прив’язує туристів до готелю і обмежує їх можливості для знайомства з країною. У Ейлаті – абсолютно інша ситуація. Тут туристів чекає демократичний відпочинок. Готелі Ейлата зазвичай пропонують туристам сніданки або “напівпансіон”. Готелі з системою “Усе включено” тут можна перерахувати по пальцях. Замість цього туристи отримують прогулянки по місту, знайомство з місцевою кухнею і масу інших різноманітних вражень, не доступних тим, хто увесь відпочинок проведе в готелі. Ну і все-таки будемо відверті: Ізраїль – ця країна з вищим рівнем життя, з якіснішим обслуговуванням, з демократичнішою атмосферою. Неможливо зіставити Єгипет і Ізраїль по ціновому рівню: відпочинок в Ізраїлі все-таки коштує дорожче.
- Не секрет, що багато туристів їхали в Єгипет не із-за “усе включено”, а із-за чудового Червоного моря з його цілорічною комфортною температурою і незвичайним підводними світом.
- Що стосується Червоного моря, то на території Ізраїлю воно таке ж чудове. Вечірньої пори, коли спалахують вогні, прямо зі свого балкона на протилежній стороні ейлатської затоки можна розглянути Йорданію і Саудівську Аравію. Якщо говороити про море і пляжі, то Ейлат – це універсальний курорт. Тут є умови для відпочинку сімей з дітьми, пар, молоді, літніх людей. Практично уся інфраструктура, більшість готелів, кафе, ресторанів і парків розваг знаходяться в північній частині курорту. Тут дуже хороший піщаний пляж, поступовий вхід в море, всілякі пляжні розваги. У південній же частині Ейлата розташований знаменитий кораловий риф. Тут поменше готелів, не так шумно, але тим, кого притягує дайвінг і снорклінг, – саме сюди.
Правда, я навіть не згадаю, щоб у нас були туристи, які захотіли б відпочивати тільки в Ейлаті. Як правило, Ейлатом закінчується комбінована поїздка: туристи декілька днів подорожують по Ізраїлю, відвідують усі знакові місця, а потім тиждень відпочивають на Червоному морі. Курортне місто Ейлат – це море різноманітних місць для занять під час відпочинку: це і джип-сафарі по пустелі, і морська риболовля, і підводний акваріум, парк розваг з кімнатами сміху. Взагалі, ізраїльтяни дуже стараються, постійно придумують якісь цікаві фішки, щоб притягнути туристів. Наприклад, там можна відвідати крижаний бар, де усі предмети з льоду, а туристам видають спеціальний теплий одяг, і в той час, коли на вулиці +30, вони можуть у барі пропустити скляночку міцного напою і прокотитися з крижаної гірки.
- Як можна дістатися до Ізраїлю? Чи популярні вильоти з Києва?
- Якщо в літній час з Києва в Тель-Авів літали і національна авіакомпанія, і ізраїльська компанія “Ель-Аль”, то восени кількість вильотів в країну скорочується. Ізраїльський авіаперевізник згортає програми до наступного літа, вітчизняні компанії знижують частоту рейсів з чотирьох до двох в тиждень. З жовтня національна авіакомпанія літатиме в Тель-Авів по четвергах і воскресіннях. Втім, два вильоти в тиждень цілком здатні задовольнити сезонний попит туристів і дозволяє нам запропонувати клієнтам програми тривалістю 7, 10, 14 і 21 ніч. Чартерні рейси з Києва теж відбуваються, ми можемо підібрати для туриста варіанти з вильотом з Києва. Але частенько туристи все ж орієнтуються на звичайні вильоти з Києва, оскільки не хочуть жертвувати своїм комфортом. Автобусний трансфер з Тель-Авіва до Ейлата триває 5,5 години, тому зазвичай ми пропонуємо клієнтам комфортніший варіант – виліт внутрішнім рейсом. Літаки в Ейлат літають дуже часто, політ триває всього 40 хвилин, а аеропорт знаходиться прямо на курорті, тобто доїхати до готелю можна буквально за декілька хвилин. Завдяки зручному розкладу у нас є можливість підібрати виліт так, щоб стикування між рейсами було мінімальним. Втім, коли дорога в Ейлат входить в комбіновані тури, то в один бік ми пропонуємо туристам їхати на автобусі з екскурсіями і зупинками на Мертвому морі, а по дорозі назад користуємося авіарейсом до Тель-Авіва.
- Зараз ми спостерігаємо черговий виток конфлікту в Сирії, з якою граничить Ізраїль. Як це може відбитися на туристах?
- Близькосхідний регіон в принципі не назвеш спокійним. Але якщо людина одного разу побувала в Ізраїлі і своїми очима бачила ті заходи безпеки, які роблять ізраїльтяни, то, думаю, у нього не повинно виникнути якого-небудь занепокоєння. Навіть у спокійний період за безпекою місцевих жителів і туристів відповідає відразу декілька силових структур. Аеропорти, торгові центри, усі значущі історичні об’єкти – усе це охороняється на найвищому рівні. Усі вже до цього звикли і спокійно реагують на якісь догляду, розуміючи, що це робиться у благих цілях. Коли навесні було загострення ситуації з Сектором Газа, в Ізраїлі відпочивали декілька наших туристів. Ніяких незручностей вони не помітили. Тобто навіть цей конфлікт показав, що уся територія Ізраїлю повністю контролюється засобами протиповітряної оборони і наземними військами. Ясна річ, що, коли в сусідній країні відбуваються якісь військові дії, це не дуже приємно, але туристам, які знаходяться на території Ізраїлю, турбуватися не варто.
- Чи відчувається збільшення інтересу до Ізраїлю?
- Зараз ми фіксуємо традиційний для цієї пори року підйом попиту. До речі, все більше актуальним для Ізраїлю стає і раннє бронювання. Туристи розуміють, що завчасне занепокоєння про відпочинок дозволить і заощадити на авіаквитках, і вибрати відповідне розміщення, ніж вибирати з того, що залишилося по факту. Сьогодні для нас вже не рідкість, коли клієнти бронюють тур в Ізраїль за 4-5 місяців до вильоту. Якщо говорити про статистику, то ми бачимо, що щорічно туристичний потік в Ізраїль росте. Не кажучи вже про те, яка велика кількість українців їде в Ізраїль до родичів, друзів, з діловими цілями.
- Що в основному вважають за краще туристи?
- Абсолютне лідерство за комбінованими турами у форматі екскурсії + відпочинок. Наш стандартний восьмиденний тур включає дві ночі в Нетанії (Середземне море), одну ніч в Єрусалимі, дві ночі на Мертвому морі і дві ночі в Ейлаті (Червоне море). Крім того, дуже популярні поїздки з упором на відвідування всесвітньо відомих релігійних святинь. Ми не називаємо такі тури паломническими, тому що наші туристи живуть в звичайних готелях, супроводжуються кваліфікованими гідами-екскурсоводами, і ці подорожі, незважаючи на значний список відвідуваних культових об’єктів, все ж носять світську спрямованість. Втім, навіть той, хто їде в першу чергу подивитися на цікаві в архітектурному або історичному плані об’єкти, після повернення відмічає, що відчув щось особливе. Все-таки Єрусалим – це дійсно дуже сильне, святе місце. Недивно, що з кожним роком поїздки в Ізраїль користуються більше попитом саме під час релігійних свят, таких як Різдво, Пасха або Хрещення Господнє. Звичайно, побувати в цей важливий день на богослужінні в Єрусалимі – це враження, яке залишається, напевно, на все життя.
- В скільки сьогодні обійдеться поїздка в Ізраїль?
- В середньому восьмиденний тур з 4 екскурсіями, перельотом з Мінська, візою і страховкою обходиться в 950-1000 доларів на людину. У рамках подібної поїздки туристи відвідують Мертве море, Єрусалим, Галілею і Тель-Авів. Тиждень чистого відпочинку в Ейлаті в готелі 4-5* коштуватиме трохи дорожче. Але, на мій погляд, приїхати в таку цікаву країну, як Ізраїль, і просто сидіти на пляжі – недозволена розкіш. У нас були випадки, коли туристи цілеспрямовано їхали на Червоне море ніби як виключно за пляжним відпочинком, але потім все одно брали машину напрокат або купували якісь екскурсії, щоб побачити цю країну в усьому її різноманітті.
 

6 лютого 2014

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук