Єрусалим- древнє місто на Близькому Сході, столиця Держави Ізраїль з 1949 року, місце паломництва численних вірян, територія, де розташовані урядові резиденції і установи, і просто повне життям місто.
Єрусалим – місто з множиною святинь трьох світових релігій (іудаїзму, християнства, ісламу), камені якого покриті пилом тисячолітніх таємниць і загадок.
Єрусалим розташовується на вододілі між Середземним і Мертвим морями у відрогах Іудейських гір на висоті 650-840 м над рівнем моря.
Відпочинок в Єрусалимі можна зробити дуже комфортним, адже в цьому місті безліч готелів – від великих готелів 5* до скромних притулків для паломників. Кафе, ресторани, ринки з сувенірами і релігійною атрибутикою є в усіх кварталах Єрусалиму. Також Єрусалим багатий безліччю вражаючих місць і унікальних пам’ятників старовини.
Єрусалим
Єрусалим

Розмір оригіналу:   1024x749
Тип: jpg   Дата:

Географія Єрусалиму
Єрусалим розташовується на вододілі між Середземним і Мертвим морями у відрогах Іудейських гір на висоті 650-840 м над рівнем моря.
Єрусалим можна розділити на три частини: Західний Єрусалим (населений євреями), Східний Єрусалим (населений арабами) і історичне Старе Місто, оточене величною древньою стіною.
Сучасне Старе Місто приблизно в три рази менше древнього Єрусалиму. Він поділений на чотири квартали: мусульманський, християнський, вірменський і єврейський.
Гори Єрусалиму
Гори Єрусалиму

Розмір оригіналу:   1024x640
Тип: jpg   Дата:

Клімат Єрусалиму
Із-за гірського клімату тут завжди набагато прохолодніше, ніж в низинах. Взимку тут буває дощовито, а влітку суха і тепла погода. Дощі тривають з листопада і по квітень, з травня по вересень настає сезон сонячних днів. Середня зимова температура – +7° С, а влітку  - +23° С. Іноді взимку буває нижче за нуль, і випадає сніг. Засніжений Єрусалим виглядає дуже чарівно.
Транспорт Єрусалиму

У 1892 році в Єрусалим була проведена залізнична лінія, що зв’язала його з Яффою. Лінія була закрита в 1998 році, і впродовж деякого часу Єрусалим залишався без залізничного сполучення. 9 квітня 2005 року ділянка лінії між Єрусалимом і Бейт-Шемешем була відкрита знову. Нині Єрусалим пов’язаний прямим залізничним сполученням з Тель-Авівом. У 2017 році планується відкриття нової залізничної швидкісної гілки Єрусалим – Тель-Авів, будівництво якої вже розпочате, включаючи прокладення тунелів. Завдяки високій швидкості, дорога між містами повинна займати всього 25 хвилин (сьогодні потяг йде із столиці Ізраїлю в Тель-Авів за 84 хвилини), частина дороги між Тель-Авівом і містом Модіін вже функціонує.
У 2011 році була відкрита перша лінія міського трамвая. У місті діють автобусні лінії, частина з них працює вночі. Починаючи з вечора п’ятниці і закінчуючи вечером суботи, міський і міжміський транспорт не функціонує (з міркувань дотримання традицій Шаббата). Існує також спеціальний туристичний маршрут № 99, по якому ходить двоповерховий екскурсійний автобус.

Транспорт Єрусалиму
Транспорт Єрусалиму

Розмір оригіналу:   1024x768
Тип: jpg   Дата:

Історія Єрусалиму
Єрусалим лежить на гірському плато, на висоті 746 м над рівнем моря. Історія цього поселення почалася з добиблейских часів, коли в місті жили ієвусеі – його древні засновники. Після 1000 року до н.е. Єрусалим був завойований євреями при царі Давиді. Невелика фортеця була добре захищена, а син царя Давида, цар Соломон, прикрасив і розширив місто, збудувавши в ній величний Храм. Торгівля і ремесла зробили Єрусалим жвавішим.
У 598 році місто було узяте вавілонським царем Навуходоносором і піддалося руйнуванню після повстання – не уціліла жодна будова. У 516 році до н.е. євреї повернулися в Єрусалим з вигнання і відновили його, в цей час був побудований Другий Храм, по розмірах значно менше, ніж Храм Соломона. У 63 році до н.е. Єрусалим був узятий римлянами, які не стали нічого руйнувати, а поставили своїм намісником іудейського царя Ірода. Цей правитель відбудував багато будівель, палац для себе, і в цьому виді місто вступило в епоху християнства.
Багато біблейських місць, пов’язаних з життям Ісуса, не змінилися і не зникли з цих пір: це купальня Сілоам, ставок Віфезда, ворота, через які Ісус урочисто в’їжджав в місто, сад Гефсіманський, преторія Пілата та Голгофа, розташована на місці храму Труни Господньої. Тури в Єрусалим познайомлять вас з цими святими місцями.
Після страти Ісуса імператор Адріан подавив повстання євреїв в 132-135 році, розділив місто на сім частин і побудував в ньому римські храми. Але вже в 325 році візантійський імператор Костянтин Великий зруйнував римські храми і побудував на їхньому місці християнські. Базиліка на честь Труни Господньої була потім відновлена хрестоносцями в 625 році. Цей вражаючий храм з мироточащим каменем з гробниці Ісуса, з множиною прекрасних ікон і святинь знаходиться в самому серці Єрусалиму. На околиці міста лежить легендарний Віфлеєм із зворушливим і древнім храмом Різдва Христова.
Хресний шлях, сад Гефсиманский, Олійна гора і Віфінія, церква Вознесіння представляються іншими цікавими місцями паломництва. У центрі старого міста знаходиться Стіна Плача, а поряд з нею – Мечеть Аль-Акса, одна зі святинь мусульманського світу.
Вежа Давида в Єрусалимі
Вежа Давида в Єрусалимі

Розмір оригіналу:   1024x768
Тип: jpg   Дата:

Також багато туристів відвідують вежу Давида, яка знаходиться біля Яффських воріт біля входу в Старе місто в Єрусалимі. Вона не є священним місцем Єрусалиму, проте в ній знаходиться музей історії Єрусалиму.  ”Вежа Давида” була відкрита в 1989 році. Музей включає також археологічний парк у дворі фортеці, вік якого складає 2700 років. Експонати відображають 4000-річну історію Єрусалиму, від початку його існування, як ханаанського міста, до сучасності.
І на завершення коротке відео про Єрусалим від National Geographic:

29 січня 2014

Автор:

Єрусалим Оцінка: 4.50 з 5
Всього оцінок: 2
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук