Я вже писав огляд про Ізраїль і Єрусалим зокрема. А зараз давайте відвідаємо найцікавіші і значущі місця цього міста. Олійна (Елеонська) гора знаходиться на сході міста. Вона знаменита тим, що там росте найдревніше маслинове дерево. Ніхто не знає його точний вік. Хтось говорить, що йому більше тисячі років, а хтось припускає що воно росло за часів Ісуса Христа. Починаючи з незапам’ятних часів і до цих днів, помазання усіх монарших осіб і служителів церкви робляться виключно маслом, яке виготовлене з плодів оливи, що ростуть тільки на цій горі.
Але не лише це говорить про винятковість цього місця : саме тут Месія воскресить померлих перед кінцем Світу, під час Другого пришестя. Для євреїв велика честь бути похованим на схилах цієї гори.
Храмовая гора.
Це гора Моріа, на якій після Виходу євреїв з Єгипту, звели один з перших храмів. Після його руйнування, на цьому ж місці, був зведений Другий храм, який на жаль теж був зруйнований. Але від Першого храму залишилася в незмінному вигляді західна стіна, яку нарекли Стіною Плачу. Звідки пішла така назва ніхто не знає, але є припущення, що це плач по зруйнованих святинях.
Стіна Плачу
Стіна Плачу

Розмір оригіналу; 448x336
Тип: jpg   Дата:

Стіна плачу – це сама найвідоміша реліквія Ізраїлю. Євреї говорять, що це найкоротший шлях, який зв’язує людину з Богом. Тут людина веде бесіду з Богом, кається і просить про пробачення. А ще, усі щілини цієї стіни утикаються записками, в яких ті хто не зміг особисто припасти до святині, попросили своїх друзів “передати” своє прохання або вдячність Богові. Що цікаво, так це те, що стіна поділена на жіночу і чоловічу половини, хоча жіноча чомусь багато менше за чоловічу.
На самій вершині гори знаходиться величезних розмірів камінь. Його називають Наріжним каменем основи. Згідно з древнім переказом, цей Наріжний камінь знаходиться в самому центрі Землі. Цей початок Створення Світу, підніжжя Бога. А якщо бути коротким, то це Пуп Землі. Передбачається що погляди усіх, що моляться на нашій планеті звернено до цього місця.

9 грудня 2013

Автор:

Пам’ятки Єрусалиму Оцінка: 4.50 з 5
Всього оцінок: 2
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук