сертифікація систем менеджменту
сертифікація систем менеджменту

Розмір оригіналу:   670x398
Тип: jpg   Дата:

Реалізована в певній компанії або підприємстві система менеджменту якості дає можливість відмовитися від контролю над кожним окремо взятим товаром, як це було раніше. Такий сучасний пристрій дозволяє організувати виробництво так, щоб в процесі роботи не було помилок, що дає можливість уникнути несправностей і браку у виробництві. У сучасних компаній, підприємств є два варіанти: організувати роботу СМК і не привласнювати їй сертифікат або запустити в роботу СМК і отримати сертифікат системи менеджменту якості у акредитованих органах сертифікації.
Етапи отримання сертифікату
Привласнення сертифікатів системи менеджменту компанії виконується у декілька етапів. Спочатку співробітники спеціального органу заочно оцінюють і підводять підсумки про відповідність структури встановленим нормам. Потім виконується завершуюча перевірка і оцінка системи якості. У результаті надається сертифікат підприємству на конкретний термін.
Якщо будуть виявлені відхилення від стандартів на першому етапі, процедура видачі сертифікату на якийсь час припиняється – компанія повинна позбавитися від помилок. Потім операція сертифікації може поновитися.
Після завершення сертифікації спеціальний орган проводить контроль системи якості на сертифікованому підприємстві в плановій і позаплановій формі. Ця процедура дозволяє мати велике число позитивних сторін у підприємства, яке пройшло сертифікацію СМК.
Організація системи менеджменту якості на якому-небудь підприємстві дає можливість:
  • визначити слабкі місця під час виробництва;
  • поліпшити якість використання ресурсів;
  • вносити в документи процедури, проведені на виробництві і призначити відповідальних осіб на будь-яку з них;
  • зробити досконаліше технологічний процес;
  • збільшити якість управління виробництвом;
  • понизити витрати на виробництво;
  • збільшити конкурентоспроможність товарів;
  • вести управління підприємством на базі зворотного зв’язку з покупцями.
Безумовно, впроваджувати СМК досить непросто. Тут встановлюються певні стандарти. Сама така система повинна будуватися зсередини. Добре було звернутися по допомогу до фахівців, які розповідять усі особливості і нюанси організації цієї системи, сертифікації і так далі. Без згоди начальства створення СМК неможливе. Менеджери повинні дати згоду на деякі грошові витрати, тимчасові витрати. Крім того, має бути виконаний ряд інших процедур.

30 жовтня 2015

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук