Таємниче місто Сіде, прекрасний Фазеліс, овіяний легендами Аспендос, прадавнє місто Конья, острів Кекова і, звичайно ж, знаменитий Ефес – Туреччина, мабуть, є єдиною країною, в якій античних пам’яток збереглося більше, ніж де б то не було.
Туреччина - місто Ефес
Туреччина - місто Ефес

Розмір оригіналу:   576x384
Тип: jpg   Дата:

Основа Ефеса датується приблизно 6 століттям до нашої ери, місто розташоване між гір в живописній долині і є одним з тих небагатьох місць, де повній мірі відчувається грандіозність історичної і культурної спадщини і Туреччини, і всього світу. Тільки у Ефесі за один раз можна побачити таку кількість творів античної епохи – це і розвалини храму римського імператора Адріана, і фонтан імператора Трояна, і храм бога родючості Сірапіса. Побувавши тут, ви побачите руїни святилища німф і фасад легендарної бібліотеки Цельміуса Полінемуса – найкрасивішої споруди, спорудженої в 117 році нашої ери, будинки багатих городян, кам’яний будинок Діви Марії і майже в первозданному виді римські лазні, що доволі добре збереглися до наших часів. Унікальні не лише усі будівлі Ефеса, але і його водопровідна система – в ті давні часи труби виготовлялися з глини, і деяка частина цієї технічної споруди змогли дожити до наших днів. Вулички древнього міста ведуть прямо до моря, логічно завершуючись у стінах античного порту.
Туреччина - місто Ефес
Туреччина - місто Ефес

Розмір оригіналу:   576x384
Тип: jpg   Дата:

Ефес
Ефес

Розмір оригіналу:   576x384
Тип: jpg   Дата:

З ім’ям Ефеса пов’язано незлічене число міфів і легенд, своїй появі зобов’язаних розташованому тут храму Артеміди – одному з Семи Чудес світу, але, на жаль, усе, що зараз залишилося від храму – це декілька величних колон. Вражає в Ефесі і амфітеатр Одеону, і площа Верхньої Агори. Місто Ефес відоме ще, як місто “Семеро сплячих” – є легенда, яка оповідає про те, як гнані супротивниками своєї віри, семеро святих декілька століть провели уві сні в печері недалеко від Ефеса.
Туреччина - місто Ефес
Туреччина - місто Ефес

Розмір оригіналу:   576x384
Тип: jpg   Дата:

Ефес
Ефес

Розмір оригіналу:   576x384
Тип: jpg   Дата:

Як в ніякому іншому місці, в Ефесі збереглася основна структура прадавнього міста – це дозволяє скласти уявлення про те, як було влаштовано античне поселення, що вражає своєю витонченістю, красою і закінченістю форм. Сьогодні Ефес є популярною пам’яткою країни, прекрасним музеєм і центром туризму зони Егейського моря, щодня в Ефес прибуває незліченна кількість мандрівників та туристів з усіх раїн світу. Основна частина архітектурної величі, що збереглася, є результатом роботи реставраторів і археологів, яким вдалося продовжити життя прекрасним древнім пам’ятникам, які на даний час і представляють таку велику історичну та туристичну цінність.

23 лютого 2014

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Коментарів (1)

 

  1. Shavers коментує:

    Познавательно, единственный минус Ефес дороже Дидима, Милета и других древних городов, но по территории гораздо больше сохранилось исторических объектов, чем в тех городах. Сделать красивое фото на фоне какого либо объекта тут просто невозможно. А вот насладиться прекрасными сооружениями – очень легко. Советую посетить древний город Эфес, очень красиво и интересно!

Залишити коментар або відгук