На Париж я раджу відвести 4-5 днів максимум. У перший день, пройшовши крізь Тріумфальну арку, ви легко догуляєте до площі Згоди по Єлисейський полям. Там зробите зупинку і перекусите в саду Тюільрі. Далі, уздовж набережної Сени, повз Палац правосуддя дійдете до острова Сіте і відвідаєте Нотар-Дам де Парі. Назад на метро – не перетруджуйте ноги в перший же день.
прогулянка уздовж набережної Сени
прогулянка уздовж набережної Сени

Розмір оригіналу:   1024x760
Тип: jpg   Дата:

Другу добу почніть з Ейфелевої вежі (розраховуйте на 2-3 години мінімум, оскільки можливі черги), потім, пройшовши по Марсовому полю, загляньте в собор і музей Інвалідів, далі по набережній букіністів, повз музей д’Орсе – в Латинський квартал. Тут усе за списком: Пантеон, Сорбонна, церква Сент-Ет’єн.
Ейфелева вежа
Ейфелева вежа

Розмір оригіналу:   1024x760
Тип: jpg   Дата:

На екваторі поїздки краще влаштувати день відпочинку, він же – день шопінгу. Пройдіться по магазинах, наприклад, відвідаєте представництво Діснея на Єлисейських полях, яке перенесе вас в дитинство і не дасть піти з порожніми руками. Виберіть оригінальні сувеніри, а потім відпочиньте з чашкою кави в найближчому кафе.
Діснейленд у Парижі
Діснейленд у Парижі

Розмір оригіналу:   1024x760
Тип: jpg   Дата:

У передостанній день вирушайте в гору до Сакре- Кьор. По дорозі ви обов’язково побачите “Мулен Руж”, а потім опинитеся на пагорбі Мормартр.
Собор Сакре-Кер або церква Святого Серця у Парижі
Собор Сакре-Кер або церква Святого Серця у Парижі

Розмір оригіналу:   1024x760
Тип: jpg   Дата:

П’ятий день повністю проведіть в Луврі. Навіть якщо ви не великий цінитель прекрасного, пройти повз музей з такою багатою колекцією – просто злочин. Потім можна влаштувати підвечірок в саду Тюільрі – в очікуванні заходу і ілюмінації. З почуттям виконаного обов’язку прогуляйтеся по центральних сяючих бульварах і – вперед, пакувати валізи!
Париж. Сад Тюільрі
Париж. Сад Тюільрі

Розмір оригіналу:   1024x760
Тип: jpg   Дата:

На замітку: як і в будь-якому великому туристичному центрі, в Парижі існує карта гостя міста – Paris Pass. Вона надає право на безкоштовний проїзд в зонах 1-3, вільне відвідування усіх основних пам’яток, а також більш ніж 55-ти музеїв. Окрім усього іншого, з її допомогою ви зможете зробити автобусну екскурсію по місту, прийняти участь в дегустації французьких вин і прокотитися по Сені. Приємним доповненням, включеним в ціну карти, буде детальний путівник по місту. Діє Paris Pass протягом двох, чотирьох або шести днів, а ціна складає відповідно до 105, 148 або 176 €. Вигідно це або ні – вирішувати вам. Я лише відмічу, що багато з включених опцій (особливо автобусна екскурсія по Парижу або музей воскових фігур) не користується особливою популярністю у туристів.
Сувеніри
Не поспішайте купувати сувеніри у першого ж зустрічного африканця. Сувенірні магазинчики будуть на кожному кутку. Тому не будьте банальними і потратьте час на вибір чогось незвичайного, а не черговій зменшеній копії вежі. Різниця в ціні на одні і ті ж магнітики в двох сусідніх кіосках може складати до 3 €, тому приведу мінімальні ціни на сувеніри:
  • Магніти: 2 € за звичайні і 4-5 € – за великі і незвичайні.
  • Листівки: маленькі коштують 20 центів, трохи більше – 30.
  • Чорно-білі фотографії: 60 центів за розмір А4 і 1,5 € за А5.
  • Картини з видами Парижу : 2 € за формат А5; діє система знижок – 4 картинки за 6 €.
  • Чашки, кухолі: 3,5 € за кавову чашку і 6-7 € за кухоль більше.
  • Шарфи і майки : 4-6 € за шарф і 10 € за майку (не раджу купувати, друк на них зійде після першого ж прання).
Туалети
Біля кожної пам’ятки є безкоштовні туалети (на Ейфелевій вежі вони знаходяться на третьому поверсі).
Анти-Париж
Париж вже ніколи не стане таким, яким був раніше, хоча він завжди залишався Парижем і ти мінявся разом з ним. (Е. Хемінгуей)
Париж. Вид на Лувр
Париж. Вид на Лувр

Розмір оригіналу:   1024x760
Тип: jpg   Дата:

На жаль, Париж міняється. І не в кращу сторону. Його слава зіграла з ним злий жарт: притягаючи з кожним роком все більше і більше туристів, місто перейшло рису туристичної Мекки і стало занадто “туристичним”. Як підсумок: бруд навіть на головних бульварах, жебраки і бездомні, які зустрічаються на кожному кутку, кишенькові злодії і шахраї, попередження про яких висить навіть в Луврі поряд з “Джокондою”.
жебраки і бездомні на вулицях Парижу
жебраки і бездомні на вулицях Парижу

Розмір оригіналу:   1023x739
Тип: jpg   Дата:

Щоб не зіпсувати собі враження від міста, прочитайте декілька порад, які допоможуть уникнути неприємних ситуацій:
  1. Якщо ви бачите на вулиці натовп африканців, то постарайтеся пройти від них якнайдалі. Найпопулярнішим методом розлучення туристів у них служать браслети, які вони накидають вам на руку із словами “це безкоштовно для мого друга” так швидко, що ви навіть не встигнете зреагувати. Вже після цього вони починають викачувати з вас гроші або просто намагаються зняти годинник і дістати гаманець.
  2. У арабських шахраїв інша схема шахрайства. Нібито поряд з вами вони знаходять на тротуарі кільце, велике і золоте (насправді – дешева підробка). Показують пробу, хваляться, мовляв, як повезло, а потім широким жестом дарують вам його. Тут можливі два варіанти: спроба обікрасти вас у момент дарування або ж клянчиння грошей на їжу.
  3. Обоє згадані вище діаспори славляться ще і торгівлею підробками будь-яких речей : від банальних сувенірів до брендового одягу і туалетної води. Не купуйте нічого, навіть якщо ціна здається смішною. Такий низькоякісний фейк і гроша ламаного не стоїть.
  4. Прямо на Єлисейських полях можна зустріти продавців смажених каштанів. Каштани смажать у візках з супермаркетів на рекламних проспектах, политих бензином, а пізніше чистять брудними руками і укладають в красиві кульки. Якщо ви не хочете отримати букет кишкових захворювань, то обходьте їх стороною.

5 березня 2016

Автор:

Час – гроші, або Як грамотно спланувати прогулянки по Парижу Оцінка: 4.50 з 5
Всього оцінок: 2
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук