Одне з найпопулярніших туристичних місць у світі і пам’ятка міста Парижу, Ейфелева вежа, нещодавно відсвяткувала своє 125-річчя! Важко уявити собі пам’ятник, сфотографований більше разів, чим ця найвідоміша вежа у світі. З моменту свого відкриття, складна структура була перетворена в символ світла в місті, який робить її призначенням номер один для усіх гостей Парижу, місцем, яке неможливо проігнорувати.
Ейфелева вежа
Ейфелева вежа

Розмір оригіналу:   670x365
Тип: jpg   Дата:

Для багатьох, елегантна вежа, яка нестримно піднімається увись і особливо вражає вночі, символізує любов і романтику. Насправді, творець, інженер Гюстав Эйфель, який спочатку був захоплений пірамідами, передбачав із самого початку, що вона стане улюбленою пам’яткою для парижан і гостей міста.
Ейфелева вежа
Ейфелева вежа

Розмір оригіналу:   670x365
Тип: jpg   Дата:

Він був правий. Ейфелева вежа після завершення будови була самою високою будівлею, побудованою людиною, перевищивши Пам’ятник Вашингтону, і займала цей титул упродовж чотирьох десятиліть. За підрахунками з перших днів роботи ще перед установкою ліфтів по сходах піднялося 30 000 чоловік. Упродовж 20-го століття вежа переживала свій початок, після чого в рік тисячоліття прийшла інша її відмінна риса – на вершині було встановлено 20000 лампочок, які дарують унікальне світло щоночі.
Представляємо 10 речей, які можливо ви не знаєте про цю вежу, і, звичайно, деякі з них вас здивують.
  • Будували Ейфелеву вежу упродовж двох років, двох місяців і п’яти днів. Цей рекордний час на кінець 1880-х років. Побудова була офіційно завершена 31 березня 1889.
  • Передбачалося, що вона повинна була простояти 20 років. Гюстав Эйфель побудував її на честь 100-річчя Французької революції.
  • Вежа не завжди була коричневою. У 1889 році вона була перефарбована в жовтий і з 1961 коричневочервоний колір.
  • У кінці 1920-х і на початку 1930-х вона служила як рекламний щит, що має три сторони, які були сплачені Citroën. Ніяка інша марка ніколи не використовувала пам’ятник як рекламний інструмент.
  • Спочатку французи ненавиділи її. Насправді, команда архітекторів і учених того часу підписали документ з протестом проти будівництва вежі, яку називали даремною і жахливою.
  • Зіграла ключову роль під час битви на Марне в Першій світовій війні в 1914 році. Конкретно, з верхньої частини вежі були спрямовані певні сигнали, які направляли французькі війська на лінії фронту.
  • У 1889 році французька газета Le Figaro створила друкарню на другому поверсі Ейфелевої вежі.
  • Ейфелева вежа стискується. Це правда! Виміри, які були зроблені взимку, показали що вона стала коротша на 15 см
  • Притягаючи близько семи мільйонів відвідувачів щорічно, вона є пам’ятником, який отримує більшість мандрівників по всьому світу, які платять за вхід.
  • Щоночі вона покривається золотими сяючими вогнями на цілих п’ять хвилин. Краще місце, звідки можна подивитися шоу, це квадратна площа Трокадеро.
Ейфелева вежа вночі
Ейфелева вежа вночі

Розмір оригіналу:   670x365
Тип: jpg   Дата:

P.S. І на кінець, коротке красиве відео Ейфелефой вежі в різний час доби:

18 вересня 2015

Автор:

Десять секретів Ейфелевої вежі в Парижі Оцінка: 4.67 з 5
Всього оцінок: 3
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук