Провести Різдво в Парижі, була моя давня мрія. У 2012 році я узяв відпустку на Різдво і мрія здійснилася. Про початок своїх пригод в Парижі я вже писав. Втомлені від вражень, що навалилися, і побачених різних пам’ятників архітектури, все ж вирішили не відкладати на інший день і рушили до моста Олени, у напрямі Ейфелевої Вежі.
Різдво в Парижі
Різдво в Парижі

Розмір оригіналу; 486x330
Тип: jpg   Дата:

Туристичний корабель в очікуванні туристів тих, що прогулюються уздовж Сіни. На фоні моста Дебийи і Ейфелевої Вежі
Відстоявши в черзі порядку 20 хвилин, було досить багато людей, ми нарешті потрапили на ліфт вежі. Підйом на верх вежі коштує 9,90 євро за людину.
В очікуванні підйому на вежу
В очікуванні підйому на вежу

Розмір оригіналу; 462x362
Тип: jpg   Дата:

Піднімаємося ліфтом на перший поверх, другий… Третій! Висота 300 метрів. Проте це коштує того,  щоб побачити Париж з висоти пташиного польоту. По центру, в глибині видніється
Базілика Сакре-Кер
розташована на вершині Монмартрського пагорба. Французи називають його храм в спокутуванні гріхів. У 18-м столітті Францію переслідували ряд невдач у війні з Пруссією, узяття в полон французького імператора прусськими військами, полонення Папи Римського Пія IX, а також “кривавий тиждень” Паризької комуни, що потряс усі шари суспільства.
Щоб перервати смугу невдач, Церква оголосила збір засобів для спорудження величезної базилики “в спокутування гріхів”. Будову вирішили зводити на Монмартрі, де і почалася свого часу протистояння між Версалем і комунарами.
Архітектор Поль Абади запропонував свій архітектурний проект, де поєднання романської, візантійської, ренессанской і готичної архітектури повинні були символізувати взаємну згоду і терпимість.
Справа ми бачимо міст Олександра III. Закладений Олександром II в ознаменування добросусідських стосунків Росії з Францією. Один з найрозкішніших мостів світу. Був побудований за рекордні 4 року. Міст дійсно, я б сказав пригнічує своєю розкішшю і величчю.
Прямо по центру ми бачимо Міст Альма (Pont de l’Alma) і перше що впадає у вічі це Міст Дебійи, трохи правіше від нього Музей де Бранлі, де постійно проводяться етнографічні виставки.
Вид з третього поверху Ейфелевої вежі
Вид з третього поверху Ейфелевої вежі

Розмір оригіналу; 500x330
Тип: jpg   Дата:

Міст Олени, навпроти Трокадеро, в оточенні кварталу Дефанс.
Вид на міст Олени і Трокадеро
Вид на міст Олени і Трокадеро

Розмір оригіналу; 482x310
Тип: jpg   Дата:

Марсове поле, Вежа Монпарнас. Ліворуч видніється Будинок Інвалідів
Вид на Марсове поле і вежу Монпарнас
Вид на Марсове поле і вежу Монпарнас

Розмір оригіналу; 482x310
Тип: jpg   Дата:

Незважаючи на сонячний день, на самому верхньому поверсі вежі, було дуже холодно, дув пронизливий вітер, я пошкодував що був легко одягнений і відразу ж пірнув у бістро, яких на вежі повним повно. При сильному вітрі, відчуття не з приємних ще і тому, що вежа злегка погойдується, і здається що грунт йде з-під ніг.
Мені відразу згадався шикарний відпочинок на Мальдівах в жовтні, коли ми начитавшись Хемінгуея, цілий день провели на прогулочній яхті, намагаючись упіймати найбільшу рибу. Рибу не упіймали, але шикарний сервіс місцевого готелю, буйство фарб і красуні у бікіні, з лишком окупили нашу невдачу.
До речі, чи то я такий вередливий, чи то мені не повезло з барами, але як готують каву в Парижі, мені абсолютно не сподобалося, там де я пив каву в  Австрії, мені сподобалось більше. Темніло, згори ми можемо спостерігати Париж в ілюмінаціях.
Вечірній Париж, вигляд зверху
Вечірній Париж, вигляд зверху

Розмір оригіналу; 500x332
Тип: jpg   Дата:

Трокадеро у вогнях.
Вечірній Трокадеро, вигляд зверху
Вечірній Трокадеро, вигляд зверху

Розмір оригіналу; 500x332
Тип: jpg   Дата:

Втомлені і задоволені побаченим, ми спустилися вниз, звідки ще раз помилувалися вже освітленою красунею Ейфелевою вежею.
Ейфелева вежа в ілюмінації
Ейфелева вежа в ілюмінації

Розмір оригіналу; 484x312
Тип: jpg   Дата:

9 грудня 2013

Автор:

Ейфелева вежа різдво в Парижі Оцінка: 4.67 з 5
Всього оцінок: 3
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук