Територія національного парку Вотертон-Лейкс проходить по східному схилу Скелястих гір і тягнеться в 270 кілометрах на південь від Калгарі, столиці провінції Альберта у Канаді. Істотні зміни у висоті парку над рівнем моря, що коливаються від 1274 до 2918 метрів, стали причиною біорізноманітності регіону. Тут можна зустріти поля, субальпійські ліси, альпійську тундру, скелі, прерії, болотисті ґрунти і озера. Подібна різноманітність екозон має на увазі і виняткову біологічну різноманітність рослин і тварин.

Національний парк Вотертон-Лейкс
Національний парк Вотертон-Лейкс

Розмір оригіналу:   2048x953
Тип: jpg   Дата:

Відомо, що близько 150 мільйонів років назад ця територія була зайнята морем. Але своєрідною візитною карткою регіону стали кам'яні породи різної колірної гамми, які сформувалися в результаті ерозії ще до зародження складних живих організмів. Тут можна зустріти червоні, зелені, бежеві, сірі, коричневі і чорні камені, останні з яких мають вулканічне походження.

  • Місцезнаходження: Вотертон-Лейкс, Alberta 5, Improvement District No. 4, AB T0K 2m0, Канада
  • Координати: 49.09365400 пд.ш., 114.01657100 зх. д.

Національний парк Вотертон-Лейкс
Національний парк Вотертон-Лейкс

Розмір оригіналу:   2018x1100
Тип: jpg   Дата:

Національний парк  Вотертон-Лейкс був на межі знищення

У вересні 2017 року Національний парк Вотертон-Лейкс опинився під загрозою знищення із-за лісових пожеж. Вогонь знаходився в п'яти кілометрах від околиці парку. Всі входи в парк були перекриті. Площа займання досягала 9,4 тис. гектарів. У ліквідації пожежі була задіяна авіація, проте гасінню заважав густий дим. Бушуючи лісові пожежі змусили покинули свої домівки понад 12 тисяч жителів. Для їх переміщення у безпечне місце використовувалися навіть військово-транспортні літаки ВПС Канади. Завдяки зусиллям пожежних підрозділів Канади пожежа була ліквідована і Вотертон-Лейкс не постраждав.

Повне місячне затемнення над національним парком Вотертон-Лейкс

У Вотертон-Лейкс (прекрасному парку і природному заповіднику) астрофотограф Yuichi Takasaka зафіксував чудовий природний феномен – повне місячне затемнення. Крім того, він вирішив поділитися своєю фотографією з оточенням, які люблять астрофотографію.

Фото Вотертон-Лейкс при повному місячному затемненні
Фото Вотертон-Лейкс при повному місячному затемненні

Розмір оригіналу:   1200x683
Тип: jpg   Дата:

Повне місячне затемнення завжди вважалося чимось містичним і воно досі є досить рідкісним явищем, оскільки воно можливе тільки при повному місяці і знаходженні місяця в точці перетину її орбіти з площиною земної орбіти, тобто екліптики. Фотографія Вотертон-Лейкс при повному місячному затемненні приголомшило багатьох фотографів і мандрівників, тому швидко розлетілося по усіх виданнях і набуло нечуваної популярності.

15 квітня 2014 року було перше місячне затемнення з серії чотирьох повних місячних затемнень, що іменуються також тетрада або "чотири криваві місяці", кривавими вони називаються завдяки своєму криваво червоному кольору.

Міжнародний парк миру Вотертон-Лейкс-Глейшер

Міжнародний парк миру Вотертон-Лейкс-Глейшер – перший у світі з національних парків подібного типу. Він був заснований в 1932 році в результаті злиття двох парків на кордоні із США – Національного парку Вотертон-Лейкс (провінція Альберта) і Національного парку Глейшер (Британська Колумбія). Американська частина парку займає 4102 км², вона рясніє льодовиками, реліктовими хвойними лісами. Головною причиною об'єднання парків стало збереження виняткової різноманітності ландшафтів і властивого їм рослинного і тваринного світу.

Фото парку Вотертон-Лейкс
Фото парку Вотертон-Лейкс

Розмір оригіналу:   2047x1103
Тип: jpg   Дата:

У 1979 році парк і територія, що оточує його, були включені у всесвітню мережу біосферних резерватів. У 1992 році парк миру був оголошений об'єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Національний парк Вотертон-Лейкс
Національний парк Вотертон-Лейкс

Розмір оригіналу:   1920x1103
Тип: jpg   Дата:

Нагадаємо, що раніше ми писали про сім чудес природного світу, серед яких дуже цікаві природні місця були визначені CNN. Вони мають автентичний ландшафт та природну красу.

21 серпня 2019

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук