Відомий американський захисник природи Джон М’юр в 1891 році писав: “На величезних просторах дикої природи Сьєрра-Невада, розташованих на південь від знаменитого Йосеміті, розташована ще величніша долина такого ж плану”. Це територія нині відома під назвою Національний парк Секвойя. Гігантська секвойя є однією з головних пам’яток штату Каліфорнія. Щорічно люди подорожують сюди з усіх куточків світу, щоб на власні очі побачити гігантські дерева, найвищі на Землі. Національний парк Секвойя став першим в штаті Каліфорнії і другим в США після Національного парку Йосеміті. Приймаючи більше за один мільйон відвідувачів щорічно, парк став популярним місцем відпочинку туристів. Високі гігантські секвойї і красиві гірські пейзажі, струмки і квітучі луги зробили його прекрасним місцем для відпочинку.
національний парк Секвойя
національний парк Секвойя

Розмір оригіналу:   640x460
Тип: jpg   Дата:

Історія Національного парку Секвойя
Корінні племена американських індійців ходили лісами сучасного Національного парку Секвойя в Каліфорнії ще з доісторичних часів. Першими жителями цієї території були племена індійців моно. До моменту прибуття сюди перших європейських поселенців більшість місцевого індіанського населення померли від епідемії віспи в 1862 році.
Першим європейським поселенцем, який побудував знамениту садибу в Лісі Гігантів став Хейл Харп. На сьогодні його садиба відреставрована і відвідується багатьма туристами парку. Харп почав займатися тваринництвом, і незабаром його приклад наслідували інші фермери. Найбільшу шкоду довкіллю наносили фермери, які випасали овець на лугах (названих М’юром копитною сараною), розробники корисних копалини і лісоруби, які укоротили життя багатьом секвойям. Ряд впливових людей почали робити усе можливе, щоб зберегти гігантські дерева в цій місцевості. Найбільш відомим з них був натураліст Джон М’юр, який відвідував цей район, і який виступив з ідеєю створення національного парку на території Сьєрра-Невада. Також проблемами гігантських дерев займався Джордж Стюарт, редактор і видавець газети Visalia Delta. Мюр і Стюарт, разом з членами Каліфорнійської академії наук, запропонували законопроект по створенню національного парку Секвойя в 1881 році, але він не пройшов ухвалення сенатом в 1882 році.
національний парк Секвойя
національний парк Секвойя

Розмір оригіналу:   640x460
Тип: jpg   Дата:

У 1880-х білі поселенці на місці майбутнього національного парку утворили колонію Kaweah з метою створення утопічного суспільства. Під впливом праць соціаліста Лоуренса Гронлунда, вони намагалися застосувати ідеали наукового соціалізму в повсякденному житті. Колоністи займалися лісозаготівлями деревини і створювали свій світ.
Врешті-решт, завдяки лобістським зусиллям М’юра, президент Сполучених Штатів Бенджамін Харрісон підписав законопроект про створення Національного парку Секвойя в 1890 році. Він став другим в США після Національного парку Йеллоустон.
Пам’ятки Національного парку Секвойя
Гігантський Ліс розташований на висоті 1800 м і охоплює територію 7.6 кв.км. Тут ростуть 5 з 10 найбільших дерев нашої планети. Найбільше з них, Дерево Генерала Шерману, яке біля основи має діаметр 11,1 м. Гігантський ліс є найбільш легкодоступним для відвідування, тут прокладено багато доріжок для піших прогулянок загальною протяжністю 64 км. Колись тут побудували майже 300 будівель. Кореневій системі деяких секвойь був причинний збиток, і вони втратили стійкість внаслідок будівництва будинків. У період з 1995 по 2000 роки усі будівлі, за винятком чотирьох, були винесені за межі території парку.
Гігантський Ліс в національному парку Секвойя
Гігантський Ліс в національному парку Секвойя

Розмір оригіналу:   640x460
Тип: jpg   Дата:

Тунель – колода (Tunnel Log). У 1937 році, через природні причини, в упоперек дороги впало дерево гігантської секвойї завдовжки 84 м Наступного року працівники парку вирізали в ньому тунель заввишки 2,4 м і шириною 5,2 м, завдяки чому дорога знову стала доступна для проїзду автомобільного транспорту.
Tunnel Log в парку Секвойя
Tunnel Log в парку Секвойя

Розмір оригіналу:   640x460
Тип: jpg   Дата:

Моро Рок (Moro Rock) – гранітний купол, розташований в центрі парку. У 1930-х Цивільним корпусом охорони довкілля були побудовані сходи, що ведуть на вершину, висота якої, – 2050м над рівнем моря. Одне з найпопулярніших місць відвідування національного парку Секвойя, з вершини якого відкривається видовищна панорама парку.
Національний парк налічує більше 240 печер. Тут знаходиться щонайдовша в штаті Каліфорнію печера Лілберн завдовжки 32 км. За винятком однієї печери, інші закриті для масового відвідування і доступні тільки для професійних спелеологів. Кришталева печера (друга найбільша печера в парку завдовжки 5,5 км) залишається єдиною, відкритою для масового відвідування. Нові печери щорічно відкриваються на території Національного парку Секвойя. З 2003 року було відкрито додатково 17 печер.
Туризм в Національному парку Секвойя
Більшість відвідувачів приходять тільки для того, щоб побачити секвойї, проте ці дерева ростуть на порівняно невеликій території. Велику частину території парку охоплює гірський хребет Сьєрра-Невада з каньйонами, озерами, водоспадами і високими гірськими вершинами, включаючи Маунт Уітні, найвищу вершину континентальних штатів Америки заввишки 4421м (континентальні штати – 48 штатів і федеральний округ Колумбію без Гавайських островів і Аляски, хоча остання і знаходиться на материку). Завдяки зусиллям, спрямованим на збереження природного середовища, відвідувачі можуть бачити національний парк Секвойя майже таким же, як він виглядав більше ста років тому.
сімейний відпочинок в парку Секвойя
сімейний відпочинок в парку Секвойя

Розмір оригіналу:   640x460
Тип: jpg   Дата:

Парк часто називають одним з кращих місць сімейного відпочинку в Сполучених Штатах. На його території прокладено більше 1300 км стежин. Навесні і літом можна зайнятися пішим туризмом, верховою їздою на конях, рибним ловом або скористатися екскурсією в печери. Взимку, парк вважається кращим місцем для заняття лижними перегонами і поїздками на снігоступах. Упродовж усього року Національний парк Секвойя проводить наукові програми, пропонує відвідування музеїв з урахуванням усіх віків і інтересів.
Цікава інформація про секвойя
Секвойя є найвищим деревом у світі, досягаючи висоти 115 метрів. Діаметр ствола біля основи може досягати шести з половиною метрів, а вага може перевищувати 700 тонн.
Пожежа, ворог багатьох лісів, насправді є важливим елементом забезпечення росту і виживання секвойї. Дорослі секвойї досить стійкі до вогню, а пожежі готують лісову підстилку для проростання нового насіння і відкривають запону лісу, завдяки чому сонячні промені падають на молоді дерева. Жар вогню сприяє тому, що шишки дерева розкриваються і насіння падає на землю.
сонячні промені серед дерев секвойя
сонячні промені серед дерев секвойя

Розмір оригіналу:   640x460
Тип: jpg   Дата:

Деякі з гігантських секвой, як відомо, живуть більше 3000 років. Це означає, що вони вже росли в часи, коли будувалися єгипетські піраміди Гізи. Багато хто задається питанням, як цим деревам вдається жити так довго. Причина полягає в природі кореневої системи, поверхневої і широко розгалуженої. Завдяки цим особливостям коренева система дозволяє дереву знаходити воду і поживні речовини на великій площі і зберігати достатню кількість води у величезному стволі. Ствол гігантської секвойї може містити близько 8000 літрів води. Інша причина полягає в їх товстій корі, що захищає судинну систему цих дерев (по яких відбувається циркуляція води і поживних речовин) від комах, хвороб і одночасно має вогнетривкі характеристики. Кора містить хімічні елементи, які “відлякують” шкідників і не сприяють розвитку грибів і лишайників.
Найбільше дерево на Землі
Найбільше дерево на Землі

Розмір оригіналу:   640x460
Тип: jpg   Дата:

Найбільше дерево на Землі росте в Національному парку Секвойя і носить ім’я Генерала Шерману, американського воєначальника часів громадянської війни в Америці. У роки війни лейтенант Джеймс Вулвертон служив під командуванням Шерману, і в 1879 році назвав ім’ям свого командира дерево. У 1931 році, воно було визнане найбільшим деревом на планеті. Ключовим моментом при визначенні став облік об’єму деревини. Згідно з даними 2002 року, загальний об’єм ствола складав 1487 кв.м, висота 83,3 м, вік оцінюють від 2300 до 2700 років. Дерево Гранту зайняло друге місце в цій номінації.
Австрійський ботанік Штефан Ендліхер назвав найбільші дерева на землі в честь Секвойя – індійця, мати якого походила з племені чирок, а батько невідомий, судячи з усього, він був білою людиною. Секвойя в 1821 році розробив азбуку, в якій було 86 символів, завдяки якій чирок отримали власну писемність.
Деревина секвойї являється занадто крихкої для виготовлення ділової деревини. Деякі дерева навіть розколювалися після падіння на землю. Велика частина деревини секвойї була використана для обгороджувань, покрівельної дранки і навіть сірників.
Завдяки широкій різноманітності кліматичних умов і екосистем, Національні парки Секвойя і Кінгс Каньйон (обоє розташовані поруч) отримали статус Міжнародного біосферного заповідника ЮНЕСКО. У світі за станом на 2010 рік існує лише 564 заповідників такого типу в 109 країнах.

13 листопада 2015

Автор:

Національний парк Секвойя Оцінка: 4.91 з 5
Всього оцінок: 11
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук