Острів Мадейра був відкритий в 1420 році португальським мандрівником Жуау Гонсальвеш Зарку, який назвав його міражем для мореплавців, що заблукали. Після Жуау Гонсальвеш Зарку сюди стали припливати багато мандрівників, щоб подивитися на цей квітучий острів, який здається міражем і ось-ось зникне.
острів Мадейра
острів Мадейра

Розмір оригіналу:   640x430
Тип: jpg   Дата:

Що ми знаємо про острів Мадейра? Не дуже багато. Але одно відоме практично усім – відоме вино “Мадера” названо на честь острова. Це вино ще називають “морським мандрівником”, тому що воно і було отримане в подорожі. Звичайне вино з винограду за час плавання в Індію і назад набуло нового невідомого і чудового смаку. Для отримання цього вина потрібні: жаркий клімат, повітря моря і морська хитавиця. У наш час вино витримують в створених для цього термічних камерах. Але все одно для виготовлення справжньої мадери потрібне сонце, а не термокамери. На етикетках мадери і в наші дні дуже часто зображують корабель, який пливе.
Мадейра- це місце, створене вулканами.
Острів знаменитий не лише вином. Мадейра, з точки зору географії, є архіпелагом, що знаходиться на півночі Атлантики, близько тисячі кілометрів на південь від Португалії і в п’ятистах кілометрах на захід від Африки. До складу архіпелагу входять два населені острови Пору-Санту і Мадейра, і дві групи маленьких незаселених островів, на яких живуть птахи.

Цей архіпелаг, є чудовим місцем для відпочинку круглий рік. Цьому сприяє тепла течія Гольфстрім, яке підтримує теплу температуру води (взимку + 19 °С, влітку + 22 °С) і повітря (взимку + 19 °С, влітку + 23 °С). Сюди для відпочинку бажано приїжджати людям, у яких хворі дихальні органи. А в журналі англійських лікарів “The Lancet” було сказано про Мадейру як про місце, яке вилікує астматиків.
На Мадейрі безліч вулканів. Красиве поєднання маленьких прибережних рівнин і гір в центральній частині острова надають йому чудовий вид. Тут з ранку можна побродити по снігу, що укрив гори, а увечері позагорати на узбережжі океану.

Головним містом Мадейри вважається Фуншал. Він має своєрідний вигляд – піднімається від узбережжя до вершин гір. З пляжу можна побачити усе місто. А коли дивишся з гори Монте, то відкривається приголомшливий вид. Тут для підняття на вершину гори встановлений фунікулер. А для спуску використовують плетені сані, на яких вже багато років спускаються місцеві жителі.
На острові знаходяться ботанічні сади, а також сад, в якому ростуть одні орхідеї. Для покупок тут краще всього відвідати ринок, що знаходиться в самому центрі міста. Асортимент ринку дуже багатий, тут ви можете придбати унікальні рослини і екзотичні фрукти, а також дари моря.

фунікулер у Фуншалі. Мадейра
фунікулер у Фуншалі. Мадейра

Розмір оригіналу:   640x430
Тип: jpg   Дата:

У Фуншалі завжди панує затишок і чистота, але тиші тут немає. На заході міста, в туристичній зоні, знаходяться найшикарніші готелі Мадейри. Тут щороку проводяться три головні острівні фестивалі.
Фестивалі Мадейри.
Перший – квітів. Цей фестиваль проходить у весняні місяці – в квітні і в травні. Під час фестивалю квітів на вулиці міста виходять усі жителі міста, які влаштовують маскарад. На людях надіті карнавальні костюми, прикрашені різними квітами і травами. Хід супроводжується музикою із запальними ритмами. А за день до початку фестивалю на головну площу столиці острова збираються діти з усього острова і створюють “стіну надії”, використовуючи при цьому величезну кількість самих різних рослин. Ця “стіна надії” вважається символом віри в доброту і світ на острові Мадейра.
Другий – фейєрверків. Цей фестиваль триває увесь червень місяць. По суботах над містом влаштовується грандіозне свято. Сюди з’їжджаються з багатьох світових держав фахівці з фейєрверків і показують свої досягнення. Для віддання фейєрверкам більшої краси вони використовують лазери, які створюють різні спецефекти. Увечері і вночі це дуже захоплююче видовище. Віддзеркалення фейєрверків в океанській воді, виблискуючі міські вогні, заворожливі салюти і невимовна радість глядачів – це фестиваль фейєрверків на Мадейрі.
Третій – винний. Він проводиться в другий тиждень вересня, коли на острові йде збір винограду і виготовлення вина. Найголовнішою дією цього фестивалю є грандіозне свято, з накритими столами по усьому місту і винами, що ллються річкою, з дегустацією. На святі усі танцюють і веселяться. А побувавши в цей час в одному з місцевих сіл, ви можете прийняти участь в таємничому ритуалі виготовлення справжньої мадери.
Відпочинок на Мадейрі
Любителям смачної і здорової їжі необхідно відвідати Мадейру. Тут ви знайдете величезну кількість різних фруктів: виноград, апельсини, кавуни, авокадо, манго, маракуя і банани. Також тут багато і дарів моря : риби-шаблі, тунець, молюски і краби. Острів Мадейра славиться своєю кухнею. Найзнаменитішим блюдом є місцевий шашлик (по-португальськи – ешпетада). Смажиться він на спеціальних рожнах, зроблених з лавра. Разом з ешпетадою подають червоне вино і хліб, виготовлений в домашніх умовах.
Любителям прогулянок на природі тут так сподобається, що не захочеться від’їжджати. Для цього на острові дуже сприятливі умови: немає високої вологості і сильної жари, а також комах, що кусають вас.

природа Мадейри
природа Мадейри

Розмір оригіналу:   640x430
Тип: jpg   Дата:


А ті, хто любить активний відпочинок, мають великий вибір: від альпінізму до парапланеризму, від катання на конях до катання по горах на спеціальному велосипеді. На Мадері також збираються любителі вітрильного спорту, плавання під водою, віндсерфінгу і серфінгу, а також катання на лижах по воді.

Через велику кількість крутих гір на острові дуже мало місця для пляжів, тому в готелях побудовані чудові басейни. Тут можна також поринути в справжніх вулканічних ваннах з морською водою.
Незвичайну красу острова Мадейри дуже складно описати словами. У водах океану видно віддзеркалення вулканів, а з великих скель ллється вода. Усе це потопає в зелені. Щоб побачити цю дивовижну і заворожливу красу приїжджайте на острів Мадейра.

15 листопада 2014

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук