Враховуючи значення і важливість періоду дитинства для повноцінного розвитку та формування гармонійної особистості, на дитячу літературу покладається доволі відповідальна роль, яка реалізується через виховну, освітню, естетичну, компенсаторну та мотивуючу функції, пишут на сайті osnovypublishing.com.
Роль дитячої літератури
Роль дитячої літератури

Розмір оригіналу:   1100x730
Тип: jpg   Дата:

Однією з основних відмінностей книги, орієнтованої на маленького читача, є її вузьковікова специфіка. Література, призначена для дорослої читацької аудиторії, не має такої диференціації. Це пов’язано з тим, що період «дитинства» охоплює декілька важливих етапів формування та розвитку особистості, для яких притаманний різний рівень розвитку інтелектуальних можливостей, уяви, уваги, а також різні інтереси, потреби та мотиви. Все це зумовлює необхідність чітко диференціювати дитячу літературу в залежності від вікового етапу на який вона орієнтована. Для цього, відповідно до загальноприйнятих періодизацій, виділяють чотири етапи (вікові групи), книги для яких мають ряд суттєвих відмінностей, пов’язаних з особливостями кожного вікового періоду.
книга для дітей
книга для дітей

Розмір оригіналу:   1800x1200
Тип: jpg   Дата:

До першої групи відносять дошкільнят (від 3-х до 6-7 років). Цей віковий етап характеризується конкретністю мислення, невеликим життєвим досвідом, обмеженим обсягом знань про навколишній світ, невеликим обсягом лексикону. Саме тому дитяча література, орієнтована на дану вікову категорію, має бути яскравою, естетично привабливою, містити мінімум тексту при максимумі зображень, використовувати шрифти великого розміру, орієнтуватися на прості, але цікаві та динамічні сюжети. Це потрібно для того, щоб маленькому читачу бути цікавою та зрозумілою маленькому читачеві.
Друга група – це молодші школярі. У книгах для них текст та ілюстрації мають подаватися у рівному співвідношенні. Акцент робиться на дидактичний, виховний вплив, а також на розширення кругозору. Саме тому ускладнюється тип подачі та змістове наповнення (збільшується об’єм інформації, ускладнюється сюжетна лінія, підіймаються нові теми).
До третьої вікової групи входять школярі середньої ланки (підліткова група). Дитяча література для цього вікового етапу вже починає звертатися до важливих тем про сенс життя, природу людини та пошук свого місця в житті. Особлива роль відводиться темі людських взаємин.
Четверту групу складають юнаки старшого шкільного віку. Дитяча література для них вже не є «дитячою» в повному розумінні цього слова, адже орієнтована на дорослі теми.

17 травня 2016

Автор:

Роль дитячої літератури для розвитку особистості на різних вікових етапах її становлення Оцінка: 4.00 з 5
Всього оцінок: 1
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук