Айя-Напа нестримно розвивалася, перетворюючись з рибальського селища в найжвавіший курорт Кіпру. Тут туристам доступні десятки задоволень, починаючи від ресторанів на будь-який бюджет і закінчуючи жвавими клубами.
Айя-Напа
Айя-Напа

Розмір оригіналу:   650x430
Тип: jpg   Дата:

Але в той же час Айя-Напа зберегла пам’ятники древніх цивілізацій і декілька інших пам’яток, повз які не можна пройти допитливому туристові.
Монастир Айя-Напа
У часи, коли Айя-Напа була нічим не примітним селищем, тут вже існувала одна значима пам’ятка – монастир.
монастир Айя-Напа
монастир Айя-Напа

Розмір оригіналу:   650x430
Тип: jpg   Дата:

Колись його місце займали непрохідні ліси, де полювали кіпріоти. Один з мисливців наштовхнувся на таємничу печеру – в ній зберігалася стара ікона Богоматері. Визнавши це хорошою ознакою, люди почали обживати нове місце і будувати тут дома. А району дали назву “Святі ліси”, або Айя-Напа.
У XVI ст. тут звели монастир. Довгий час він був центром паломництва на Кіпрі, потім прийшов до занепаду і виявився покинутим. Тепер Айя-Напа притягає натовпи туристів.
Макроніссос
Біля відомого пляжу Айя-Напи – Макроніссоса – розташовані однойменні скельні гробниці. Вони вважаються прадавніми на Кіпрі. Печерний комплекс складається з 19 гробниць і кам’яного святилища. Усі вони нагадують прямокутні кімнати, усередині яких знаходяться кам’яні лави.
гробниці в Макроніссос
гробниці в Макроніссос

Розмір оригіналу:   650x430
Тип: jpg   Дата:

На жаль, в XIX столітті деякі гробниці повністю були розграбовані. Але археологи з’ясували, що перед похованням тіла поміщали в глиняні саркофаги і похоронні склепи. Зараз гробниці Макроніссос відкриті для вільного відвідування, хоча розкопки тривають.
Музей морського життя
На Кіпрі немає аналогів Музею морського життя, розташованому в Айя-Напі. Його величезна колекція включає майже усіх представників середземноморської фауни. Тут же можна побачити відтворений по скам’янілостях вигляд прадавніх тварин і риб, які населяли Середземне море.
музей морського життя
музей морського життя

Розмір оригіналу:   650x430
Тип: jpg   Дата:

Крім того, музей зберігає картини художників острова і предмети з морського дна, включаючи кераміку і фрагменти кораблів. Інтерес відвідувачів приковує копія старогрецького корабля. При музеї працює Морський парк, в якому влаштовують шоу дельфінів.
Музей моря
Ще один місцевий музей, присвячений морській тематиці, демонструє те, яку роль море грало в життя Кіпру на різних етапах його історії. Тут наочно показують зв’язок людини і моря за допомогою античних знахідок.
Музей моря
Музей моря

Розмір оригіналу:   650x430
Тип: jpg   Дата:

На основі уламків кораблів в музеї створюють точні копії. Вони допомагають простежити еволюцію кораблебудування і знайомлять з історією мореплавання. Колекція включає гравюри, статуетки, картини. Усіх зацікавлених гостей музей регулярно запрошує на обговорення і лекції.
Сільський будинок
Самобутня пам’ятка курорту – Сільський будинок, який наочно демонструє селянський спосіб життя. Він обставлений старовинними меблями і вінтажним начинням.
Сільський будинок
Сільський будинок

Розмір оригіналу:   650x430
Тип: jpg   Дата:

У просторих кімнатах можна побачити столи, ліжко, ткацький верстат, різьблені шафи, зразки текстилю, камін, одяг селян і керамічний посуд. Обстановка у будинку невитіювата і більш ніж скромна. Але тільки тут можна заглянути в минуле простих кіпріотів.
Акведук
З римських часів в Айя-Напі залишилося декілька пам’ятників. Один з них – акведук, який виявили тільки в 70-х. У минулому він забезпечував водою увесь найближчий регіон.
Акведук простягнувся на 2 км і закінчується у внутрішньому дворі міського монастиря. Тут вода поступає у фонтан у вигляді свинячої голови. Споруда мала складну конструкцію. І її вдалося зберегти, коли в 2006 році акведук відкопали і відреставрували. Тепер він працює і виконує свої первинні функції.
Піратські печери
У бухті курорту розташовується цілий комплекс печер, які прийнято називати “Піратськими”. В давнину їх дійсно використовували для притулку і зберігання награбованих скарбів середземноморські контрабандисти.
Зараз у бухті знаходиться популярний серед туристів піратський корабель. На ньому відпочивальники вирушають на прогулянку уздовж курортного узбережжя і відвідують місто Фамагуста. Під час морської подорожі на борту влаштовують стилізовані шоу.
Церква Св. Фекли
Невелика церква Св. Фекли, зведена на честь ранньохристиянської святої, розташувалася прямо біля берегів. Вважається, що раніше на її місці було древнє поселення або поховання.
Церква Св. Фекли
Церква Св. Фекли

Розмір оригіналу:   650x430
Тип: jpg   Дата:

Їх останки розташовані поруч і є підземними катакомбами. У церкві б’є джерело. Вода і глина, здобута з нього, лікує шкірні захворювання. Тому Айя-Фекла – популярне місце паломництва на Кіпрі.
Парк скульптур
Поєднати прогулянку по мальовничому узбережжю з оглядом пам’ятників, зробити красиві фотографії і помилуватися морем – усе це можливо в Парку скульптур. Незвичайна пам’ятка притягає туристів різних поколінь.
Просто неба виставлені скульптури, авторами яких виступили майстри з Франції, Куби і Греції. 2-метрові композиції виконані тільки з білого матеріалу.
Парк скульптур
Парк скульптур

Розмір оригіналу:   650x430
Тип: jpg   Дата:

У скульптурах втілені як впізнанні образи любові і Афродіти, так і зовсім абстрактні композиції – кожну з них відвідувачі можуть наділити своїм значенням.
Парк часто вибирають як місце для ефектних фотосесій. А увечері він стає вдалою точкою для спостереження заходу.
Міст закоханих
Як і належить Острову Афродіти, Кіпр пропонує декілька місць, в яких буквально все асоціюється з романтикою. Одно з них – Міст закоханих. Це скельне утворення у формі моста виступає в море і притягає мисливців за вражаючими фотографіями.
Міст закоханих
Міст закоханих

Розмір оригіналу:   650x430
Тип: jpg   Дата:

Арка тільки здається крихкою. На неї дозволено забиратися усім без виключення, щоб загадати бажання, сфотографуватися або сплигнути в море. Хоча останнє робити не рекомендується – води тут мілкі, є ризик отримати травму. Влітку міст притягає тюленів-ченців, яких, якщо повезе, можна побачити в прозорій воді.
Луна-парк
Не пам’ятка, але просто улюблена розвага усіх без виключення туристів в Айя-Напі – місцевий Луна-парк. Тут чекають всілякі каруселі, гірки і екстремальні атракціони, які гарантують порцію яскравих емоцій.
На відвідування луна-парку вирішуються не лише найвідчайдушніші туристи, але і любителі чогось спокійнішого. У парку доступні лотереї, працює колесо огляду, гойдалки, картинг, водні гірки. Нехай вони менш екстремальні, але вже точно не менш цікаві.

11 листопада 2015

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук