У більшості згадка про Грузію викликає асоціації з вином і хребтами гор. Подібний асоціативний ряд не випадковий, адже Грузія – дивна країна, в якій поєднуються різні культури і природа. Країна знаходиться на межі двох континентів – Європи і Азії, тому різноманітність рослинності і традицій обумовлена саме цим. Туристів притягають сюди морські пляжі, гори, долини, ліси, мінеральні джерела і, звичайно ж, національна грузинська кухня. У такій невеликій країні знаходиться цілих 14 заповідних зон.
Грузія
Грузія

Розмір оригіналу:   650x416
Тип: jpg   Дата:

Більшість жителів Грузії – православні, тому їх менталітет в чомусь схожий з нашим. Офіційною мовою є грузинська, але російську тут знають практично усі, з дорослого населення так точно. Народ тут дуже гостинний – і дорогу підкажуть, і радою допоможуть, тому у туристів не виникне складнощів. Правда, якщо ви вирішите скористатися наземним транспортом – усі таблички в ній виключно на грузинському, тому маршрут того або іншого автобуса краще уточнювати у місцевого населення. Проте в метрополітені уся інформація надається на грузинській і англійській мовах.
Особливості в’їзду
Перевагою відпочинку в Грузії є і те, що віза громадянам України не потрібна, єдиний необхідний документ – це закордонний паспорт. Така спрощена процедура останнім часом викликала потік туристів в Грузію, кількість яких збільшується з кожним роком. При в’їзді до країни краще задекларувати валюту, що ввозиться, особливо якщо її сума складає більше 2000$, це допоможе уникнути труднощів при виїзді.
У Грузії добре розвинена інфраструктура. Хороші умови проживання тут можна отримати навіть в готелях 3-4-зірок. На курортах можна орендувати житлоплощу в невеликих, але дуже затишних приватних пансіонатах.
Кліматичні умови
Клімат в Грузії залежить від регіону. У гірській місцевості він в основному прохолодний континентальний, а на узбережжі – жаркий субтропічний. Прибережні райони можуть похвалитися практично цілорічним теплом, в той же час, якщо ви не хочете, щоб сніг затьмарив вашу подорож, вирушайте в Грузію у весняні-осінні місяці, а саме в квітні-травні, вересні-жовтні. Червень і липень тут являються найжаркішими місяцями. Взимку в Грузію спрямовуються любителі зимових видів спорту, адже тут є декілька гірськолижних курортів.
гори Грузії
гори Грузії

Розмір оригіналу:   650x496
Тип: jpg   Дата:

Що подивитися в Грузії
Грузія повна пам’яток. Одне з найбільш відомих і популярних місць – Вардзія. Це монастирський комплекс, розташований в печерах. Протяжність комплексу складає близько 900 метрів, а углиб він йде на 50 метрів, піднімаються будівлі на висоту 8-поверхового будинку. Знаходиться в районі Самцхе-Джавахеті. Добратися туди можна на маршрутці, що відходить з вокзалу Тбілісі в р. Ахалціхе або на орендованому автомобілі.
Вардзія
Вардзія

Розмір оригіналу:   650x496
Тип: jpg   Дата:

Уплісцихе – також печерне місто, яке зберегло свою назву упродовж багатьох віків. У перекладі з грузинського Уплісцихе означає “Фортеця Бога”. Потрапити в місто можна по довгому тунелю. Добратися сюди можна на маршрутному автобусі Тбілісі-Горі, який вирушає з автовокзалу біля метро Дідубе. З Горі в Уплісцихе необхідно добиратися на ще одній маршрутці або на таксі, але воно коштуватиме біля 10$.
Уплісцихе
Уплісцихе

Розмір оригіналу:   650x435
Тип: jpg   Дата:

Фортеця Хертвісі - одна з найбільш древніх фортець Грузії, причому точна дата будівництва невідома. Встановлено, що вже в Х столітті вона існувала. Ділиться на дві частини, одна з яких розташована на вершині гори, а друга примикає до неї зі сходу і півдні. Незабутнє видовище, як відмічають туристи. З автовокзалу в Тбілісі сюди кожну годину вирушають маршрутні автобуси.
Фортеця Хертвісі
Фортеця Хертвісі

Розмір оригіналу:   650x494
Тип: jpg   Дата:

Старовинне місто Кутаїсі. Тут знаходиться древній Храм Баграта, Гелатський монастир Богородиці. Окрім пам’яток самого міста тут також можна відвідати Плато динозаврів, із залишками слідів древніх рептилій у величезних вапнякових брилах.
Плато динозаврів в Кутаїсі
Плато динозаврів в Кутаїсі

Розмір оригіналу:   650x455
Тип: jpg   Дата:

Болніський Сіон – старий храм у формі базиліки. Створений в V столітті. Непримітна зовні будівля вражає внутрішнім убранням і розкішшю. На фасаді є написи, що є старими зразками грузинського листа.
Болніський Сіон
Болніський Сіон

Розмір оригіналу:   650x459
Тип: jpg   Дата:

Що привезти з собою з Грузії
В якості сувенірів з Грузії везуть вино, місцевий чай, тютюн, в’язані речі, кераміку, солодощі і чачу – міцний спиртний напій, отриманий методом дистиляції винограду і віджимань.
сувеніри Грузії
сувеніри Грузії

Розмір оригіналу:   650x489
Тип: jpg   Дата:

 

18 липня 2014

Автор:

Що треба знати туристові про Грузію Оцінка: 4.00 з 5
Всього оцінок: 1
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук