Коли ми говоримо про Антоніо Гауді, на розум насамперед приходить Храм Святого Сімейства, Будинок Бальо або Ла Педрера (Будинок Міла). Проте в його творчому портфоліо є і інші будівлі, про які знають далеко не усі, але вони від цього не стали менш цікавими.

Шале Chalet de Catllarás
Шале Chalet de Catllarás

Розмір оригіналу:   1800x1200
Тип: jpg   Дата:

Одним з таких маловідомих творінь Гауді є шале Chalet de Catllarás, розташоване в населеному пункті La Pobla de Lillet. У цей населений пункт архітектор, до речі, закохався з першого разу і часто шукав там натхнення. Детальніше про нього ми розповідали в цій статті. Так от, повернемося до шале. Створено воно було в 1901 році, коли Еусебі Гуель попросив Гауді створити місце, де могли б розміщуватися робітники сусідніх фабрик і заводів після робочого дня. Навіть таку начебто просту будівлю архітектор зробив у своєму незвичайному стилі.  А назвою шале зобов'язано гірському ланцюгу, на якому воно розташоване. За своє довге життя ця будівля зазнала нескінченні перебудови і стільки разів "починала" нове життя, щоб в один прекрасний день повернутися до первинного стану, створеного майстром. У 1932 році Chalet de Catllarás було передане в оренду міській раді населеного пункту La Pobla de Lillet, який відповідав за утримання цього місця впродовж 40 років. Пізніше воно було покинуте і зробилося непридатним.

У 1971 році в його відновлення знову взялися з новою силою. Але проект включав усунення його фундаментального елементу, яким були гвинтові сходи.  Вони були замінені ескалатором, який полегшує доступ, але абсолютно стирає первинну унікальність вілли. Тоді на тих, хто це дозволив, хлинула критика від знавців творчості Гауді і місцевих архітекторів.

У 2018 році федеральні фонди і Женералітат Каталонії об'єдналися, щоб провести повне відновлення, в ході якого шале було повернено в первинний стан, створений Гауді. Серед намірів цього проекту, є була повна реконструкція знаменитих гвинтових сходів, які вважаються невід'ємною частиною будівлі.

Відео: Шале Chalet de Catllarás

12 лютого 2024

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук