При згадці Антоніо Гауді ми відразу згадуємо Барселону. Але сліди генія можна знайти в різних куточках Каталонії і усієї Іспанії. Сьогодні "відправимо" вас до каталонського селища La Pobla de Lillet, яке полонило архітектора і ще більше розцвіло завдяки ньому.

міст через річку в селищі La Pobla de Lillet
міст через річку в селищі La Pobla de Lillet

Розмір оригіналу:   800x533
Тип: jpg   Дата:

Це селище раніше мало свій кріпосний замок, від якого нині зберігся лише фасад, проте середньовічний дух мощених вуличок, барочних храмів, древніх монастирів і старовинних будинків закутує гостей з першої секунди. Річки Льобрегат і Арія ділять селище на чотири історичні квартали з крутими мощеними вуличками. Для мандрівників приємним бонусом є те, що на вулицях можна знайти безліч джерел води, щоб освіжитися.  Звідси також вирушають в пішохідні маршрути по охороняємому природному простору Sierra de Catllará, багатому соснами із п'янючим запахом і буковими деревами.

Описуючи усю цю красу, ми трохи не забули, що хотіли розповісти про сліди Гауді. Паризька Всесвітня виставка 1878 року стала місцем, де Еусебіо Гуель зустрів Гауді, прямо на тому місці, де через одинадцять років виникне Ейфелева вежа. Тепла дружба, що виникла між політиком і архітектором, стала причиною знайомства Гауді з селищем La Pobla de Lillet. Насправді, Гуель – знаменита в цьому селищі людина, яка стала двигуном місцевої економіки.

Так в 1905 році Гауді відгукнувся на прохання Гуеля побудувати гірський притулок для інженерів вугільних шахт Sierra de Catllarás, приїхав і закохався в селище. Він придумав спроектувати багатоповерхове шале із загостреною аркою і вікнами, що захищають від снігопаду. Нині ця споруда покинута, проте вважається частиною каталонської архітектурної спадщини. Деякі куточки на березі річок у той час здавалися непрохідними, але Гауді перетворив їх на мальовниче місце для прогулянок з гротом, де можна насолоджуватися звуками води і треллю птахів.  Він також використав місцеві камені, щоб прикрасити міст зігнутими арками. Почерк архітектора дуже впізнанний в цьому маленькому каталонському селищі.

Відео: селище La Pobla de Lillet в Каталонії

11 лютого 2024

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук