шліфовка паркету
шліфовка паркету

Розмір оригіналу:   1440x1080
Тип: jpg   Дата:

Зробити шліфовку паркету своїми руками не так вже складно, та все ж слід усвідомлювати, що фахівець впорається з цим завданням набагато ефективніше. Але не варто відразу опускати руки і боятися провести циклювання дерев'яної підлоги самостійно. Вивчіть викладені у статті принципи роботи, і ви зрозумієте, що це зробити цілком навіть реально.

Етапи шліфовки дерев'яного підлогового покриття

Шліфовка паркету і дерев'яної підлоги складається з двох етапів:

  1. Вирівнювання підлоги, демонтаж попереднього захисного покриття, і ретельне очищення поверхні від усілякого забруднення.
  2. Безпосередньо шліфовка підлоги. У це поняття входить процедура видалення наслідків циклювання, різноманітних нерівностей і дефектів поверхні.

Шліфовка дерев'яного покриття підлоги потрібна для того, щоб підготувати підлогу до остаточного покриття захисним лаком, або до процедури тонування підлоги. І шліфовка, і циклювання підлоги – обов'язкові дії при установці нового підлогового покриття, а також при реставрації старого. Ретельно відшліфувати підлогу необхідно з тієї простої причини, що при нанесенні лаку або при тонуванні поверхні відразу стають видно навіть найдрібніші дефекти.

У цьому питанні не варто покладатися абияк, краще ретельно відшліфувати кожну ділянку паркету.

Набір інструментів для виконання робіт

Необхідний набір інструментів для шліфовки паркету своїми руками досить великий:

  • Паркетошліфувальна машина (машина для циклювання). Не у кожному будинку є такий апарат, але при необхідності його можна взяти в оренду.
  • Для шліфовки кутів також потрібна спеціальна машина, а якщо така не знайшлася, використайте інструмент для обробки важкодоступних місць і кутів, він називається цикля.
  • Наждачний папір різної міри зернистості – №40,№ 60,№80,№120. Кількість наждачного паперу можна розрахувати на прикладі: для шліфовки 20 кв.м. нового паркету знадобиться одна заправка кожного номера наждаку. Окрім цього приготуйте ножиці, щоб обрізувати папір.
  • Може знадобитися шпаклювання по дереву в колір вашого паркету. Шпаклювання згодиться, якщо є щілини між паркетними пластинами.
  • Потужний пилосос для прибирання підлоги і підготовки його до нанесення лаку.
  • Професійний лак, кисті і валик.

Перш ніж почати роботу, звільніть кімнату від меблів, будь-якого великого сміття, а також очистіть підлогу від всіляких цвяхів та саморізів, які стирчать. Нещільно прикріплені плашки приклейте пощільніше, для цієї мети використовуйте паркетний клей або ж бітумну мастику. І нарешті, щоб максимально якісно провести шліфовку підлоги, приберіть плінтуси.

Машина для шліфовки паркету працює в основному від електрики, споживаючи приблизно 1-2,2 кВт/годину. Отже, і проводка і автоматичні вимикачі повинні відповідати цьому запиту, а крім того повинні забезпечувати великий пусковий струм при запуску двигуна.

Починаємо обробку поверхні

Шліфувальні роботи розпочинаються з того, що в шліфувальну машину заправляють абразив №40. Запустивши двигун машини, робимо обхід уздовж стін кімнати. При цьому барабан шліфувальної машини працює досить швидко, що забезпечує шліфовку поверхні підлоги. На цьому етапі ширина барабана в машині 20 см (200 мм.). Після того, як одна смуга пройдена шліфувальною машиною в обидві сторони, робочу ширину барабана слід змістити наполовину ширини барабана, тобто на 100 мм.

Для більшої ефективності роботи, спочатку пройдіться барабаном шліфувальною машиною під кутом 45 градусів по відношенню до стін кімнати, тобто пройти діагоналі. Після цього шліфуйте по напряму укладання пластинів паркету.

Навантаження барабана на паркет регулюється гвинтом. Під час роботи слід контролювати роботу двигуна, стежачи за тим, щоб він не перевантажувався і не уповільнював обороти. Потрібно враховувати, що двигун може втрачати потужність із-за недостатньої напруги в мережі, що часто буває в заміських будинках. Причина низької напруги криється в перевантаженні знижувального трансформатора, який живить усі будинки в окрузі.

У випадку якщо потужність двигуна зменшується і обороти втрачають швидкість, ослабте тиск барабана на підлогу, а також вимкніть усі потужні електроприлади з мережі. Якщо усі зроблені заходи не допомагають, на допомогу прийдуть бензогенератор або стабілізатор напруги (він має бути досить потужним).

У міру зносу абразивний матеріал необхідно оновлювати. Крупнозернисті абразиви виконують завдання вирівнювання підлоги, а також знімають забруднення і раніше нанесені захисні покриття. Цей етап, циклювання, триває до тих пір, поки поверхня повністю не буде очищена, і не вирівняються перепади між дошками.

Шліфувальні роботи

Після попередньої обробки паркету, починається безпосередньо шліфовка. В процесі шліфовки забираються дефекти, які могли виникнути в результаті циклювання. Поверхня згладжується до повного зникнення шорсткостей і нерівностей. Паркет повинен стати приємним на дотик, гладким.

На цьому етапі застосовуються абразивні матеріали меншої зернистості, поступово переходячи на все дрібніший розмір зерна. Перед остаточним шліфуванням може виникнути необхідність виконати шліфовку щілин для того, щоб прибрати надлишки шпаклювання.

Для обробки різноманітних важкодоступних місць – кутів, пола під батареями і під сходами, ділянок у дверей – застосовується спеціальний пристрій "чобіток", оскільки стандартні шліфувальні машинки досить громіздкі і не здатні обробити такі місця. Обробляти поверхню "чобітками" слідує особливо уважно і акуратно.

Останні штрихи в шліфовці паркету своїми руками

У саму останню чергу використовуються найбільш дрібнозернисті абразивні матеріали. З їх допомогою віддаляються усі найдрібніші недоліки, які могли залишитися на попередніх стадіях обробки. На цьому етапі натиск барабана має бути не занадто великий. Обробка здійснюється "по волокну" паркету. Якість проведених робіт перевіряється просто – проведіть рукою по паркету, він має бути гладкий.

Если скрупулёзно подойти к изучению доступной информации про работы по циклевке и шлифованию паркета, а также при  наличии выше перечисленных материалов и средств механизации, то у вас может запросто получиться выполнить все работы. Однако если у вас есть хоть небольшая капля сомнения в том, что вы сами в состоянии выполнить данную процедуру, то лучше заказать выполнение данной работы у профессионалов. Например, шлифовка паркета Николаев может быть выполнена в сжатые сроки и по качеству будет лучше, чем самостоятельно выполненная работа. Это связано с долголетним опытом работы в сфере обслуживания и укладки паркета. Специалисты предварительно проведут технический осмотр паркетной доски и подготовят смету по работам и затратам материалов.

10 листопада 2015

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук