таємниці Стоунхенджа
таємниці Стоунхенджа

Розмір оригіналу:   300x210
Тип: jpg   Дата:

Стоунхендж – одне з найзнаменитіших і загадковіших окультних споруджень старовини, чиї таємниці розбурхують уми дослідників до цього дня. Що ж такого незвичайного в цій архітектурній будові, яку називають восьмим "чудом світу"? Чому у міру вивчення цього мегаліта, таємниць стає все більше і більше?

Що таке Стоунхендж

Стоунхендж є пам'ятником мегалітичної епохи, тобто часу, коли були зведені так звані "мегаліти" – від грецьких слів "megas" – "великий" і "lithos" – "камінь".
Стоунхендж розташований в 130 кілометрах на південний захід від Лондона на Солсберийской рівнині.

Дослівне слово "Стоунхендж" переводитися як "висячі камені", що, дійсно відбиває враження від цієї дивної споруди. Незважаючи на те, що величезні камені "покладені" на такі ж потужні опори, все одно. Виникає відчуття, що вони парять в повітрі.

У центрі Стоунхенджа розташований величезний камінь, званий Вівтарним, а навколо нього височіють п'ять споруд, що нагадують гігантські арки. Це – трилити: споруди з двох вертикальних каменів, на які згори на кшталт перекладини покладений третій камінь. Саме вони є самим впізнанним силуетом Стоунхенджа.

Висота трилитов варіюється в межах 6 – 7,2 метрів і збільшується до центру дуги, а вага їх доходить іноді до 5 тонн.

Коли був зведений Стоунхендж?

Стоунхенджа був зведений на рубежі кам'яного і бронзового віків. Причому створення цього дивного магічного місця відбувалося в дещо етап. Перший доводиться приблизно на 3100 року до нашої ери. Саме тоді були створені рів і внутрішній земляний вал у вигляді кола, діаметром 115 м, шириною 2,5 м і заввишки 50-80 см.

Опісля майже тисячу років почалося "будівництво" того, що стане головною основою Стоунхенджа. На рівнину Солсбері було доставлено 80 великих каменів. Їх встановили усередині рову двома концентричними кругами – із зовнішнього і внутрішнього боку напівеліпса трилитов.

Через ще декілька століть було зведено кільце з тридцяти величезних песчаникових монолітів 31 м в діаметрі. Правда, нині з них залишилося стояти тільки 17.

Приблизно у 1800 році до нашої ери Стоунхендж знову був "реконструйований" і вже набув звичного нам вигляду.

У 1994 р. професор Уельського університету Девід Боуен за допомогою новітніх методів визначив вік Стоунхенджа, і виявилось, що він досягає 140 тис. років.

Ким був побудований Стоунхендж?

Питання про того, хто побудував Стоунхендж не лише проста цікавість, але і бажання упізнати "імена" тих інженерних геніїв, які змогли на багато тисячоліть до появи спеціальних кранів і іншої техніки, звести таку монументальну архітектурну споруду.
Природно, про будівельників Стоунхенджа існує безліч припущень, від, більше за менш наукових, до абсолютно фантастичних.

Древньо легенди стверджують, що Стоунхендж спорудили велетні, для яких ці величезні валуни були слово камінчики, хоча є легенди, в яких мова і подітий про деякого мага, який своїми заклинаннями примушував камені переміщатися по повітрю.

Навіщо був побудований Стоунхендж?

Складно встановити істинне призначення Стоунхенджа оскільки на древніх каменях немає ніяких написів, позначок взагалі нічого.
Одна з найпоширеніших наукових теорій про призначення Стоунхенджа говорить про те, що він, швидше за все, був древньою астрономічною обсерваторією, завдяки якій жерці могли вираховувати місячні і сонячні дні, відмічати дати проведення важливих свят і так далі.

Відомий астроном Фред Хойл, вивчивши усі геометричні особливості Стоунхенджа, встановив, що його творці знали точний орбітальний період місяця і тривалість сонячного року.

Є версії. Що подібні Стоунхенджу споруди є древніми "космодромами". Тобто місцями контактів древньої людини з прибульцями.

Окультисти і сучасні язичники, вважають, що Стоунхендж є прадавнім "місцем сили", тобто територією, де проводили свої ритуали архаїчні маги (друїди).

Стоунхендж і загадки древніх астрономів

Професор Дж. Мітчел, провівши комп'ютерний аналіз Стоунхенджа і спробувавши за допомогою сучасних цифрових технологій відновити первинний вид Стоунхенджа, зробив укладення, що він представляє з себе, ні більше ні менше, точну модель сонячної системи в поперечному розрізі.

При цьому, древні астрономи виходили з того, що в Сонячній системі не дев'ять, а дванадцяти планет, дві з яких знаходяться за орбітою Плутона. А третя планета, ще більше поставила ученого в загадки, адже вона передбачалася між орбітою Марса і Юпітера, а на цьому місці якраз знаходитися пояс астероїдів. Це ж скільки у такому разі років Стоунхенджу або знанню древніх астрономів, що він пам'ятають планету, яка згодом перетворилася на руїни?!

Таємниці будівельників Стоунхенджа

Досі таємниця спорудження Стоунхенджа так і залишається таємницею. Учені і до цього дня не можу дати відповідь, як древні архітектори доставили до місця будівництва з відстані в 380 кілометрів зі східної частини Уельсу величезні валуни? Навіть зараз для цього знадобиться спеціальна техніка, могутні тягачі, надвантажні платформи, гігантські крани і, нарешті, дороги, що б відтворити щось подібне. Як же древні люди, які не мали подібних засобів цивілізації, примудрилися спорудити таку монументальну споруду?

"Прихована цивілізація" і Стоунхендж

Здавалося б, що Стоунхендж досліджений вже вздовж і поперек, але коли до його вивчення приступили з високотехнологічною апретурою, з'ясувалося, що під ним ховається ще древніша споруда!

У 1,5 км північніше Стоунхенджа знаходиться шахта завглибшки більше 30 м і діаметром 1,8 м Її колодязь пробитий в суцільній крейдяній товщі, внизу досі збереглися залишки штолень, що йшли у різних напрямах. Одна з цих наполовину обрушених штолень веде і в сто­рону Стоунхенджа. В межах самої споруди колись був спуск в підземеллі, проте, згодом його засипали. Не виключено, що саме на цьому місці встановлений нині Вівтарний камінь.

Стоунхендж – усього лише "фрагмент"?

Цікаве припущення учені зробили, коли виявили навкруги Стоунхенджа ще декілька подібних будов – зокрема пагорб Сільбурі Хілл і мегаліти Авебурі, які, як показав аналіз, були споруджені за 2000 років до Стоунхенджа!!! Причому, що просто неймовірно, але деякі камені в Авебурі по своїх розмірах навіть перевершують брили Стоунхенджа!
Але і це ще не усе! Пагорб Сільбурі Хілл заввишки 45 метрів має конусоподібну ступінчасту форму, що схожа на піраміду!

І, нарешті, Стоунхендж – Сільбурі Хілл – Авебурі утворюють рівносторонній трикутник, сторона якого дорівнює 20 кілометрам. Отже, цілком імовірно, сам Стоунхендж, усього лише "фрагмент" величнішої містичної і священної будови!

29 жовтня 2015

Автор:

Таємниці Стоунхенджа Оцінка: 4.83 з 5
Всього оцінок: 6
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук