17 листопада 1855 року Девід Лівінгстон став першим європейцем, що побачив водоспад Вікторія. На честь цієї події ми розповідаємо в нашій підбірці про Вікторю та інші водоспади, що відрізняються незвичайною красою і які заманюють своєю величністю сотні тисяч туристів.
водоспад Вікторія
водоспад Вікторія

Розмір оригіналу:   670x400
Тип: jpg   Дата:

Вікторія

Фото водоспаду Вікторія
Фото водоспаду Вікторія

Розмір оригіналу:   670x414
Тип: jpg   Дата:

Розташований на кордоні Замбії і Зімбабве, цей водоспад по праву заслуговує звання одного з найкрасивіших на Чорному Континенті – стіна води, що падає з висоти більш ніж в сотню метрів і розтягнута на без малого два кілометри, є заворожливим видовищем і є основою туристичною привабливостю двох країн. Водоспад Вікторія притягує собою сотні тисяч туристів . Прозваний “першовідкривачем” Девідом Лівінгстоном по імені британської королеви, на мові місцевих жителів водоспад іменується Mosi – oa – Tunya – Гримлячий Дим. Сам Лівінгстон, до речі, увічнений недалеко від водоспаду у бронзі.

Узуд

Водоспад Узуд. Фото
Водоспад Узуд. Фото

Розмір оригіналу:   670x442
Тип: jpg   Дата:

Справжня чарівність Марокко. Живописний каскадний водоспад в горах Високого Атласу славиться не лише своїм умиротворяючим виглядом, але і прадавніми досі діючими водяними млинами, встановленими на його вершині. Безліч туристів вирушає в Марокко тільки заради того, щоб побачити водоспад Узуд.

Ігуасу

Фото водоспаду Ігуасу
Фото водоспаду Ігуасу

Розмір оригіналу:   670x418
Тип: jpg   Дата:

Ще один прикордонний водоспад в нашому списку – одна з головних природних пам’яток як Бразилії, так і Аргентини, що коронує масштабний природний парк, розташований на території обох держав. Справжнє буйство природи, визнане в 2011 року одним з семи природних чудес світу.

Анхель

водоспад Анхель
водоспад Анхель

Розмір оригіналу:   670x390
Тип: jpg   Дата:

Гордість туристичної Венесуели, водоспад, який прозваний на честь льотчика, який відкрив його, і алмазного старателя Джеймса Ейнджела (хоча існують відомості, що першовідкривачем його був Ернесто Санчес Ла Крус). Анхель, який зривається з високогірного плато,  є видовищем небаченої краси, заради якого в країну, не занадто розпещену туристами, спрямовуються багато тисяч гостей з усієї земної кулі. До речі, тепер цей водоспад слід іменувати Керепакупаі-меру – на хвилі антиамериканських настроїв (Джеймс Ейнджел був американцем). Покійний команданте Уго Чавес перейменував його на венесуельський мотив.

Гокта

Водоспад Гокта
Водоспад Гокта

Розмір оригіналу:   670x415
Тип: jpg   Дата:

Один з найвищих водоспадів світу, що притягує туристів не лише своєю красою, але і однією важливою умовою – ті, що приїжджають обов’язково зупиняються в невеликих традиційних довколишніх селищах, користуються послугами тільки місцевих гідів і придбають місцеву екологічно чисту їжу. Одночасно туристи і милуються одним з найкрасивіших водоспадів світу, і оберігають його від сільськогосподарської діяльності тубільців, насолоджуються цим чудом природи і осягають національний колорит Перу.

Кайетур

водоспад Кайетур
водоспад Кайетур

Розмір оригіналу:   670x445
Тип: jpg   Дата:

Заради того, щоб побачити один з самих прекрасних водоспадів світу, численні туристи пробираються через непрохідні джунглі західної Гайани, пересилюючи поневіряння такого походу. І є заради чого – щонайпотужніший і високий водоспад Кайетур серед невинних лісів робить на глядачів мало з чим порівнянне враження.

Деттіфосс

Водоспад Деттіфосс
Водоспад Деттіфосс

Розмір оригіналу:   670x452
Тип: jpg   Дата:

Найпотужніший, стрімкіший і безкомпромісніший водоспад Європи. Водоспад в Ісландії Деттіфосс суворий, як північний характер. Дикий і доісторичний, він і без того користувався широкою популярністю у туристів, а після виходу фільму “Прометей” Рідлі Скотта популярність цього прекрасного чудовиська природи зросла в рази. У фільмі він зображував водоспад до появи життя на Землі – Деттіфосс краще місце, яке могло б зображувати планету до початку часів.

Трюммельбахський водоспад

Трюммельбахський водоспад
Трюммельбахський водоспад

Розмір оригіналу:   670x442
Тип: jpg   Дата:

Стоп’ятидесятиметровbй водоспад поблизу швейцарського Лаутербруннена не такий знаменитий як Рейхенбахський, де Шерлок Холмс здолав професора Моріарти, але вже точно анітрохи не менш відвідуємий. Тягне туристів він переважно тим, що усі десять каскадів, що становлять водоспад, розташовано усередині гори. Для огляду їх доводиться користуватися історичним ліфтом, встановленим в 1913 році.

К’юсфоссен

Водоспад К’юсфоссен
Водоспад К’юсфоссен

Розмір оригіналу:   670x395
Тип: jpg   Дата:

Не просто водоспад, а справжня туристична перлина Норвегії, заради милування на яку численні туристи освоюють живописну високогірну дорогу Сталхеймсклейвен або Фломськую залізницю, які проходять по просторах Согне-фьорда – одного з самих прекрасних фьордів країни. Чарівність К’юсфоссена підкреслюється танцем дівчини у його каскадів – це данина прадавній легенді, природи, що перетворила це диво, в одне з найпопулярніших місць у самовбивць.

Кегон

Водоспад Кегон
Водоспад Кегон

Розмір оригіналу:   670x400
Тип: jpg   Дата:

Найкрасивіший водоспад Країни висхідного Сонця має таку ж сумну славу, як і К’юсфоссен. Це місце куди менш відомо за межами Японії, ніж похмурий ліс Аокігахара, але також прославилося ефектом Вертера. Втім, туристичною пам’яткою Кегон став, звичайно, зовсім з іншої причини – розташований в національному парку Нікко, стометровий водоспад просто-таки прикрашає цю живописну місцевість.

Ніагарський водоспад

Фото Ніагарського водоспаду
Фото Ніагарського водоспаду

Розмір оригіналу:   670x399
Тип: jpg   Дата:

Банально, так. Але сотні тисяч туристів, відвідуючі, напевно, найзнаменитіший водоспад світу згодні змиритися з банальністю заради вражаючої краси цього місця. Канадсько-американський комплекс каскадів не далеко найвищий і зовсім не найширший у світі, але виглядає він на усі сто.

9 червня 2014

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук