Розмови про введення біометричних паспортів в Україні йшли давно. У вересні 2013 року українським Кабінетом міністрів був затверджений план заходів, які повинні зробити біометричний паспорт в Україні звичайним документом. Важливість цього нововведення в тому, що воно сприяє лібералізації візового режиму з боку ЄС. Власники таких посвідчень матимуть можливість перетинати межі більшості країн Європи, не оформляючи візи.

закордонний біометричний паспорт
закордонний біометричний паспорт

Розмір оригіналу:   630x334
Тип: jpg   Дата:

Нині подібні документи видають в майже половині держав-членів ООН. У ЄС навіть планують ввести біометричні права для водіїв. У них містяться не лише відомості про людину, яка є власником, але також фото і/або відбитки пальців.

Що таке закордонний біометричний паспорт

З початку 2015 року, замість звичайних закордонних паспортів в Україні видають біометричний паспорт. Біометричний паспорт (інакше його називають ID- карта) – по суті електронний документ, виготовлений із застосуванням високих технологій.

Він містить в собі чіп радіочастотної ідентифікації (RFID). Чіп містить в собі унікальний ідентифікаційний номер, що привласнюється конкретній людині, завдяки якому можна в режимі реального часу визначити його місце перебування.

В мить, коли відбуватиметься сканування цього паспорта, система по мережі Інтернет тут же з'єднається з Єдиним Реєстром, в якому буде файл-досьє з таким же номером, який був присвоєний людині. Він міститиме усю інформацію про особу, якій належить паспорт. Сама ж людина не може дізнатися і перевірити інформацію зі свого нового паспорта. Також у тих, що отримали паспорти планується провести заміну посвідчення ІНН в цілях приведення їх у відповідність з міжнародним стандартом.

Введення біометричних паспортів в подальшому зробить неможливим перетин кордону з фальшивим документом. Підробка закордонного паспорта стає такою ж неможливою, як і використання втрачених або вкрадених документів. Міняти наявний внутрішньодержавний або вже наявний закордонний паспорт на біометричний закордонний паспорт в Україні населення не зобов'язане, поки не буде вичерпаний термін їх дії. Але, виявивши бажання, можна достроково отримати новий замість вже наявного.

В усіх інших країнах, де існує система подібних паспортів, їх видають громадянам відразу після народження і міняють раз в 10 років. Україна не стане виключенням.

Порядок виготовлення і видачі біометричного закордонного паспорту

З 1 січня 2015 року почали працювати підрозділи, які відповідають за виготовлення і видачу подібних документів. Громадянин, який бажає отримати (обміняти) паспорт повинен: Прийти у ДМС. Написати заяву. Сфотографуватися. Прикласти пальці рук до спеціального сканера. Стандартна процедура передбачає 20 робочих днів на виготовлення. Можлива видача через ДМС в терміновому порядку: термін скорочується, а ціна збільшується в 2 рази.

Перший паспорт буде безкоштовним, надалі доведеться платити близько 15 євро в гривневому еквіваленті за все. В порівнянні із закордонними послугами ця ціна є досить низькою.

Пакет необхідних документів

Для оформлення треба буде представити наступні документи: паспорт громадянина; військовий квиток або довідку з військкомату для тих чоловіків, хто не досяг 25 років; ідентифікаційний код.

Оформлення закордонного паспорта – складний і віднімаючий багато часу процес. Бувають ситуації, коли зібрати усі необхідні документи, сплатити мито, правильно заповнити анкети, відстояти черги виявляється непосильним завданням.

Щоб заощадити час, нерви і сили, ви можете звернутися до фірми, яка допоможе оформити закордонний паспорт нового або старого зразка в Харкові. Їх допомога кваліфікована, недорога і професійна: юристи та співробітники знають де оформити закордонний паспорт і як зробити це швидко і з мінімальними витратами.

Представники інформаційно-консультаційної фірми з оформлення закордонних паспортів нададуть допомогу в оформленні закордонного паспорта. Вони допоможуть отримати закордонний паспорт в самі стислі терміни і з мінімальними зусиллями з боку клієнта. Безумовно, фірм, що роблять подібні послуги в Харкові досить, але у є безперечні переваги:

  • великий досвід і професіоналізм;
  • займаються оформленням закордонних паспортів багато років і за цей час не отримали жодного негативного відгуку або претензії;
  •  співробітники фірми знають де і як швидко отримати закордонний паспорт, розбираються в усіх тонкощах законодавства і процедури, а значить економлять час, сили і гроші своїм клієнтам;
  • привабливі ціни, фірма тримає ціни трохи нижче середніх по ринку, хоча якість послуг залишається на висоті.

28 серпня 2016

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук