“Палаци” і “храми”, створені самою природою
Печери – одно з самих дивних творінь природи. Серед безлічі брудних і сирих “сараїв” попадаються справжні палаци і храми, ніби створені в кепкування над архітектурними хитрощами людей. Жодна людська будова не здатна порівнятися з найбільшими печерами світу по красі і грандіозності. Пропонуємо вам підбірку з десяти найприголомшливіших печер і гротів з усіх куточків нашої планети.
1. Айсрайзенвельт
Айсрайзенвельт
Айсрайзенвельт

Розмір оригіналу:   571x383
Тип: jpg   Дата:

Печера з таким важковимовляємим ім’ям знаходиться недалеко від містечка Верфен в Австрії і є щонайдовшою крижаною печерою світу – її протяжність складає близько 50-ти км. Назва переводиться як “Світ крижаних гігантів”, а відкрили її в 1879-му році.
Охочим пройтися по обителі “Крижаних гігантів” варто грунтовно утеплитися – в печері досить холодно. Але видовище коштує того: із-за домішок мінералів стіни забарвлені в різні кольори, і коли прогулюєшся з лампою, яку видають усім відвідувачам печери, гра світла на крижаних гранях створює враження, ніби ти знаходишся усередині величезного коштовного каменю.
2. Фінгалова печера
Фінгалова печера
Фінгалова печера

Розмір оригіналу:   559x344
Тип: jpg   Дата:

На незаселеному острові Стаффа, розташованому недалеко від узбережжя Шотландії, є декілька гротів, найзнаменитішим з яких вважається так звана Фінгалова печера.
Довжина грота досягає 70-ти метрів, його стіни складаються з вертикальних шестигранних базальтових колон 20-метрової висоти. Носії гельскої мови іменують її Uamh – Binn, що можна перевести як “Печера мелодій” – грот відомий своєю унікальною акустикою, перетворюючою будь-який звук, що пролунав під зведеннями цього приголомшливого природного “собору”.
До речі, в 1829-му році візит в “Печеру мелодій” надихнув композитора Фелікса Мендельсона на створення його знаменитої увертюри “Гібриди, або Фінгалова печера”, яка і подарувала печері на острові Стаффа її нинішню назву. Маестро був настільки вражений химерним віддзеркаленням звукових хвиль від стін грота, що геніально утілив це в музиці.
3. Блакитний грот
Блакитний грот
Блакитний грот

Розмір оригіналу:   569x434
Тип: jpg   Дата:

Одна з головних пам’яток острова Капрі – Блакитний грот (іт. Grotta Azurra). Ті, що одного разу побували там ніколи не забудуть це місце: грот наполовину заповнений морською водою, яка забарвлює проникаюче в печеру сонячне світло в різні відтінки синього. Із-за цього цікавого природного явища за старих часів вважалося, що грот населений різною нечистю, типу нереід та сирен.
Найкращий для відвідування Блакитного грота час – друга половина дня, коли сонце, що хилиться до заходу, світить прямо на вхід в печеру. Протяжність грота складає 56 метрів, так що краще всього подорожувати по ньому на човні і у супроводі досвідченого гіда.
До речі, печера була відома ще древнім римлянам – про це недвозначно говорять декілька знайдених в ній римських статуй.
4. Тунель гліциній
Тунель гліциній
Тунель гліциній

Розмір оригіналу:   557x317
Тип: jpg   Дата:

Розташований в японському місті Китакюсю сад кольорів Кавати Фудзи – абсолютно приголомшливе місце, яке нікого не залишає байдужим. Особливо це стосується головної пам’ятки саду – Тунеля гліциній (чи Тунель вістерій), де ростуть близько 150-ти цих прекрасних квітів 20-ти різних видів.
Гліцинії досягають 15-ти метрів в довжину і надзвичайно пишно цвітуть, що дозволяє створювати з фіолетових, синіх, білих і рожевих квітів неймовірної краси (і величини) композиції.
Кращий час для відвідування Тунеля – з кінця квітня до середини травня, коли проводиться знаменитий “Фудзи-мацури” – “Фестиваль гліциній”. В інщі пори року більшість гліциній не цвітуть і тому не можуть похвалитися буйством фарб.
5. Печера Ординська
Печера Ординська
Печера Ординська

Розмір оригіналу:   571x382
Тип: jpg   Дата:

Щонайдовша підводна печера Росії знаходиться на околиці села Орда, що в Пермському краю, на лівому березі річки Кунгур. Ординська печера також знаменита тим, що це єдина на Землі гіпсова підводна печера, її довжина складає п’ять кілометрів.
Дайвери, які побували в Ординській печері захоплено відзиваються про кристально чисту воду – при зануренні водолаз може бачити на 45 метрів.
Тим, які заблукають в печері припаде несолодко: тут досить складна і заплутана система ходів, а температура води коливається від 4 °C до 8 °C – довге знаходження в ній відгукнеться переохолодженням. До того ж, гіпс досить крихкий – за свідченнями очевидців, іноді від стелі і стін відколюються шматки розміром з автобус.
6. Печери Вайтомо
Печери Вайтомо
Печери Вайтомо

Розмір оригіналу:   569x434
Тип: jpg   Дата:

Одно з небагатьох місць Нової Зеландії, де мешкають грибні комарики виду Arachocampa luminosa, які не зустрічаються більше ніде у світі. Комарики випускають м’яке синьо-зелене світло, яке служить для заманювання в печери інших комах.
Заворожені цим сяйвом жертви потрапляють прямо в силки з липких ниток, які плетуть підступні жителі печер, заплутуються в них і гинуть.
Відвідувачі можуть насолодитися човновою прогулянкою під мерехтливими зведеннями Грота Світляків, а якщо повезе – бути присутніми на концерті співу “акапелла”, які щорічно влаштовують в Кафедральному холі: його унікальну акустику визнають світові зірки оперної сцени.
7. Підземна річка Пуерто-Прінсеса
Підземна річка Пуерто-Прінсеса
Підземна річка Пуерто-Прінсеса

Розмір оригіналу:   571x381
Тип: jpg   Дата:

Унікальний потік, який називають Підземною річкою Святого Павла, розташований на острові Палаван, що входить до складу Філіппінського архіпелагу. Нині Підземна річка є частиною національного парку, створеного в 1971-му році.
Довжина річки – близько восьми кілометрів, вона несе свої води в Південно-китайське море через одну з найкрасивіших у світі печер. У її залах зустрічаються химерні вапнякові “скульптури”, створені самою природою, багато хто з них схожий на зображення тварин і людей. У 2012-му році Підземна річка Святого Павла була включена в список Семи нових чудес природи – конкурсу, переможців якого визначаються всесвітній голосуванням.
Врахуйте, що лише чотири кілометри печери відкрито для туристів, якщо ж ви хочете проплисти по усій її довжині, необхідно отримати спеціально дозвіл.
8. Мармуровий собор
Мармуровий собор
Мармуровий собор

Розмір оригіналу:   569x434
Тип: jpg   Дата:

Щоб дістатися до унікальної природної споруди, розташованої в Андах Патагонців на кордоні Чилі і Аргентини, вам доведеться спочатку дістатися до Сантьяго (столиця Чилі), звідти відправитися в містечко Койайке і на додаток проїхати близько 320-ти км на південь від нього, проте довга подорож буде винагороджена незабутнім видовищем.
Мармуровий грот знаходиться на озері Хенераль-Каррера (аргентинська назва – Буенос-Айрес) і вражає кристально чистою водою і стінами, ніби розписаними рукою геніального художника.
Грот з’явився близько шести тисяч років назад внаслідок руйнування водами озера м’яких гірських порід, колір води в печері може змінюватися залежно від її рівня, погоди і пори року.
9. Лубанг Насиб Багус
Лубанг Насиб Багус
Лубанг Насиб Багус

Розмір оригіналу:   546x250
Тип: jpg   Дата:

“Печера удачі” (так можна перевести її назву), що знаходиться на острові Борнео, може похвалитися найбільшим у світі природним гротом. Розміри грота Саравак вражають – він досягає 100 метрів у висоту, 600 метрів в довжину і 415 метрів завширшки, а площа складає близько 163 тисяч квадратних метрів. Саравак настільки великий, що в ньому легко можуть уміщатися 50 авіалайнерів “Boeing 747″ або, наприклад, 7,5 тисяч автобусів.
“Печера удачі” утворилася в результаті ерозії близько п’яти мільйонів років назад і окрім знаменитого грота також включає “Печеру вітрів”, “Печеру щастя” і декілька інших величезних “кімнат”.
10. Печера Крубера-Вороняча
Печера Крубера-Вороняча
Печера Крубера-Вороняча

Розмір оригіналу:   563x376
Тип: jpg   Дата:

Вороняча печера – одна з якнайглибших у світі. Глибина цього унікального утворення, розташованого в гірському масиві Арабіка (Абхазія), складає 2196 метрів.
Вхід у Воронячу розташований на висоті 2250 метрів. Спелеологи, що дослідили печеру, трохи не загинули під час зливового паводку, що відрізував їм шлях назад на 30 годин.
На глибині 300 метрів учені виявили декілька видів членистоногих, риб і черв’яків, здатних жити у воді, температура якої близька до нуля.
До речі, води печери Крубера живлять Репруа – найкоротшу у світі річку. Вона бере свій початок на плато Арабіка і всього через 18 метрів впадає в Чорне море.

10 січня 2014

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук