Ірландія завжди вважалася магічною країною, а Дублін особливим містом. Незважаючи на візові складнощі і відсутність прямих рейсів, варто прилетіти в цю смарагдову країну щоб ближче познайомитися з культурою кельтів і перейнятися особливим літературним духом її столиці. У Дубліні багато цікавих місць, але наступні 8 заслуговують на особливу увагу.
Ірландія
Ірландія

Розмір оригіналу:   670x450
Тип: jpg   Дата:

1. Фабрика Guinness і Гравіті-бар
Самий захоплюючий музей світу знаходиться в колишньому цеху прямо в центрі пивної фабрики. Пригоди починаються ще по дорозі сюди. Під дощиком по довгих похмурих дублінських вулицях туристи, немов робочі минулого століття, піднявши коміри, йдуть на фабрику. На стінах то там, то тут з’являється золотистий напис Guinness. І ось нарешті погляду з’являються важкі залізні ворота. Перший рівень музею – це денце знаменитої пінти (склянки для пива). Тут починається подорож по спіралі по семи рівнях, на кожному з яких словами, звуками і запахами пояснюється процес приготування легендарного напою. Замикає подорож візит в Гравіті-бар, в якому наливають кращий у світі Guinness. Ціна пінти пива включена у вартість квитка, безцінний вид на місто – в подарунок. У бару круглої форми немає стін, тільки вікна від підлоги до стелі. Привабливі руді бармени без проблем наливають додаткову пінту, тому ефект гравітації гарантується.
Фабрика Guinness і Гравіті-бар
Фабрика Guinness і Гравіті-бар

Розмір оригіналу:   670x450
Тип: jpg   Дата:

2. Фабрика віскі Jameson
Ця стара промо-галерея продовжує тенденцію музею Guinness – тут детально показують і розповідають як робиться найпопулярніший ірландський віскі і, само собою, безкоштовно наливають. На місці музею раніше розташовувалася фабрика, але з ростом незабаром переїхала за межі міста. Старий цех зберегли як національне надбання. Адже тут народився напій, що вважається символом Ірландії і причиною її бід. Саме цей віскі є основою для знаменитої Айриш кави і, за версією ірландців, відсоток кави в цьому напої не повинен перевищувати 20%.
Фабрика віскі Jameson
Фабрика віскі Jameson

Розмір оригіналу:   670x450
Тип: jpg   Дата:

3. Собор Святого Патріка
Святий є покровителем Ірландії і великим духовним просвітником свого часу. У його честь кельтів близько тисячі років назад звели найбільший в країні собор. Письменник Джонатан Свіфт колись був деканом цього собору і провів в ньому значну частину свого життя. Там же розташовується його могила. Пізніше, поряд з ним поховали його містичну подругу і любов усього життя – Стелу. На початку 19 століття над їх могилами усередині монастиря повісили величезну мідну табличку з правдивою і трагічною історією їх любові. Архітектура собору говорить про його складну історію. В різний час їм володіли гугеноти, католики, протестанти, лицарі таємних орденів. Деякі частини собору використовувалися як стайні, лікарні, притулки для кинутих жінок. Місце з щонайпотужнішою енергетикою обов’язкове для відвідування кожного.
Собор Святого Патріка у Дубліні
Собор Святого Патріка у Дубліні

Розмір оригіналу:   670x450
Тип: jpg   Дата:

4. Трініті коледж
Найстаріший і престижніший університет Ірландії був заснував більше чотирьохсот років тому в невеликому монастирі. Католицькі сім’ї протестантської Англії посилали сюди вчитися своїх спадкоємців. Кожне століття до університету додавалося декілька нових будівель, які тепер формують його особливий вигляд. Серед студентів ходить легенда, що по усіх корпусах можна пройти не виходячи на вулицю. Насправді університет величезний і займає площу майже 200 000 квадратних метрів. На особливу увагу заслуговує бібліотека з найбагатшою колекцією кельтських книг і оригіналами класиків світової літератури минулого тисячоліття.
Трініті коледж
Трініті коледж

Розмір оригіналу:   670x450
Тип: jpg   Дата:

5. Музей Джеймса Джойса
Автор літературного пам’ятника “Улісс” Джеймс Джойс був ірландцем, проте велику частину життя провів за кордоном.  Тому музей був організований за адресою головного героя роману  - Леопольда Блума. Ті, хто читав “Улісс”, забудуться в цьому будинку на годинник. Після важкого підйому по сходах, увазі з’являються скрипучі двері, відкриваючи яку відвідувач бачить друкарську машинку, пописані листи, окуляри на тумбочці і тапочки у ліжка. Особисті речі Джойса і деталі його побуту, зачаровують, притягують погляд і свідчать про виняткову харизму письменника.
Музей Джеймса Джойса
Музей Джеймса Джойса

Розмір оригіналу:   670x450
Тип: jpg   Дата:

6. Дублінський ботанічний сад
Якщо зробити двадцятихвилинну поїздку на двоповерховому автобусі від центру міста до району Glasnevin, то можна опинитися в райському саду з павичами і скляними оранжереями. Для збереження 300 видів рідкісних рослин тут щодня працюють близько 50 чоловік. Сад поділений на тематичні зони – “похмурий ліс”, “весняний лужок”, “рожевий сад” і т.д. Тим, кому бракує спілкування з дикою природою рекомендується купити у адміністрації пакетик кедрових горішків – контакт з сотнею ботанічних білок забезпечений.
Дублінський ботанічний сад
Дублінський ботанічний сад

Розмір оригіналу:   670x450
Тип: jpg   Дата:

7. Графтон Стріт
У кожному місті є вулиця покупок. У Дубліні – це широка і мощена Графтон стріт. Тут можна придбати усе що завгодно – від тюльпанів і смажених каштанів, до одягу всіляких марок. Якщо повезе, потрапите на розпродаж гарячих пампушок по 1 євро, побачите циркове представлення або концерт “дикого” оркестру. Вулиця бере свій початок від Сан-Стівен-Грін-Парку, який завдяки спонсорству Артура Гіннеса зберігає свій вигляд з 1880 року. Саме таким його бачили Оскар Уальд і Уільям Йейтс.
Графтон Стріт
Графтон Стріт

Розмір оригіналу:   670x450
Тип: jpg   Дата:

8. Квартал Темпл-бар
У відомому пабі O’Connel, що знаходиться в серці Темпл бару, мій сусід по стійці повідав мені міську легенду. По якій, між фабрикою Guinness і пабами Темпл-бару є таємний трубопровід, тому пиво тут ніколи не кінчається. Говорили, що знайшлося декілька відважних сміливців, які по таємній змові намагалися довести що труби немає і спустошити запаси барів. Але зазнали поразки. Може бути наближення дня Святого Патріка – це привід зібрати свою команду і перевірити цей і інші дублінські міфи на зубок?
Квартал Темпл-бар
Квартал Темпл-бар

Розмір оригіналу:   670x450
Тип: jpg   Дата:

15 листопада 2014

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук