Ангкор – Ват
Ангкор – Ват

Розмір оригіналу:   300x200
Тип: jpg   Дата:

Храмовий комплекс Ангкор – Ват – індуїстський храм, зведених в Калмбодже в Х – ХII віках, є найбільшим з коли-небудь створених культових споруд і один з найважливіших археологічних пам’ятників світу.
Ангкор Ват – це величезний, обнесений ровом комплекс, що складається з п’яти різьблених конічних веж, центральна з яких зметнулася у височінь на 60 метрів.
У IX столітті цар Яшоварман I почав будувати тут столицю королівства кхмерів. Цей народ і сьогодні складає більшість населення Камбоджі. Після смерті Яшовармана будівництво продовжували його наступники. Але в ХV столітті столиця королівства по невідомій нам причинам була перенесена в Пномпень і Анкор поглинули джунглі.
Ангкор Ват можна назвати “похоронним” храмом. Сурьяварман затіяв його будівництво, щоб після смерті туди був поміщений його прах. Отже призначення у Ангкор Вата те ж, що і у єгипетських пірамід. До храму веде викладена каменем дорога.
Ангкор – Ват на відміну від інших камбоджійських храмів обернений фасадом не на схід, а на захід. Оскільки дороги до храму йдуть зі сходу, заходу і півдня, то з якого б боку ми не підходили, завжди видно тільки три вежі. Насправді їх п’ять.
У західній частині комплексу знаходиться мощена гребля протяжністю майже в чверть милі, що веде через рів під значним портиком до входу в головну будівлю.
Кожен з п’яти центральних храмів Ангкор Вата має по три рівні, сполучених численними зовнішніми сходами. Храми побудовані таким чином, що площа перерізу кожного зменшується у міру руху вгору. Ядром кожного храму вважається святилище, в даному випадку це центральна вежа пірамідальної форми.
У Ангкор – Ваті сплелися в одно ціле містика і реальність, люди і міфічні істоти. Зображення наг, шанованих у кхмерів символами води, вічному життю, багаторукий брахманитский бог Вишну, бойові колісниці і воїни із списами, фрески з химерними фігурками апсар, небесні танцівниці, голі до пояса, одягнені в незмінні довгі юбк

5 лютого 2014

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук