Спілкування не може бути виключене з системи людських відносин. Розуміння навколишніх людей на рівні конкретно висловлених думок і передбачення їх лінії поведінки перетворюють комунікацію на відкритий продуктивний процес.
Базові уміння по знаходженню спільної мови з людьми закладаються ще в дитинстві, тому підхід до виховання повинен містити комунікативно орієнтовані види діяльності, активними учасниками і організаторами яких можуть стати як батьки, так і чада. Конструктив спілкування поколінь полягає в заміні криків осмисленими питаннями, радикалізму суджень – здатністю прийняти чужу точку зору, вибіркову “глухоту” – активним слуханням.
Дорослі часто відносяться до розмов з дітьми як до деякого боргу, який покладений на них разом із забезпеченням задоволення основних потреб дитини. Поведінка і манери батьків часто є для дітей основним джерелом інформації відносно побудови і підтримки стосунків з однолітками, а також молодшою і старшою груп дитячого оточення. Для дітей дорослі і їх життєвий контекст представляють цілий світ, до розуміння якого і залучення до якого маленькі люди прагнуть несвідомо, тоді як дорослі вважають спілкування з дітьми безглуздим і таким, що не несе реальної інформаційної і психологічної цінності.
Спілкування з дітьми - важливий крок до розуміння
Спілкування з дітьми - важливий крок до розуміння

Розмір оригіналу:   670x450
Тип: jpg   Дата:

Батьки вважають, що розмови з дітьми не мають відчутного результату. З одного боку, ця думка обгрунтована, оскільки ці бесіди носять характер постановки і роз’яснення фактів, але, з іншого боку, тільки в процесі спілкування дітей і батьків встановлюється невидимий зв’язок поколінь, фортеця якого визначає вектор побудови подальших стосунків дорослих і підростаючих. Багатьом бракує терпіння, щоб “достукатися” до дітей, оскільки діти опираються будь-яким видам вербального контакту з батьками, побоюючись критики, нотацій, порівнянь не в їх користь, а батьки пред’являють завищені вимоги до спадкоємців, не враховуючи їх інтереси і підміняючи любов турботою “для галочки”, яка обмежується черговим питанням “Як справи”?.
Боязнь нерозуміння і невиправдані очікування від спілкування перетворюють дітей і батьків з соратників в супротивників, переводячи відношення в ранг конфронтації. Уникнути цього можна, якщо сприймати дітей як рівних і виявляти щиру зацікавленість в побудові стосунків, в яких не конфлікт, але любов, довіра і прагнення до зближення стоять на чолі кута. Спілкуйтеся з вашими дітьми, гуляйте з ними як на вулиці, так і удома, грайте у всілякі настільні ігри. Усе це допоможе вам налагодити з дитиною втрачений контакт і повернути в сім’ю щирість і розуміння.

30 жовтня 2015

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук