Боровець – старий гірськолижний курорт Болгарії. Він розташований в 72 км на південний схід від Софії, біля підніжжя піку Мусала, на висоті 1230-1390 м. Курорт був заснований ще в XIX столітті як мисливська база для болгарських царів. Сьогодні Боровець – це гірський курорт з усією необхідною інфраструктурою, готельними комплексами і всілякими закладами. Температура в найхолодніші дні січня не опускається у Боровці нижче – 5 градусів. До речі, правильний наголос в назві курорту – на перший склад: БОровець.

Рильські гори
Рильські гори

Розмір оригіналу:   670x410
Тип: jpg   Дата:

У Боровці великий вибір готелів на будь-який смак – від 2 до 5-зіркових. Розташовані вони на різному видаленні від схилів. Від якихось готелів до підйомника можна добратися пішки, від якихось тільки на автобусі або таксі. Готелі "Рила", "Самоков", "Олімп" і Ice Angels розташовані у безпосередній близькості від підйомників зони катання "Боровець". Готель Flora розташований ближче до підйомника "Ястребец Експрес". При виборі готелю, уточніть, де він розташований. Деякі готелі віддалені від зон катання на декілька кілометрів.

Для гірськолижників і сноубордистів

Боровець має 3 зони катання. Перша зона – "Боровець", включає траси "Сітняково" і "Мартинови Бараки". Загальна протяжність трас в цій зоні катання – 19 км. Є сині, червоні і чорні траси. Усі вони сходяться внизу у готелю "Рила". Поляна у готелю "Рила" полога, на ній встановлені декілька бугельних підйомників. Тут тренуються початківці. У зоні "Боровець" є траса з горбами, яка розташована в лісі так. Це траса "Сітняково 2".

Єдина "чорна" траса в цій зоні катання "Червено Знаме" ("Червоний прапор") знизу виглядає страхітливо, буквально, як прямовисна стіна, але із-за великої ширини її проходять без проблем навіть не дуже досвідчені лижники. Істотна перевага цієї зони в тому, що увечері частина трас підсвічується, тому кататися тут можна до 22: 00.

Друга зона катання – "Ястребец". В цілому траси тут крутіше, ніж в зоні "Боровец", але для досвідчених лижників тут, швидше за все, буде цікавіше. Є і пологі траси, є і покрутіше. По офіційній маркіровці Боровца єдиною "чорною" трасою в цій зоні катання є "Фонфон". Траса не така крута, але дуже вузька. Реальний "чорний" відрізок є на трасі "Ястребец 1", але траса на карті помаркірована, як "червона". Взагалі, маркіровка трас у Боровца іноді здається заниженою.

Замітка для початківців:
Тим, хто почуває себе невпевнено на лижах, краще уникати виходу на трасу "Ястребец 1" : вона досить крута, і з неї немає виходу на пологіші схили. Тобто якщо ви випадково на неї потрапили, то діватися буде нікуди, спуститися доведеться: пішки, драбинкою або "на п'ятій точці" – як зручніше для вас. Траса навіть не стільки крута, скільки виглядає страхітливо, і це іноді доводить новачків до паніки.

Для того, щоб не потрапляти в складні місця, краще заздалегідь узяти карту трас на станції будь-якого підйомника, вони безкоштовні, і просто уникати "червоних" і "чорних" трас.

Третя зона катання "Маркуджика", проходить з відмітки 2550 м до 2145 м. Це найвища зона. Її плюс – тут найбільше снігу, а істотний мінус – завжди вітряно. Є траси і "для початківців" і "для досвідчених". Траси короткі, обслуговуються бугельними підйомниками.

Вид на Боровець з траси "Червено знаме"
Вид на Боровець з траси "Червено знаме"

Розмір оригіналу:   670x410
Тип: jpg   Дата:

У Боровці діє відома як у Болгарії, так і за її межами гірськолижна школа Петра Попангелова. У її штаті більше 200 тренерів. Багато з них у минулому спортсмени високого рівня. Більшість інструкторів говорять на російській мові та розуміють українську. Є індивідуальні і групові зайняття.

Нічне підсвічування трас
Нічне підсвічування трас

Розмір оригіналу:   670x410
Тип: jpg   Дата:

Не залишаться без уваги і юні гості. За дітьми від 2 до 4 років доглянуть в готелі "Рила", а для 4-7-річних неподалік є спортивний дитячий сад, де теж учать кататися на лижах. Практично в кожному готелі є свій пункт прокату. Спорядження можна узяти і на станціях підйомників. Працює рятувальна служба.

Екскурсії, розваги, Apres Ski

Кожного тижня в зоні катання "Рила" інструктори гірськолижної школи влаштовують вечірнє шоу. Шоу досить ефектне. Демонструються стрибки, техніка володіння лижами і сноубордом, синхронні спуски. Споглядання цього шоу особливо надихає до вдосконалення техніки юних лижників. Триває шоу близько години.

З екскурсій найпопулярнішої являтся екскурсія в Рильский монастир. Він знаходиться зовсім поряд. Поїздка займе близько половини дня. Також пропонується зимова риболовля. Бажаючіх возять на платні водосховища, де розводять форель. Улови бувають дуже непоганими. Практично у будь-якому закладі наловлену рибу вам приготують за невелику плату.

Що стосується нічного життя, то у Боровці багато нічних клубів, та і у великих готелях теж, як правило, є заклади, які працюють всю ніч. З цим проблем немає.

15 жовтня 2015

Автор:

Боровець. Опис курорту Оцінка: 4.00 з 5
Всього оцінок: 1
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук