Італійський замок Кастелло-Маніаче був побудований за наказом Фрідріха II в 1232-1240 гг в місті Сіракузе, яке знаходиться на найбільшому острові, не лише Італії, але і усього Середземного моря – Сицилії. Замок був названий на честь візантійського полководця Георгія Маніака, який повернув острів у володіння Італії в 1038-1040 роках, правда на не великий термін.
замок Кастелло-Маніаче вид з висоти птичого польоту
замок Кастелло-Маніаче вид з висоти птичого польоту

Розмір оригіналу:   994x717
Тип: jpg   Дата:

Замок Італії свого часу грав величезну роль не лише у військовому, але і в політичному житті Сицилії. У 1288 році в ньому зупинявся король Педро III Арагонський зі своєю сім’єю. А в 1321 році в італійському замку був зібраний перший сицилійський парламент. Але напевно “найпишніше життя” проходило в замку Італії Кастелло-Маніаче з того самого моменту, коли імператор Фредерік подарував його і велику навколишню територію Елеонорі Анжуйскій, в якості весільного дару. Молодій дружині так сподобався подарунок, що вона зробила Кастелло-Маніаче своєю головною резиденцією. Після смерті імператриці в замку оселилася Констанція Арагонська, жінка з дуже складною долею. Коли вона була дружиною Фрідріха II, під час від’їзду чоловіка довгий час (1212-1220гг) правила Сицилією, живучи саме в цьому замку Італії. До речі, вона єдина з усіх дружин імператора Фрідріха II (усі наступні дружини були після її смерті), яка удостоїлася великою на ті часи честю бути упокоєною в столичному соборі Палермо, при тому, що вона була старша за свого чоловіка аж на 15 років.
вхід у замок Кастелло-Маніаче
вхід у замок Кастелло-Маніаче

Розмір оригіналу:   680x383
Тип: jpg   Дата:

Після цього замок Італії Кастелло-Маніаче, знову перейшов до військових. У 1540 році в нім зупинявся знаменитий адмірал Андреа Доріа, коли воював з Хайр-ад-Дином Барбароссом і зазнав нищівної поразки. Італійський замок став головним елементом оборони. Не дивлячись на перемогу мусульман, замок залишився у володіннях Італії. З метою зміцнення меж в ньому оселилися військові частини. Не можна було таку історичну, вже на ті часи, будівлю залишати військовим. Військові скрізь однакові. У 1704 році в листопаді боєприпаси, що зберігаються в підвалах, вибухнули, дуже сильно пошкодивши замку. Деякі кам’яні блоки від потужної ударної хвилі були понесені на декілька кілометрів від будівлі.
замок Кастелло-Маніаче вид зі сторони моря
замок Кастелло-Маніаче вид зі сторони моря

Розмір оригіналу:   764x559
Тип: jpg   Дата:

Зруйнований замок Італії став малоцікавим для тих правителів, що люблять пафос, і його перетворили на склад усілякого військового мотлоху упереміш з боєприпасами. Але в період війни з Наполеоном, замок знову став найважливішим оборонним пунктом. Після об’єднання Італії замок Кастелло-Маніаче продовжував відносився до оборонних укріплень, але ніяких реставрацій в ньому не проводилося. Не дивлячись на всі ці знущання, італійський замок Кастелло-Маніаче вистояв до наших днів і зовсім нещодавно був відреставрований і відкритий для відвідування усіх бажаючих туристів.
всередині замку Кастелло-Маніаче
всередині замку Кастелло-Маніаче

Розмір оригіналу:   646x403
Тип: jpg   Дата:

Тому зараз можна купити тур до Італії і відвідати стародавні італійські замки, насолодившись при цьому їх величчю та могутністю. Я рекомендую брати путівки до відвідування замків вже у Італії тому, що українські турфірми організовуючи такі подорожі беруть занадто великі гроші, а в самій Італії можна підібрати доволі дешеву путівку і на заощаджені засоби купити собі сувеніри з цих місць.

11 грудня 2013

Автор:

Італійський замок Кастелло-Маніаче Оцінка: 4.50 з 5
Всього оцінок: 2
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук