Якщо ви любите містику і усіляке непізнане, то вам точно потрібно відвідати один із замків Італії – Кастель дель Монте. Це один з найзагадковіших замків у світі. Другого подібного до нього аналога немає більше ніде.
Замок Кастель дель Монте
Замок Кастель дель Монте

Розмір оригіналу:   630x359
Тип: jpg   Дата:

Замок Кастель дель Монте знаходиться в околицях провінції Бари, що біля міста Андрія. Відстань від замку до міста, приблизно 16 кілометрів. На будівництво замку пішло аж десять років, його будували з 1240 і до 1250 гг, але навіть після завершення будівництва, обробку внутрішніх приміщень відклали на пізніший термін.
Кастель дель Монте вважається одним з найзнаменитіших і загадковіших замків Італії. Взагалі, якщо розглядати Кастель дель Монте за усіма правилами побудови замків, то насправді він все ж не є істинним замком, оскільки не має обов’язкових для того архітектурних атрибутів: рову, окремої спеціальної кухні, валу, стайні, складських приміщень і підйомного моста. Але при цьому є присутнім зовсім нетиповий для замків церквеподобный портал.
До речі, до побудови Кастель дель Монте, на цьому місці був монастир святої Марії. На подив і на жаль не збереглися ніяких згадок ні про його зовнішній і внутрішній вигляд, ні навіть про предмети інвентаря. Також невідома і сама мета побудови замку Кастель дель Монте. Офіційна версія: замок був побудований в якості мисливської резиденції. Але існує досить багато спростувань. По-перше околиці зовсім не мисливські, а по-друге внутрішнє убрання занадто шикарне і непідходяще для таких цілей і більше підходить якраз, якби це був типовий замок Італії тих часів.
Замок Кастель дель Монте вид з висоти пташиного польоту
Замок Кастель дель Монте вид з висоти пташиного польоту

Розмір оригіналу:   1150x721
Тип: jpg   Дата:

Архітектура італійського замку Кастель дель Монте
Замок Кастель дель Монте – це двоповерховий правильний восьмикутник. Вхід зроблений строго на схід з одного боку і строго на захід – з іншою. На кожному розі восьмикутника рівно на метр височіє вежа, теж форми досконалого восьмикутника. Внутрішній двір знову ж таки восьмикутник. Зовнішня сторона головного восьмикутника складає 16,5 метрів. Усі вежі мають одну і туж ширину – 3 метри 10 сантиметрів. Висота стін головної будівлі зовні дорівнює 25 метрам, а висота веж – 26 метрів. Висота внутрішньої стіни головного восьмикутника 20 метрів. Одна сторона основного восьмикутника стикується з двома сторонам вежі. Перший і другий поверх розділяється карнизом рівно навпів. Цей карниз проходить по усьому периметру. Карниз, який відділяє цоколь будівлі, знаходиться на висоті десь рівною двом метрам. На кожній зовнішній стіні основної будівлі є по два вікна, при чому вікна першого поверху усі одноаркові, а другого – двохарочні і тільки одно північне вікно другого поверху – трьохарочне. Також є і невеликі вікна, що виходять у внутрішній двір.
Дуже своєрідно зроблені внутрішні приміщення, зовсім нетипово для замків Італії. На кожному поверсі їх по вісім. Усі внутрішні приміщення мають форму досконалої трапеції і точне однакове розташування, як на другому, так і на першому поверсі. А ось двері в усіх кімнатах розташовані по різному. На першому і другому поверсі є по два зали. На другому поверсі є дивна кімната, яку назвали тронною, хоча точне її призначення – це загадка до цього дня. До речі, що ще неприродно ні для одного італійського замку, як і взагалі ні для одного замку і вежі, так це сходи Кастель дель Монте. Як правило, в стратегічних військово-оборонних цілях, скрізь сходи закручують управо, а в цьому замку Італії, вони усі закручені вліво у відповідності тому, як і усе в природі. (У природі усі спіралі закручуються вліво, так наприклад вири, торнадо, панцир равлика і так далі).
Таємниця італійського замку Кастель дель Монте
Про те навіщо будувався замок Кастель дель Монте можна міркувати довго. Доказом того, що ця не зовсім звичайна будівля служать відразу декілька особливостей цього самого таємничого замку Італії. Вікна другого поверху зроблені так, що в усі приміщення двічі в день строго в певні проміжки часу поступає пряме сонячне світло. При чому це актуально для будь-якої пори року, що нагадує деякий гігантський сонячний годинник.
Загадкові промені замку Кастель дель Монте
Загадкові промені замку Кастель дель Монте

Розмір оригіналу:   752x579
Тип: jpg   Дата:

На першому поверсі пряме сонячне світло теж поступає двічі в день, але тільки влітку. Зате в дні літнього і зимового солнцестояння промені сонця розподіляються рівномірно між усіма приміщеннями, як в просторовому розумінні, так і в тимчасовому. Це наштовхує на думку, що перший поверх міг служити в якості деякого календаря. Хоча, кінцево це усе припущення, але нічого подібного немає ні те що не в одному замку Італії, але і у всьому світі.

11 грудня 2013

Автор:

Замок Кастель дель Монте в Італії Оцінка: 4.50 з 5
Всього оцінок: 2
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук