Бакуріані – відомий гірськокліматичний курорт в Грузії, розташований на північному схилі Тріалетського хребта (у районі Месхет-Джавахетія, у Боржомській ущелині на висоті 1700 м, в 180 км на захід від Тбілісі).
Курорт Бакуріані поєднує в собі декілька функцій: влітку – це типово “дитячий” і “сімейний” курорт, а взимку – він перетворюється на найбільший центр гірськолижного спорту. З грудня по квітень висота снігового покриву досягає 1 метра.
Курорт Бакуріані
Курорт Бакуріані

Розмір оригіналу:   560x480
Тип: jpg   Дата:

Гірськолижний сезон триває з листопада по березень. Зима холодна, але не сувора, як правило, снігостабільна. Погода сонячна і безвітряна. Тому тут часто можна побачити лижниць, що катаються в купальниках. Середня висота снігового покриву близько 60 сантиметрів, схід лавини дуже рідкісне явище в цих місцях.
Гірськолижний курорт Бакуріані має декілька гірськолижних трас, сертифікованих FIS:
  • Траса для початківців, протяжність канатної дороги 300 м, ухил гори 10-12 градусів.
  • Кохта-1, двоступінчата траса (загальною протяжністю канатної дороги 1500 м, складна у верхній частині і проста в нижній.
  • Кохта-2, двоступінчата траса, загальною протяжність 3000 м
Підйомники – крісляний двомісний (1200 м), бугельна канатна дорога (1400 м). Канатна дорога “Татрапома” (1640 м) з лижною трасою 2500 м.  4 дитячих бугельних канатних дороги (найбільша – 450 м).
Бакуріані знаходиться на самому перетині гірського хребта Малого Кавказу і різних природних зон з прекрасною флорою і фауною. Туристи, що приїхали на цей курорт, окрім катання на лижах, можуть також зробити нескладні одноденні походи по тутешніх природних красотах – горам, ущелинам, печерам, гірським озерам, природним джерелам і так далі. Так, наприклад, курорт пропонує сходження на гору Кохту, висота якої складає 2155 метрів, і Секвеломту, перевал Цхрацкаро (висота понад 2700 метро), відвідування приголомшливого по красі гірського озера Табацкурі, прадавнього монастирського комплексу Тімотесубані (XI століття), який, в основному, знаходитися в печерах, джерел Мітарбі, Цихісджварі і багато іншого.
Одне з самих найкрасивіших і цікавіших місць на курорті – це ущелина Боржомі. Недалеко від цієї ущелини знаходиться живописне село Даба, в якому є невелика древня каплиця, побудована прямо в печері (до речі, християнські будівлі в печерах тут – не таке вже рідкісне явище). Тут же можна бачити одне з найстаріших дерев у світі – грузинський тис, вік якого перевищує 2000 років. Недалеко від Боржомі знаходитися і інша ущелина – Цагвері, також як і Боржомі, багата цілющими водами.
Для любителів екстремального відпочинку – можна відправитися з курорту Бакуріані в одне з самих найкрасивіших місць – ущелину Бакуріаніс-цкали з його прекрасними кристалічними породами, висота яких іноді досягає декількох десятків метрів.
В ущелині Боржомі можна зайнятися також парапланом, джиппінгом, рафтінгом і багатьма іншими екстремальними видами відпочинку. Любителі риболовлі можуть порибалити в численних гірських озерах, в яких водитися форель, причому у великих кількостях!
Окрім усіх інших достоїнств цього чудового курорту, Бакуріані також є самим кращим гірськолижним курортом в Грузії. Курорт Бакуріані прекрасно оснащений для тих, хто любить прокотитися на лижах взимку – численні підйомники, прокатні магазини, декілька хороших готелів і багато що інше. Схили, траси, підйомники Бакуріані до ваших послуг на протязі всього зимового сезону.
Найближчий міжнародний аеропорт – Тбілісі (195 км). Найближча залізнична станція – Бакуріані.
Коротке відео про курорт Бакуріані

30 січня 2014

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук